מחקר: שתיית חלב תורמת לשריפת שומן
"נכון לכרגע אין תרופת פלא לנשים" | צילום: אילוסטרציה
עד לא מזמן כדור הוויאגרה היה ללא ספק נחלתם של הגברים, אך לא עוד: הכירי את תרופת ה"ליברידו" שמתכוונת לשנות את המצב. הגלולה החדשה נועדה להגדיל את החשק המיני אצל נשים ולגרום להן ליהנות יותר בזמן קיום היחסים. על פי הדיווח באתר news.com.au, הגלולה משלבת בין טסטסטורון ומרכיבים שדומים לאלה שבויאגרה, אשר עובדים גם על המוח וגם על הגוף על מנת להגביר את החשק המיני.

שילוב של שתי גלולות באחת

אומרים שעם הצלחה לא מתווכחים, ולכן - עם מכירות של קרוב ל-2 ביליון דולר בשנה של הוויאגרה, המדענים  מנסים כבר שנים ליצור את הגרסה הנשית של הכדור. ניסיונות עבר כשלו משום שחשק מיני נמוך אצל נשים לרוב נובע מתופעות פסיכולוגיות כמו גם גופניות. המכון ההולנדי "מוח רגשי" מאמין שהוא פיצח את הבעיה בזכות גלולה שבתוכה שתי קפסולות אותן בולעים שלוש וחצי שעות לפני קיום יחסי מין. הגלולה קטנה מאספירין ומכילה תרכיב דומה לוויאגרה בעטיפת טסטסטורון ומנטה. אף גלולה לא יכולה לסייע להגברת החשק המיני, אולם יחדיו הגלולות יכולות להעלות את רמת החשק. האפקט הגופני של הוויאגרה מגדיל את האפקט של הטסטסטורון על אזורי ההנאה במוח. הליברידו תעמוד לרשותן של הנשים בעוד כשלוש שנים. 

הכל התחיל בעקבות פרידה

תוצאות המחקר שבו השתתפו מעל 200 נשים בארצות הברית טרם נחשפו, אולם מקים "מוח רגשי", אדריאן טויטן, תיאר אותן כ"מאוד מרשימות ומלאות הבטחה". ד"ר טויטן התחיל לחקור את הרגשות הנשיים אחרי שחברתו שברה את לבו כשהיה כבן 20. לטענתו, בעזרת הגלולה הזאת, הנשים במחקר עשו אהבה בתכיפות גדולה יותר והגלולה הגדילה את כמות האורגזמות שזכו להן. אולם, הוא מודה שעבור חלק מהנבדקות הגלולה גרמה לתופעות לוואי כמו כאבי ראש ואדמומיות באזור הפנים או הצוואר. כעת הוא מקווה לערוך מחקר מקיף יותר ומקווה שהגלולה תעמוד למכירה באירופה וארצות הברית בסוף שנת 2016.

>>מאקו נשים, עכשיו גם בפייס. אז למה את מחכה?

עצור
אם זה המצב הקבוע אצלך במיטה, ייתכן והגלולה העתידית תסייע לך | צילום: jupiter images
למי הגלולה מיועדת? ד"ר טויטן מאמין שהגלולה תהיה פופולארית במיוחד אצל נשים שנשואות זמן רב, ועבורן הסקס הפך לעניין שבשגרה. אולם, רופאים מסוימים מזהירים שהגלולות יהיו יותר מדי מבוקשות. חלק מהמומחים חוששים שנשים ירגישו חרדת ביצוע בשל הגלולה בעוד אחרים סקפטים שהגלולה אכן תעורר את החשק המיני של נשים. כמו כן, הם ממליצים שלא לקחת את הגלולה כדי לתקן קשר זוגי קלוקל או כדי להקל על הלחצים של העבודה וגידול הילדים. מה שבטוח, ד"ר טויטן אומר שעד 43 אחוזים מנשים סובלות מחשק מיני נמוך כזה או אחר בחייהן ושהגלולה שלא תהפוך אותן לנימפומניות פשוט תייצב את רמת החשק שלהן לרמה רגילה.

"נכון להיום אין תרופת פלא לנשים"

אישה סקסית
מומחים הזהירו מפני הפיכת נשים לנימפומניות בעקבות נטילת הגלולה | צילום: Thinkstock
לטענת ד"ר בני שכטרמומחה למיילדות וגיניקולוגיה, סקסולוגיה וטיפול מיני, אנחנו רחוקים מלשמוח. "אם התרופה תצא רק עוד 3 שנים, זה אומר שטרם סיימו את המחקרים באופן סופי כנראה ולא קבלו את האישורים. הוכח כבר שהמרכיבים הקיימים בויאגרה לא משפרים חשק לנשים אלא אם כן מדובר בנשים שמקבלות תרופות אנטי דכאוניות ואז עשוי להיות שיפור מועט. הטסטוסטורון אחראי על החשק ובגלל שאצל גברים הוא ברמה גבוהה יותר, אז יש להם יותר חשק. לנשים זו בעיה לתת טוסטסטורון כי אם נותנים להן את זה במינון גבוה מדי - הדבר משפיע על שינוי בקול, נשירת שיער ושיעור יתר. נכון להיום אין תרופת פלא לנשים בנושא הזה ואין פריצת דרך שאפשר להגיד 'וואו' לגביה. זה משהו שייקח זמן". 

>>"נטלתי את גלולת היום שאחרי, ונכנסתי להיריון"