זוג במיטה - דברים שאסור לעשות בסקס הראשון (צילום: istockphoto)
יש כאלה שנדלקים מזה. סקס במחזור | צילום: istockphoto
רובנו נרתעות כשרק מזכירים לנו את המחזור החודשי. הכאבים, ההורמונים המשתוללים, והעובדה שאף אחד לא מבין אותנו כולל אנחנו את עצמנו. אבל למרות הכול ואף על פי כן, תופתעו (או שלא) לדעת שישנם זוגות שלא מהססים לרגע וקופצים למיטה גם בזמן המחזור. ולא, אנחנו לא מדברים על דרכי עינוג נקיים אלא על סקס ממוחזר הארד קור. אז עבור כל אותם זוגות וגם עבור אלה מכן שסקרניות לנסות, הנה כמה תשובות שקיבלנו מד"ר בני שכטר, מומחה למיילדות וגיניקולוגיה, סקסולוגיה וטיפול מיני, על איך עושים את זה מבלי ללכלך יותר מידי את הסדינים ואת הקשר שלכם.

הסדינים שלך.

אין ספק שהסדינים יכולים להיות הבעיה המרכזית בכל הניסוי הזה שכן כידוע סדינים הם דבר יקר ורובנו לא ששות לעשות כביסה, אבל לבטח יש לך איזו מגבת מג'ויפת שאת משתמשת בה כשאת צובעת את השיער, לא? הניחי אותה באזור המיועד על המיטה ובמקרה הטוב היא תשאיר את סדינייך, כמו גם את מיטתך נקיים למשעי. את גם יכולה לנסות ללכת על תנוחה בה את לא שוכבת על הגב כך שאולי יהיה פחות בלגאן לנקות. אופציה נוספת היא לעשות את זה במקלחת כך תוודאי במאה אחוזים שאת נקייה.

כאבי בטן.

כולנו מודעות היטב לתופעות הלוואי "המשמחות" שקורות לרובנו בזמן המחזור. מעצבים ועד חצ'קונים מגעילים ודרך נפיחות וכאבים חזקים בבטן, לא חסר לנו על מה להתלונן ולהתעצבן. על פי  ד"ר בני שכטר, "אין סיבה רפואית לא לעשות את זה", ובעוד שהוא אומר שמדובר בעניין של העדפה, הוא כן מסביר למה יש נשים שדווקא בא להן דווקא בזמן הזה של החודש. "יש נשים שמאד חרמניות בזמן המחזור בגלל קטע הורמונאלי ויש גברים שיש להם פטיש וזה מה שהם אוהבים". אז אם הלכתם על זה עד הסוף תוודאו שבן הזוג מענג אתכן כמו שצריך לפני החדירה עצמה וכשזה יקרה עשו זאת לאט ובזהירות.

מישהו אמר איכס?

זוג במיטה - דברים שאסור לעשות בסקס הראשון (צילום: IuriiSokolov, Istock)
הכינו עצמכם מראש | צילום: IuriiSokolov, Istock
בעוד נשים רבות נגעלות לחלוטין מהמחשבה על סקס בזמן המחזור, ישנן אחרות שמאמינות שמדובר פשוט בתהליך טבעי אותו הגוף עובר אחת לחודש. מה שכן, כמו שאומר ד"ר שכטר, "סקס במחזור קיים אבל לא שכיח. ביהדות גם אמורים לשמור נידה ולשמור על שבעה ימים נקיים לאחר מכן, ויש גם בנות שלאו דווקא דתיות ששומרות נידה". ומסתבר שהתרבות היהודית היא לא היחידה, גם באפריקה למשל שולחים נשים במחזור מחוץ למחנה.

היריון ומחלות מין.

בבקשה אל תעשי שטויות. נכון, הסיכויים נמוכים יותר שתהרי בזמן שאת במחזור אבל למה לקחת את הסיכון? כפי שאומר ד"ר שכטר, "בגדול הסיכוי יותר נמוך אבל יש כאלה שמבייצות מוקדם מיד אחרי המחזור כי המחזור קצר והביוץ מוקדם והיריון יכול לקרות. הסיכוי מאד נמוך אבל קיים". ולגבי מחלות מין, הוא אומר, "זה כמו בכל זמן אחר". קיצר, תעשי לעצמך טובה ותקשיבי לדוקטור ותמנעי מפדיחות מיותרות.

התאבזרי בהתאם.

ד"ר שכטר מספר כי "יש כאלה שזה קורה להן בהפתעה כי תוך כדי הסיפור המחזור מחליט להופיע ומגלים את זה בדיעבד ויש כאלה שזה לא מפריע להן או לבן הזוג אז שיעשו מה שהם רוצים. עדיף להתקלח קודם ולקוות לטוב". מה שכן, אם את לא הלכת על שיטת המקלחת, כדאי שתלכי לבקר בבית המרקחת או הפארם הקרוב אלייך כדי להצטייד בטמפונים ופדים ריחניים. הניחי אותם ליד מיטתך (זה תמיד מוסיף לרומנטיקה) וכמו שד"ר שכטר אומר, קווי לטוב.

השיחה הגורלית.

זוג במיטה - דברים שאסור לעשות בסקס הראשון (צילום: studiovespa, Istock)
כואבת הבטן? תתמודדי | צילום: studiovespa, Istock
אם את ובן זוגך טרם ניהלתם שיחה על המצב החודשי שלך ומה אתם מוכנים ולא מוכנים לעשות בו, הגיע הזמן. אין ספק שפתיחות יכולה רק לשפר את הקשר אז אם את בקטע אל תתביישי ופשוט פרסי בפניו את העובדות: "אני זורמת (תרתי משמע) ובא לי עליך. רוצה?" לפי ההחלטה שלו תדעי מה העניינים והכי חשוב, כמו שאומר ד"ר שכטר יש מסר אחד חשוב שכדאי שתאמצו והוא שלא תזניחו אחד את השנייה בתקופה הזאת, גם אם אתם לא בקטע של סקס מחזורי. "כשיש מחזור זה לא אומר שאסור לקיים יחסי מין. אפשר לעשות דברים אחרים, חדשים שלא כוללים חדירה. אפשר לעשות עיסויים, אוננות הדדית וכו'". ובמילים אחרות, השמיים הם הגבול אז לכו לנסות וזכרו, אתן עדיין אנושיות למרות שאתן במחזור, משמע מגיע לכן לעשות דברים שכל האנשים עושים.

>> "הציפיות שלנו שונות, אבל הסקס מעולה"
>> לנצח נצחים: הטבעת שתמנע ממך לבגוד
>> מה הקשר בין סקס, פורנו ופירות הדר?

mako  נשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו