אישה עירומה במיטה (צילום: FDS111, Istock)
התעוררת נסערת מלילה מלא תשוקה? זה לא אומר שאת נימפומנית | צילום: FDS111, Istock

לכל אחת מאיתנו יצא מתישהו לבלות לילה סוער בארץ החלומות. לא משנה מה היה שם, בין אם זה סקס סוער עם כוכב קולנוע או התערטלות לא ברורה עם הבוס במשרד - יש סיבה לכך שחלמת אותו. "חלומות מיניים חושפים את התשוקות והחששות שלך", אומרת ד"ר גיליאן הולוואי, מחברת הספר Erotic Dreams. "התת מודע שלך משתמש בסיטואציות הפרועות ושטופות הזימה האלה, כדי לעשות סדר ברגשות שאולי את לא מתעמתת איתם בשעות הערות".

זה בוודאי לא חדש לך שחלומות הם מעין שער כניסה לנפש, אבל יכול להיות שאת לא ממש מודעת למשמעויות שיכולות להיות להם. הפרשנות של הסצנות הכי מיניות, למשל, בדרך כלל כלל לא קשורה לסקס, ולעומת זאת החלומות התמימים לכאורה, שבהם את מתעופפת לך בשמים או מסרקת את שערך, גדושים בסמליות מינית. ביקשנו ממומחים לפענוח חלומות להאיר את עינינו לגבי החלומות הכחולים הנפוצים ביותר. הנה חומר קריאה שעשוי לעניין אותך, במיוחד לפני השינה.

מה עוז זהבי עושה אצלך במיטה לעזאזל?

את מקיימת יחסי מין עם פרטנר תמוה - חלום שבו את חוגגת במיטה עם הבוס או עם הידיד הכי טוב שלך לא צריך לזעזע אותך. אמנם המחשבה הראשונה שקופצת לך לראש היא שזה בטח אומר שיש לך איזו משיכה נסתרת, אבל המשמעות האמיתית של חלום כזה היא על פי רוב לא מינית. "סביר להניח שאת מעריכה תכונה שקיימת אצל אותו אדם, והיית רוצה לפתח אותה גם אצלך", מסבירה ד"ר פטרישה גרפילד, מחברת הספר Creative Dreaming. אולי את מקנאה בהצלחה של הבוס הגדול, או חושקת בביטחון העצמי של הידיד.

 בלילות מוצלחים במיוחד עשויים להפציע אצלך בחלום מפורסמים בהופעת אורח. חלומות על גברים מוכרים יכולים להיות ממתק מנטלי שהמוח שלך המציא, סתם בשביל הכיף, אבל סביר להניח שיש להם משמעות עמוקה יותר. "עבור רווקות, חלומות מהסוג הזה מהווים תזכורת שיש בני זוג ראויים שם בחוץ, ויכולים גם לרמוז על סוג הגבר שאת מחפשת", אומרת ד"ר גרפילד. אם את מצוידת בבן זוג, חלום כזה מעיד על כמיהתך לתכונות שאין לבן זוגך, ואם את מרגישה מסופקת ומאושרת בזוגיות שלך - מאשר שתפסת לעצמך בחור מהסרטים.

את לא מוצאת מקום להתייחד - את מנסה למצוא מקום שבו תוכלי לשכב עם החבר שלך, אבל כל הזמן צצות בעיות שמונעות מכם להוציא את התשוקות שלכם לפועל. "חלום כזה מרמז על אובדן אינטימיות בינך ובין הבחור", מסבירה ד"ר הולוואי. "נשים נוטות לחלום חלומות מהסוג הזה לפני או אחרי פרידה מבן זוג". למרות שעשית הכל למען הצלחת הקשר, משהו - אולי מטרות שונות בחיים - מנע ממנו להמריא. אם את דווקא נמצאת בזוגיות מאושרת, החלום עשוי ללמד שיש מכשול כלשהו שאת מנסה להתגבר עליו - משהו שקשור למרחק גיאוגרפי, או אפילו לחוסר ידיעה בקשר למה שצופן לכם העתיד.

את עושה סקס בפומבי - בדיוק באמצע סשן סקס פרוע, את קולטת פתאום שאת על במה או בחדר מלא אנשים - וכולם נועצים בך מבטים. "אם קהל הצופים גורם לך להרגיש לא בנוח, אולי את חוששת שאנשים מרכלים עלייך ועל מערכת היחסים שלך", אומרת ד"ר הולוואי. תחשבי על זה: האם את מודאגת מכך שהחברות שלך לא מקבלות את בן זוגך? האם התחלת לצאת איתו בזמן שהוא עדיין היה בקשר עם מישהי אחרת? מצד שני, אם אור הזרקורים ממלא אותך התלהבות, סימן שמתחשק לך להשוויץ בחיי המין הלוהטים שלך בפני כל העולם.

סקס במכונית (צילום: YanLev, Istock)
סקס בפומבי? מה זה אומר עלייך | צילום: YanLev, Istock

את בוגדת בחבר שלך - לא נעים להתעורר אחרי שחלמת שאת שוכבת עם מישהו שהוא לא החבר שלך. "נשים חולמות על סקס עם מישהו שאינו בן זוגן זמן קצר אחרי שנעשה צעד משמעותי במערכת היחסים, כמו החלטה לעבור לגור ביחד או להתחתן", אומרת ד"ר הולוואי. "כל החשש וחוסר הנוחות שמרגישים כשעושים שינוי משמעותי בחיים בא לידי ביטוי בחלום". זה לא מעיד על חרטות, אלא רק על פחדים טבעיים - שתפספסי מחזרים אחרים, או שתגלי יום אחד שהבחור הזה בכלל לא בשבילך. "אם בחלום בן זוגך הוא זה שמתפרפר מהצד, את צריכה לשאול את עצמך אם יש לך סיבה להרגיש ממורמרת וכועסת", אומרת ד"ר הולוואי. "החלום הזה עלול לחשוף תחושות של נטישה רגשית, שיכולות לנבוע מכך שהבחור עובד יותר מדי שעות, או שהוא מתייחס לקשר שלכם פחות ברצינות ממך".

סמלים מיניים בחלומות

את עפה בשמים - היה לך לא מזמן סקס שהסעיר אותך מאוד? זה יכול להסביר את ההתעופפות שלך השמימה בחלום. "התרוממות הרוח שאת חשה כשאת עפה היא חגיגה מנטלית של סקס חלומי", מסבירה ד"ר גרפילד. "תחושות ההתעלות בחלום דומות לתחושת הסחרור שאת מרגישה כשאת מגיעה לשיא מיני". אם לא מדובר בחוויה מתוקה בין הסדינים, מקור ההזיות האוויריות קשור כנראה למפגש רומנטי שהשאיר עלייך רושם רב, כמו דייט עם בחור שמאוד מוצא חן בעינייך או "אני אוהב אותך" ראשון מאהובך.

גבר האוחז בחפץ פאלי - אם מופיע בחלומך בחור שמחזיק צינור או מחבק בול עץ, סימן שהתת מודע שלך מנסה לומר לך משהו. "זה אומר שיש גבר בחייך שאת נמשכת אליו, אבל ייתכן שאת לא לגמרי מודעת לרגשותייך, או שאת לא רוצה להודות במשיכה הזאת", אומרת ד"ר הולוואי. מושא התשוקה יכול להיות מישהו שונה מאוד מהטיפוס שאת בדרך כלל מתאהבת בו, או גבר שאסור לך להימשך אליו, כמו החבר הכי טוב של בן זוגך. ורק שיהיה ברור, הבחור שאת נמשכת אליו הוא לאו דווקא זה שמחזיק את הצינור.

מפגש עם חיה - כשסוס בא לבקר אותך מתוך שינה, את כנראה יוצרת קשר עם הצד הפרוע שלך. "דהירה על סוס היא סימן שאת מרגישה חיה, משוחררת ובשליטה מבחינה מינית", מסבירה ד"ר הולוואי. הקצב והמהירות של הרכיבה מזכירים את המקצב הקבוע של סקס (כמו כל תנועה קצבית - התנדנדות, למשל, או טיפוס במדרגות), והרכיבה על גבי חיה גדולה ורבת עוצמה היא חיקוי לתחושת ההתעלות עם גבר במיטה.

ג'ושוע יושב מאחורי אנה זייקין מחבק אותה מחזיקה נחש (יח``צ: עידו איז'ק, על קצות האצבעות )
הנחש הגיע להופעת אורח? ייתכן ויש בעיות בסקס | יח``צ: עידו איז'ק, על קצות האצבעות

יש גם חלומות פחות חיוביים על מפגשים עם בעלי חיים. אם זוחלים עושים לך צמרמורת, חלום שבו מופיע נחש (חתיכת סמל פאלי בפני עצמו) מצביע על דאגות שאולי יש לך, שקשורות לסקס. "הרבה אנשים מקשרים בין נחשים ובין התנהגות ערמומית וחלקלקה", אומרת ד"ר גרפילד. "חלום כזה עשוי להעיד על כך שברמה לא מודעת, שמת לב שבחור שאת יוצאת איתו מנצל אותך רק בשביל סקס, או שהוא מסתיר משהו על העבר המיני שלו". במקרה זה זוהי מעין אינטואיציה במסווה של חלום.

השיער שלך מתארך - אם את מופיעה בחלומך כשלראשך שיער ארוך מהרגיל, סימן שאת זקוקה לניעור ארוטי. חיי המין שלך נזנחו בתקופה האחרונה, וכעת את מוכנה להשקיע את האנרגיה הנחוצה בהתנעתו של הדחף הארוטי המוזנח שלך. "שיער ארוך מסמל חושניות ונשיות, וחלום כזה מעודד אותך לתת לדחפים הטבעיים שלך להוביל אותך", אומרת ד"ר הולוואי. אז תוציאי את המיניות שלך מהתרדמת, ותגשימי את כל פעלולי הסקס שעד עכשיו העזת לנסות רק בחלומות.

*הכתבה התפרסמה באתר ifeel. לקבלת גיליון במתנה לחצו כאן

>> 10 תכונות שאישה מחפשת בגבר

בא לך סיבוב שופינג מהבית? היכנסי ל
-StyleRiver

_OBJ