אליזבת מקגראת, מטפלת מינית מסן פרנסיסקו גילתה כי סקס עם גבר בעל מיקרופנס לא רק שעשוי להיות מהנה, אלא גם עשו לגרום להנאה ולהיות מועיל לשני הצדדים - יותר מסקס רגיל.

בראיון ל"דיילי דוט" אמרה מקגראת, היא מעבירה את המיקוד של לקוחותיה מיחסי מין התלויים בחדירה לסוגים אחרים של יחסי מין והנאות גופניות. 

"יש המון אפשרויות להנאה מיחסי מין פרט לחדירה וגילוי משותף שלהם הופך לכיף בפני עצמו. הזוג מפסיק להיות מקובע על חדירה ונכנס למרחב של גילוי עצמי וזוגי. ''איזה כיף אנחנו יכולים לעשות ביחד הפעם'" אמרה, "זו הזדמנות מצויינת ללמוד ולמצוא דברים חדשים". 

לדבריה, עלינו להפסיק לראות במין אוראלי, חיכוכים ושפשופים משחק מקדים בלבד - אלו יכולים להיות אירועים מרכזיים ומספקים מאוד עבור שני הצדדים. לדברי מקגראת, היא ממליצה לזוגות בהם לגבר יש מיקרו-פינס להתנסות בצעצועים, ויברטורים, טבעות ותוספים "מרחיבים" מעל הפין.

עם זאת, חשוב לה להדגיש כי אין דבר כזה "נורמאלי" כשזה מגיע לצורות וגדלים של איברי מין. "גברים עם מיקרו-פינס לא צריכים 'להזהיר' את הפרטנריות והפרטנרים שלהם לפני האקט. לא צריכה להיות בזה שום בושה. אם הם רוצים להיות עם מישהו או מישהי במצב אינטימי הדבר הכי טוב להגיד הוא 'אני רוצה לדעת איך לגעת בך כדי לספק אותך'". 

בסופו של דבר לקיים יחסי מין עם אדם שיש לו מיקרו-פינס לא צריך להיות עניין גדול יותר מאשר סקס עם כל אדם אחר - מה שחשוב זה פשוט לגלות את הדרכים לענג זה את זו ולהיות קשובים במיטה.