למרות מה שאנחנו רואות בסרטים בדרך כלל, תאימות מינית אינה מתפתחת בין שני אנשים כמו קסם, בלי מאמץ. הרבה פעמים יציאת התאמה מינית בזוגיות היא הליך עדין והכרחי שלוקח זמן ושעל שני בני הזוג להיות חלק פעיל וקשוב בו. 

אחת הבעיות הנפוצות ביותר היא פערים בחשק המיני בין בני הזוג - כשאחד מבני הזוג רוצה לקיים יחסים בתדירות גבוהה יותר מהשני. נהוג לחשוב שמצב כזה תמיד קורה לכיוון אחד: שהגבר רוצה יותר מהאישה. אבל זה פשוט לא נכון. פעמים רבות זו דווקא האישה שמעוניינת בקיום יחסי מין בתדירות גבוהה יותר מהגבר ולא באה על סיפוקה. המצב הזה מאוד בעייתי.

אם את רוצה לשמור על מערכת יחסים מאושרת, מתמשכת וטובה - את חייבת ליצור התאמה מינית עם בן הזוג שלך (או בת הזוג שלך) וזה אומר, בין הייתר, לדבר על סקס ולדבר על זה שאת רוצה לקיים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר. איך עושות את זה? הנה כמה טיפים. 

להתחיל עם חיובי

לפני שאת באה ומעלה את הבעיה, תתחילי בלדבר על מה שטוב, בין אם זו טכניקה מסוימת שיש להם, איך הם יוזמים סקס, או דברים שהם אומרים במהלך יחסי המין שעובדים עבורך. יכול להיות שהפרטנר/ית שלך בכלל לא מודעים לדברים הטובים הספציפיים שהם עושים ותמיד טוב להדגיש את זה. זו גם הזדמנות טובה לשאול אותם ה הם אוהבים שאת עושה במהלך יחסי המין. 

via GIPHY

שאלי שאלות נוספות

ברגע שאת כבר מדברת על מה שהולך טוב ביחסי המין, זה הזמן להכניס לתוך השיחה שאלות פתוחות ומורכבות יותר. זה יכול להיות כל דבר, "אתה מרגיש שאתה נהנה מחיי המין שלנו?" או "יש משהו שאתה רוצה לנסות במיטה?" או "יש משהו שאתה רוצה יותר או פחות?". ברגע שאת שמה במרכז השיחה את ההעדפות שלך ושלו את יכולה להוביל את השיחה לכיוון מה שאת רוצה - במקרה הזה תדירות, אבל גם דברים נוספים. זה גורם לזה להיות חלק משיחה ומונע מזה להישמע כמו ביקורת או דרישה.

אל תציגי את הבקשה שלך כביקורת

ברגע שאת ובן הזוג (או בת הזוג) שלך כבר דנים על מה הולך טוב יותר ופחות ומה שניכם רוצים לנסות בעתיד, זה זמן מעולה לבקש לקיים יחסי מין לעתים קרובות יותר. חשוב לשמור על ראש פתוח במהלך השיחה הזו. יכול להיות שבשלב הזה תקבלי תשובה חיובית, אבל גם יכול להיות שהתגובה תהיה אחרת - משהו שלא צפית. על ידי דיבור על העבר, ההווה והעתיד של יחסי המין שלכם, תוכלו להבין מה עובד הכי טוב בשבילך שניכם. 

ניתן להשתמש בשיחות כאלה לא רק בשביל תדירות, אלא בשביל כל דבר שקשור ליחסי המין שלכם. עם זאת, חשוב לזכור: לא את ולא בן הזוג שלך נדרשים לענות על הצרכים המיניים אחד של השנייה. הסכמה ורצון נלהבים והדדיים הם חלק בלתי נפרד מכל חוויה מינית.