רק בשלושת הדורות האחרונים, ובעקבות השינוי המבורך במעמד האישה בחברות מערביות, נדרשו גברים לבחון מחדש את התנהגותם המינית ומנגנוני הפעולה שלה. התנהגות מינית אבולוציונית, שהתפתחה אלפי דורות במטרה שהגברים יפיקו הנאה ונשים יספקו אותה, צריכה להשתנות ומהר לאור המציאות החברתית והמינית החדשה.

עוד בערוץ הנשים:

כל מה שאתם קוראים על צרכים מיניים של נשים ואמנות הסיפוק שלהן מדאיג רק מעט מאוד זוגות בעולם. הגורל הנתעב של 80% מנשות העולם, מעמדן החברתי הנמוך והשלילה המוחלטת של הצרכים המיניים שלהן ברוב המדינות באפריקה, אסיה, דרום אמריקה, העולם הערבי, ובחלק מרוסיה, סין והודו, גורם לגברים המקומיים לדאוג רק לזקפות ולהנאה שלהם, ולפתח את המיניות שלהם בהתאם.

בלי לחץ

הגבר של היום נדרש להתמצא באמנות של גרימת הנאה לפרטנריות שלו, להתעניין במנגנון המיני והרגשי שלהן ולהיות נדיב, מסוגל לפתות ולגרום לנשים לעשות איתו אהבה ולרצות לעשות זאת שוב. הגבר שלנו חייב להתחרות בגברים אחרים מהעבר ומההווה בחיי המאהבות שלו ולתפקד כמאהב מוכשר, קשוב ומתפקד.

תחושה מודעת או לא מודעת של תחרות יוצרת בהכרח לחץ ומביאה לתסמינים של לחץ. כאשר המוח הגברי מזהה את האקט המיני עם לחץ, הוא משלב איתו תגובות של מתח, חרדה וסכנה, ולא רק כיף.

שפיכה מוקדמת
תגובות של מתח, חרדה וסכנה | צילום: Wavebreakmedia Ltd, Thinkstock

אצל בני האדם גוף ונפש משולבים, ולכן הגוף הגברי פיתח שלושה סימפטומים להתחמק או לקצר את זמן הלחץ והסכנה. ישנן ארבע דרכים מוכרות שהגבר נוקט באחת או יותר מהן באופן תת מודע כדי לקצר או להימנע מזמן המגע המיני בו הוא נאלץ לעמוד בציפיות ובתחרות:

1. אובדן זקפה – הגוף משדר לגבר "אתה רואה, אני לא יכול".

2. קושי לגמור או לשחרר זרע -בגלל חוסר יכולת שלו להרפות, להשתחרר ולקיים מערכת יחסים אינטימית.

3. חוסר יצירת קשר רגשי עם הפרטנרית, כדי שלא יצטרך להרגיש אשמה כלפיה.

4. שפיכה מוקדמת שמאפשרת לגוף לסיים מהר מאוד עם רגע החרדה הזה.

שפיכה מוקדמת

שונאי נשים אומרים ששפיכה מוקדמת היא בכלל לא בעיה של גברים, כי שפיכה שמגיעה לפני האורגזמה הנשית עדיין מהנה לגבר. אבל העלייה במעמד האישה מאלצת גברים להתאמץ ולהתאפק ולא לסיים את המגע המיני עד שהפרטנרית גומרת. 70% מהגברים מתלוננים על קושי להחזיק מעמד ולשלוט על זמן השפיכה שלהם, ולכן שפיכה מוקדמת היא התלונה השכיחה ביותר בחברה המערבית אצל רופאים סקסולוגים.

הטבע עיצב את הזכרים מכל המינים, כולל האדם, כך שיגיעו מהר לשפיכה ולסיפוק. מבחינה אבולוציונית, פרק הזמן בו הזכר מזדווג הוא רגע של פגיעות, של חוסר ריכוז. זהו רגע בו אתה פגיע, מוחלש ועלול להיות מותקף על ידי טורפים או זכרים אחרים. ולכן עדיף לסיים את פרק הזמן הזה מהר, ולשפוך זרע מוקדם. הנמר והאריה מחזיקים בין 12 ל-30 שניות עד לפליטת הזרע, ג'ירפות 2 דקות, שימפנזה 2 דקות , הבונובו שהוא קוף שמזכיר בהתנהגות המינית שלו את בני האדם מחזיק מעמד 30 שניות. חוץ משועל המינק המפורסם בפרוותו שמחזיק בשיא השליטה על השפיכה ומחזיק 50 דקות, כל שאר בעלי החיים גומרים תוך זמן קצר ביותר.

זוג מאכזב במיטה
סקס הוא רגע פגיע | אילוסטרציה: Lighthaunter, Thinkstock

כאמור, גבר שמתפקד טוב מבחינה מינית לא אמור לשפוך זרע לפני שבת זוגו הגיעה לאורגזמה, ולפיכך זמן החדירה האידיאלי למגע המיני הוא בין 15 ל-30 דקות לאחר החדירה הראשונה, ובהתאמה לצרכי בת הזוג. כל זמן פחות מזה יכול להיחשב לשפיכה מוקדמת. גברים ונשים לא מודעים להשפעת השליטה בשפיכה ועל חשיבות השליטה בשפיכה על איכות חיי המין ועל החשק המיני, לכן לא פונים לטיפול, וחבל. הניסיון הרפואי הסקסולוגי מלמד שאפשר להביא כל גבר לשליטה על השפיכה שלו, וזמן חדירה של 15-20 בדקות בהחלט ניתן להשגה, ומהפגישה הראשונה. ב-25 שנות עבודה כרופא סקסולוג פיתחתי פורמולה שאני רושם לפציינטים, שמאפשרת להם לשלוט על השפיכה בפעמים הראשונות, עד שהגוף מתרגל לתפקד באותה הצלחה גם ללא עזרה תרופתית.

בלונדון אנשים יותר אדיבים

מסקרים שנעשו במדינות שונות על התפקוד וההרגלים הממוצעים של גברים אפשר ללמוד רבות על מעמדה של האישה בכל תרבות. לפי משך הממוצע של המשחק המקדים שגברים מעניקים לנשים וממשך זמן החדירה אפשר ללמוד בכמה חשיבות מתייחסים הגברים להנאה של בנות זוגם ולצורך לספק אותן; ממחקרים שנערכו באנגליה עולה כי גברים בממוצע מקדישים 17 דקות למשחק המקדים לפני החדירה, ומחזיקים רק 7 דקות מזמן החדירה ועד השפיכה; בצרפת יש משחק מקדים של 15 דקות ו-12 דקות מחזיק גבר ממוצע בחדירה לפני שהוא מגיע לשפיכה; בישראל, הנתונים מראים שגברים מעניקים כ-4 דקות של משחק מקדים ומחזיקים מעמד 4 דקות של חדירה עד שהם מגיעים לשפיכה.

שפיכה מוקדמת
מסתבר שזה באמת קורה לכולם | צילום: gpointstudio, Thinkstock

מהנתונים הללו ניתן להבין מדוע נשים מעטות כל כך מקבלות את ההזדמנות והזמן הדרוש להן להגיע לאורגזמה וגינאלית. משמעות הדבר היא שגברים רבים סובלים משפיכה מוקדמת. המספרים גבוהים בהרבה מאלה שבפועל פונים לייעוץ בנושא אצל רופא סקסולוג.

זה בידיים שלך

עד שמגיעים לסקסולוג, חשוב ששני בני הזוג לא ירעו את המצב. כבר הזכרתי את הקשר בין גוף לנפש בכל הנוגע לשפיכה מהירה. הלחץ לתפקד כראוי הן מצד הגבר והן מצד האישה הוא בדיוק מה שלא מאפשר לו להחזיק מעמד. ואם לא די בלחץ שלו ובמבוכה שהוא בוודאי חש כשהוא שופך מוקדם מדי, הרי שתגובה שלילית מצדה יכולה לשבור את הגבריות שלו לחלוטין. לכן נשים – היזהרו. אם הגבר שאיתכן חשוב לכן, אל תביעו את האכזבה שלכן ממנו במיטה. פרגנו לו. עודדו אותו. כוונו אותו לעשות לכן נעים באמצעות האצבעות או הפה והחמיאו לו על הביצועים שלו בתחום זה. לאחר מכן, אם הבעיה חוזרת ומופיעה, אפשר וכדאי לפתוח את הנושא לדיון וליזום פניה לטיפול באווירה רגועה. אני מדגיש – אין הכוונה לזייף אורגזמה או לשקר ולהגיד שנהניתן אם זה לא המצב. אבל חשוב לעודד את הגבר שלכן ולגרום לו להרגיש אהוב ומושך גם ובמיוחד ברגעים שבהם הוא מרגיש פחות גברי ופחות עומד בציפיות שלכן. כמובן שלעולם אין להשתמש בחוסר שביעות הרצון שלכן מהתפקוד שלו במיטה בתור נשק נגדו בויכוח או בריב.

דר" דניאל דריי הוא רופא סקסולוג, מטפל בין השאר בשפיכה מוקדמת ובעיות אין-אונות. מטפל זוגי ומיני ומנהל את האתר תורת היחסים

>> הסיבה המפתיעה שהורגת את חיי המין שלכם