סקר חדש של אפליקציית מעקב המחזור Clue חושף איזה איבר מין גברי נשים באמת רוצות, והתוצאות הן (חצוצרות): איבר מין ממוצע. רובן הגורף של הנשים, אגב, בכלל לא ציינו את איבר המין כשפרטו מהן התכונות הגבריות הרצויות להן, והעדיפו תכונות כמו טוב לב או אינטליגנציה. כאשר הן כן התבקשו להתייחס לאיבר המין הגברי, טענו המשתתפות בסקר כי הגודל המועדף עליהן הוא זה הממוצע, ולא הגדול או הקטן.

נתוני הסקר תואמים מחקר קודם של אוניברסיטת UCLA, במהלכו התבקשו 75 נשים לבחור את "איבר המין המושלם" מבין 75 דגמים של איברים בעוביים והיקפים שונים. לנשים נאמר שהגבר התיאורטי המחובר לאיבר המין הוא "אדיב, חכם, מצחיק ובעל עבודה מצויינת", והן התבקשו לבחור את איבר המין שהיו רוצות שיהיה לו אם היו מנהלות אתו מערכת יחסים רצינית, וכן במסגרת סטוץ. איבר המין שזכה לרוב גורף היה באורך של 16 ס"מ והיקף של 12.1 ס"מ (במערכת יחסים), ואורך של 16.2 ס"מ והיקף של 12.7 ס"מ (בסטוץ) – מעט יותר גדול מאיבר המין הגברי הממוצע, שבזיקפה עומד על קצת יותר מ-13 ס"מ.

אישה מציצה בתחתונים
החוויות הקודמות של האישה משפיעות על העדפותיה | צילום: Shutterstock

עורכת המחקר, ד"ר ניקול פראוזה, שוחחה עם אתר Vice על ההבדלים בין הגדלים שנבחרו בקשר רציני ובסטוץ. "בזמן חדירה מתרחשים באיבר המין הנשי קרעים ונכנסים אליו כל מיני חיידקים. ככל שאיבר המין גדול יותר הוא ככל הנראה מביא עמו סיכוי גבוה יותר לכאב ופציעות. מצד שני, נראה שנשים מוכנות לסבול את הסיכון הזה על-מנת להגדיל את הסיכוי להנאה מינית, שהיא לרוב המטרה של סטוץ, שלאיבר מין גדול יותר יש סיכוי טוב יותר ליצור בגלל קרבתו לדגדגן ולאיזורים רגישים אחרים".

בתשובה לשאלה אם הנתונים לא מעידים על מסקנה עצובה – שנשים בעצם מחליטות להקריב את ההנאה המינית שלהן בקשר רציני – אמרה ד"ר פראוזה כי היא מאמינה שהנאה מינית מגיעה דווקא מאינטימיות רגשית: "מחקר קודם שלנו הראה שדיווח על עוררות מינית בקרב נשים תואמת לתגובת המוח שלהן יותר מאשר לתגובה באיבר המין. אני שונאת את הממצא הזה בגלל שזה גורם לנשים להישמע כמו כאלה... נשים... אבל המסקנה שלו היא ככל הנראה שמידת האינטנסיביות של יחסי המין נקבעת במוח"."מטרת המחקר היא לא להכתיר את איבר המין המושלם אלא להראות כיצד הנסיבות משפיעות על ההעדפה, והמחקר הבא שלנו יראה שגם זהות האישה משפיעה על העדפותיה", אומרת ד"ר פראוזה. "למשל, אצל נשים שמעדיפות איבר מין גדול לרוב תהיה סיבה פיזית (למשל מרחק גדול יותר של הדגדגן מפתח הנרתיק) או משהו שונה בנסיון שהיא צברה (למשל, היא התרגלה לבקש פורפליי ארוך יותר, כך שחדירה נעימה לה יותר). קשה עדיין לדעת איך כל אישה גיבשה את ההעדפות שלה".