אתם לא רכלנים, ברור. וגם מפרגנים מכל הלב לחיי מין של אחרים, למה לא? אבל אם אתם סקרנים לדעת מה הווייב המוזר שאתם חשים מהאדם שמולכם, אתם יכולים להיעזר ברשימה הזו כצ'ק ליסט זריז: האם הוא או היא כרגע עשו סקס?

אישונים מורחבים

הם יכולים להעיד על פגיעה מוחית או פשוט לרמוז שהאדם חזר מרופא עיניים, אבל אישונים מורחבים מצביעים גם על גירוי מיני - וזה לגמרי, לגמרי מדעי. במחקר שנערך באוניברסיטת מקמאסטר שבקנדה הראו לנבדקים סרטונים בעלי תוכן מיני, ומדדו את גודל האישונים שלהם בזמן הצפייה. התוצאה: החוקרים זיהו בבירור הרחבה של האישונים בתגובה לגירוי, בהתאמה מושלמת לנטייה המינית של הנבדקים (כלומר, אישוניהם של נבדקים סטרייטים התרחבו כשצפו בסרטונים של בני המין השני, ואישוניהם של גייז התרחבו כשצפו בסרטונים של בני מינם). 

משיכה עזה

לגירוי מיני יש השפעה על האופן שבו אנחנו מריחים ועל הריח שלנו עצמנו. בעת חרמנות מופרשים פרומונים לרוב, ולכן אם קרבתו של מישהו שבדרך כלל גורם לכם לחשוב על סבתא מעוררת בכם לפתע מחשבות זימה, לא מן הנמנע הוא שממש לאחרונה אותו אדם עשה סקס, וזה מה שגורם לכם לחשוק בצנונית. אל תדאגו, מקלחת וזה עובר. 

לחיים ורודות

אם מישהו או מישהי מציגים לפתע פנים סמוקים ולא מבושה או אחרי ריצה, אלא זוהר ורדרד בתפוחי הלחיים, משל השתמשו בסומק יוקרתי ומתומחר היטב - כנראה שמחזור הדם שלהם, שהשתולל לפני כמה דקות בזמן שהשתוללו בין הסדינים, הוא הגורם לוורדרדות המורגשת.

שתיה מרובה

בזמן אורגזמה הנשימה נעשית כבדה, וריריות הפה מתייבשות. אם מישהו בקרבתכם מחובר צמוד מדי לבקבוק המים וגומע בשקיקה כאילו סיים זה עתה מרתון ולא רק הקליד בעצלתייים - כנראה שיש לו או לה סיבה טובה. 

מים מבקבוק (צילום: Vladimir Piskunov, Istock)
צמאה, הא חמודה? | צילום: Vladimir Piskunov, Istock

הליכה שונה

אם הסקס היה סוער במיוחד, ובפרט אם הוא כלל אורגזמה משמעותית, שרירי הירכיים של המשתתפים ירגישו כמו "היום שאחרי שיעור פילאטיס אכזרי" וישפיעו על היציבה וההליכה. אם הבחנתם שמישהו מפתח צליעה חיננית (אך מושכת, ראו סעיף 2) - יש סיכוי לא רע שאימון הירכיים שלו היה כיפי מהרגיל. 

בגדים מאתמול

מכירים את הפרק בסיינפלד שבו ג'רי עולה על הבלוף של איליין, ומגלה שהיא חזרה לאקס שלה על סמך שיערה המעוך והעובדה שהיא לבשה את אותם בגדים יומיים ברצף? ובכן, אם מישהו/מישהי שבדרך כלל מתפקדים כאושיית אופנה מטעם עצמם מגיעים פתאום למשרד בדיוק באותו אאוטפיט שלבשו אתמול - כנראה שהם לא ישנו בבית, ואתם יודעים בדיוק כמונו מה זה אומר. 

>> למה אני לא כוסית? 10 סיבות