זוג במיטה מחייכים (צילום: Thinkstock)
אז נכון, יש הרבה גברים שאוהבים להיות אקטיביים במיטה, אבל גם לא מעט נשים שאוהבות לקחת פיקוד | צילום: Thinkstock
כשזה מגיע לסקס, דומה שיש הרבה מאוד שמועות שהתקבעו לנו בתודעה: כך למשל לאישה תמיד כואב הראש; הגבר תמיד מוכן ומזומן; האישה תחשוק במשחק מקדים ארוך; ועוד לא נולד הגבר שלא צורך פורנו. האמנם? כדי לעשות לך קצת סדר בראש ובמיטה, פנינו לד"ר בני שכטר, מומחה למיילדות וגיניקולוגיה, סקסולוגיה וטיפול מיני שיעזור לנו לפענח מה נכון ולא נכון ומה הם למעשה אותם 50 גוונים של אפור בסקס הזה שלנו.

המיתוס: אישה יכולה לחוות שרשרת אורגזמות רציפות
נכון או לא: בהחלט כן

בהנחה שאת שייכת לאותן נשות ברות מזל שיכולות לגמור (קחי בחשבון ש-30% לא יכולות בכלל), את בהחלט מסוגלת לגמור ברצף. הסיבה שאולי זה לא תמיד קורה לך טמונה כנראה בטכניקה. באופן תיאורטי, מסביר שכטר, אם כבר הגעת לאורגזמה, את יכולה להמשיך לצבור עוד כמה וכמה גמירות טובות. למעשה ישנן נשים שההנאה מגיעה אליהן כמו מספר התעטשויות -  בזו אחר זו. האורגזמות הנוספות יכולות להופיע בין כמה שניות אחרי הגמירה הראשונה ועד מספר דקות אחרי, אז תחזיקי חזק ותתאמני על הטכניקה הזאת.  

המיתוס: יש גברים שיכולים לא לגמור
נכון או לא: מפתיע, אבל נכון.

קשה להאמין אבל יש גברים שיכולים לא לגמור. חלקם באופן רצוני משום שהם מסוגלים לשלוט בשפיכה שלהם, כמו למשל אנשים שעוסקים בטנטרה וישנם כאלה, אשר מכל מיני סיבות, בין היתר רפואיות, תרופתיות או בשל שפיכה מעוכבת (הצורך בחיכוך חזק מאד) לא מצליחים לגמור.

המיתוס: אישה יכולה לגמור מחדירה 
נכון או לא: נכון

שליש מהנשים מגיעות לאורגזמה גם מחדירה וגם גירוי חיצוני ואם את לא בטוחה אם את אחת מהן, כדאי שתתחילי להתאמן. הרבה.

המיתוס: גבר תמיד רוצה – לאישה יש כאב ראש
נכון או לא: ממש לא

על אף שבמרבית המקרים, זה נכון שגברים רוצים מאשר נשים, זה לא אומר שישנם מקרים בהם אלה דווקא הנשים שמגיעות עם ליבידו גבוה יותר. כאן גם יתגלה לכן הבדל משמעותי בין המינים משום שבעוד נשים מסוגלות לסובב לגברים את הגב במיטה או לשחק אותה שהן נהנות, גברים לא זכו ביכולת להסתיר מאתנו חוסר חשק, משום שאצלם הכל עומד (או לא) ותלוי (או לא). כך שבין אם הוא מתרץ את זה במתח, לחץ בעבודה או סתם עייפות, אם לא בא לו עלייך את תוכלי לראות את זה היטב, אבל קחי בחשבון שברוב המקרים אלה דווקא הנשים ש"יש להן כאב ראש".  

המיתוס: גברים אוהבים להיות אקטיביים
נכון או לא: לא בהכרח

בחורה צופה בטלוויזיה (צילום: Thinkstock)
זה שאת אוהבת לראות בנות בסרטי פורנו לא אומר שאת לסבית. בפורנו אין חוקים | צילום: Thinkstock
בדומה לטענה הקודמת, גם פה אין שחור-לבן. נכון שבגדול גברים אכן אוהבים לקחת את העניינים לידיים ולהיות אקטיביים, וזה בהחלט סקסי מאד כשזה קורה, אבל ישנן גם נשים שמעדיפות להיות המובילות כך שמדובר בעניין של העדפה לרוב. מה שכן, זה נכון יהיה לומר שרוב הגברים הם אלה שאוהבים להיות פעילים במיטה (ע"ע אחד כריסטיאן גריי), אבל זה לא בהכרח נכון לכולם.

מיתוס: יש תנוחה שכל אישה תגמור בה
נכון או לא: לא נכון

אם ישנו מיתוס שהיינו רוצות שיהפוך לאמיתה גורפת, צר לנו לאכזב שזה לא המקרה. מה שכן ניתן לומר הוא שלכל אישה יש תנוחה שמועדפת עליה, לרוב נשים יגיעו לאורגזמה כשהן יושבות על הבן זוג שלהן וזוגות לאפקט הכפול של חיכוך הדגדגן כנגד הגוף של בן הזוג וגם חדירה. נא לנסות בבית.

המיתוס: גבר יכול לעשות את זה כל הלילה
נכון או לא: כן, אם אתה בן 16

קודם כל תשאלי את עצמך אם את באמת רוצה לעשות את זה לילה שלם. ועכשיו כשענית לעצמך בכנות על השאלה, תופתעי (או שלא) לגלות שהתשובה היא שישנם גברים שיכולים להתפרע לילה שלם, אבל אלה הם בעיקר בחורים בני 16 ומטה וגם זה לא בטוח. ככל שמתבגרים זמן המנוחה בין פעם לפעם מתארך.

המיתוס: כל הגברים רואים פורנו
נכון או לא: לא נכון

תופתעי, אבל מיתוס זה אינו נכון. טוב, בואי נסכים שהוא נכון חלקית. ישנם הרבה גברים שצופים בפורנו, אבל ממש לא כל הגברים צריכים את זה כדי להשיג את הפורקן שלהם. מה שכן, בין אלה שצורכים פורנו - ישנם כאלה שרואים פורנו סטנדרטי ומשם מתפרשים לפי משיכות או סטיות כאלה ואחרות לאתרים מגוונים יותר.

המיתוס: הבנו שנשים רואות פורנו: אבל האם הן מתגרות מפורנו הארד קור של גברים?
נכון או לא: נכון

גם פה מדובר בעניין של העדפה מאד אישית. ישנן לא מעט נשים שנהנות לצפות בסרט פורנו לבדן או יחד עם בן הזוג. יש כאלה שמתגרות מאירוטיקה מעודנת ויש גם נשים, שאינן לסביות, אבל בהחלט נהנות לראות גירל-און גירל אקשן. בפורנו אין חוקים וכמו שישנו מי שאוהב סרטי מתח יותר מאשר קומדיות, גם בסרטי פורנו יש לכל אחד העדפה משלו, גם לנשים.

המיתוס: אישה יכולה לגמור באנאלי
נכון או לא: נכון, עם הסתייגות

הנקודה הבסיסית היא שיש נשים שיכולות לגמור רק מעצם המחשבה על משהו מיני, התגרות וקבלת אורגזמה כמו שיש נשים שיכולות לגמור רק מגירוי הפטמות שלהן. כך גם לגבי סקס אנאלי: ישנן נשים שיכולות לגמור ממין אנאלי כי הוא נורא עושה להן את זה, אבל אלה אינן הרוב. מה שכן, יש נשים שנהנות ממין אנאלי אבל לוא דווקא גומרות מהחוויה האחורית הזו.  

המיתוס: נקודת ג'י חיה וקיימת
נכון או לא: לא נכון

למרות שמעולם לא הוכיחו שנקודה כזו קיימת, ניכר שרבים עדיין מאמינים במיתוס הזה. הרשו לנו לנפץ את הנקודה. בכל זאת תשמחו לגלות שלמרות שאין נקודה כנקודת ג'י ישנן נשים שמסוגלות להגיע לאורגזמה מגירוי של אזור (נקודה, אם תרצו) שנמצא בדופן הקדמי של הנרתיק שלהן לכיוון השופכה של השתן וכנראה מפותח ומעוצבב יותר. אותן נשים הן גם לרוב אלה שיכולות לגמור מחדירה כי מדובר באותו איזור שמגורה גם בחדירה, ובמילים אחרות, הן אלה שעושות את כל הכיף.  

המיתוס: יש שפיכה נשית
נכון או לא: נכון

זוג במיטה עם שעון (צילום: Thinkstock)
מחכים שהשעון יעיר אתכם לסבב הבא? הגיוני, בעיקר אם הגבר שלך כבר לא בן 16 יותר | צילום: Thinkstock
נשמע דביק משהו ואכן, למרות שלא כולן חוות את זה, שפיכה נשית קיימת אצל חלק מהנשים אשר שופכות או משפריצות נוזל בזמן אורגזמה. יש להצטייד בסדינים נוספים במקרים כאלה.

המיתוס: גברים סטרייטים לא אוהבים שנוגעים להם בפי הטבעת
נכון או לא: לא נכון

כמו שיש לא מעט נשים שנהנות מסקס אנאלי,ישנם לא מעט גברים סטרייטים לחלוטין שמאד אוהבים את זה כשבת הזוג שלהן מכניסה לשם אצבעות או נוגעת באזור. המקום זכה לכינוי "נקודת הג'י הגברית" שכן יש שם את בלוטת הערמונית שאם מגרים אותה בזמן סקס או מין אוראלי משפרת את ההרגשה והתחושה. מה שבטוח זה שלא כדאי שתתחילי לשלוח אצבעות לאזורים לא ברורים לפני שאת לא מבררת עם הבן זוג שלך אם אכן הוא בעניין.

>> מה אם יום ראשון, שני ושלישי ובכלל לא בא לי?
>> סקס במחזור: מגעיל או להיט?
>> ממה נשים מפחדות בסקס?    

mako  נשים גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו