כבר כמה שבועות שכולנו מתרגלים לרעיון החדש ש"אהבה היא ריחוק". מאז כולנו מתרגלים לעולם חדש בו לא מתחבקים, לא נותנים כיפים, לא מתנשקים ולא לוחצים ידיים. אבל נראה שאחד המרכיבים הכי לא ברורים, בעיקר לרווקות והרווקים שבינינו, הוא שאלת יחסי המין. למעשה, בדיקה זריזה בגוגלה מעלה שהשאלה "האם אפשר לקיים יחסי מין בזמן התפרצות הקורונה" היא אחת הנפוצות כרגע בעולם כולו. 

זה אולי נשמע קצת פריווילגי ומנותק לתהות לגבי חיי המין שלך בבעיצומה של מגיפה עולמית, אבל אם יש משהו שלמדנו בשבועות האחרונים זה שאפשר להיות בחרדה קיומית ולדאוג לשלומם של אחרים ובמקביל להרגיש צער על אבדן דברים קלילים יותר בחיים - כמו האפשרות לצאת לדייט או סטוץ. 

אם, למזלכם, אתם נשואים או מתגוררים עם בן/בת הזוג שלכם - הרווחתם. אבל אם אתם עדיין גרים בנפרד או רווקים, סביר להניח שמצפה לכם עכשיו תקופה די ארוכה של יובש (אלא אם אתם מתכננים לפצוח ברומן עם השותפים שלכם ואז - שיהיה בהצלחה). 

נכון להיום אין הנחיות רשימיות של שום גורם מקצועי בכל הנוגע ליחסי מין בזמן המגיפה, אבל נראה שהאינטרנט מלא בעצות ותשובות של מומחים לכמעט כל שעלה. בטלגרף הבריטי ריכזו את כל התשובות לשאלות הכי בוערות לכל מי שעדיין לא פיצחו איך לעשות את המין ולשמור על מרחק של 2 מ' במקביל. 

האם מותר בכלל לקיים יחסי מין בזמן ההתרפצות?

באופן כללי, זוג שחי יחד יכול לקיים יחסי מין אם שניהם בריאים, מרגישים טוב, אינם בקבוצת סיכון ולא באו במגע חולה מאומת.

אם אתם בקבוצת סיכון העצות קצת שונות: אם אתם גרים ביחד, עליכם לבודד את עצמכם לשבועיים לכל הפחות ורק אם אף אחד מכם לא מראה תסמינים ולא בא במגע בזמן הזה עם מי שגן - אז אפשר לקיים יחסי מין. עם זאת, מומחים מזהירים שחשוב שנזכור שבכל יציאה מהבית קיים הסיכון לבוא במגע עם חולה מאומת ואז יש לאפס את שעון 14 הימים מחדש. 

לגבי סטוצים, אומרים המומחים - אל. פשוט אל. לדעת כל המומחים הנוגעים בדבר הדרך היחידה לקיים יחסי מין בטוחים היא לקיים אותם עם מי שחולקים איתך משק בית. 

האם אפשר לקיים יחסי מין אם אחד הפרטנרים נדבק בנגיף?

נתחיל מזה שאם עדיין בא לכם לקיים יחסי מין במידה ואתם משתעלים, חלשים ועם חום - סחטיין. אבל בקצרה. לא, ממש לא.  

אם אתם, או מישהו שחי איתכם או מישהו שקיימתם איתו יחסי מין לאחרונה התגלה כחיובי לקורונה - עלייכם לבודד את עצמכם ל-14 ימים. בטח שלא לקיים יחסי מין.

גם ככה רוב הסיכוי שאם מישהו שחולק איתכם משק בית נדבק גם אתם נדבקתם וסביר להניח שמפעילויות הרבה יותר משעממות ממין. 

האם Covid-19 מועבר במגע מיני?

הנגיף מדבק בעיקר דרך טיפות של מערכת הנשימה. אמנם אין עדיין כל הוכחה לכך שהוא מדבק גם דרך הפרשות גופניות אחרות, אבל גם אין הוכחה שלא. מעבר לכך - מתי בפעם האחרונה נתקלתם ביחסי מין שלא מערבים רוק? 

האם יש אפשרות לקיים יחסי מין בבידוד?

לא.

מדכא נכון? הנקודה החיובית היא שיש שלל דרכים לא להישאר לא מסופקות או מסופקים בזמן הזה. החל ממין ווירטואלי, סקסטינג וכמובן - שלל צעצועים שזה בדיוק הזמן להתידד איתם מחדש

וזכרו: שמרו על אביזרי המין שלכם נקיים ממש כמו על הידיים והמשטחים שלכם - בעזרת סבון ומים.