סקס במכונית (צילום: YanLev, Istock)
תחתונים ענקיים, ואת מכוסה | צילום: YanLev, Istock

יד על הלב: כמה פעמים יצא לך לנהל שיחה עם חברה על סקס בדייט הראשון, כן או לא? מדובר בנושא שמעסיק אותנו רבות, ושנים של מיתוסים והתנהגויות רק מלבים אותו. אצל ברידג'ט ג'ונס, למשל, הסוד היה בתחתונים. היא לבשה את הזוג המכוער ביותר שלה לדייט ראשון, כדי שלא תתפתה להיכנס עם הבחור למיטה. נשים אחרות לא מורידות שערות ברגליים. ואז באמת אין סיכוי שיהיה סקס.

גם למייל שלנו הגיע מכתב עם שאלה בסוגייה, אז החלטנו לעשות סדר בנושא אחת ולתמיד.

רק אל תכנעי ללחץ

וזה מה שכתבה לנו הגולשת בעלת הדילמה: "אני אישה בת 40, גרושה עם ילדה בת 10. אני דתייה, אך לא שומרת נגיעה. בקשר האחרון שהיה לי שכבתי עם מישהו כעבור חודש ונראה שהעניין שלו בי ירד. אינני יודעת איך להתמודד עם הלחץ של הגבר בנושא הזה. מתי לדעתך אפשר להיכנס למיטה עם גבר שאני רוצה לפתח איתו קשר רציני?

מומחית היחסית שלנו, איריס סלומון בלום, פסיכולוגית ומנהלת חברת ספיד דייט, התנדבה מיד להיכנס לעובי הקורה, מאחר שנושא העיתוי הנכון להיכנס למיטה מעסיק גם נשים וגם גברים המתחילים קשר חדש. איריס טוענת שאין נוסחאות שנכונות לכל אחד ולכל אחת, אבל שיש בהחלט הנחיות כלליות שנכונות לרוב המקרים.

"כלל בסיס ראשון וחשוב ביותר הוא לעשות את זה רק כשאת מוכנה ובשלה ולא מתוך לחץ" אומרת איריס. "אני לא מציעה לך לחכות שנים, אבל אפשר להתקדם בהתקרבות האינטימית לאט יותר, ולהגיע ליחסי מין מלאים גם אחרי חודשיים-שלושה. אני מציעה לך להתקרב קצת ולסגת. ואז בדייט שלאחר מכן, להתקרב עוד קצת יותר ולסגת. אין הכוונה להזמין את הבחור הביתה, להתפשט כליל ולא לקיים יחסי מין, מאחר שזאת יכולה להיחשב התגרות ואף התעללות. הרעיון הוא לבלות כמה שיותר בחוץ, להתנשק ארוכות, להתלטף ולהתחבק".

כמובן שהכלל הזה תקף במידה שאת מחפשת קשר רציני. אם את בעניין של לעשות כיף, אז באמת שאין מה לחכות. אבל הגבר הנכון שירצה איתך קשר רציני יוכל להמתין בסבלנות, וככל שהציפייה תהיה גדולה, כך הוא גם יעריך אותך וירצה אותך יותר. בינינו, זאת לא בעיה גדולה לאתר גברים שאינם רציניים בכוונות שלהם כבר בדייט הראשון והשני.

ובמידה שהוא לחוץ, את יכולה לרמוז לו שאת רוצה את זה בדיוק כמוהו, אבל מעדיפה לחכות. את יכולה גם לקחת את הטיזינג צעד אחד קדימה - להגיד לו שאת אוהבת סקס ושאת מבטיחה לו שהוא לא יעמוד בקצב שלך, אבל שאת לא עושה את זה עם כל אחד. זה סקסי, זה מאתגר וזה ללא ספק עושה חשק להמשיך לחזר.

גבר אוהב אישה עם עמוד שדרה

אין מה לומר, גברים הם מעט פרימיטיביים כזה מגיע לסקס, בטח עם האשה שהם רוצים לקשר רציני. "כשגבר מחזר אחרייך, הוא רוצה לדעת שיש לו בלעדיות, שהוא הגבר היחיד בסביבה, שאת לא מתמסרת בקלות לכל אחד" אומרת איריס, ומחדדת: ככל שתהיי קשה יותר להשגה ולכיבוש, כך תהפכי ליותר מוערכת בעיניו. בהקשר הזה, את אל צריכה לחשוש לסרב לדברים שלא מוצאים חן בעינייך - מעברל זה שגברים אוהבים שיש לאישה שלהם עמוד שדרה, הם גם יכולים להתמכר לריגוש שבלכבוש עוד חלקה בטריטוריה שלך.

נקודה נוספת שכדאי לשים עליה את הדעת היא שאם תיכנסי למיטה כשאת עדיין לא מוכנה, זה בוודאות ישפיע על האיכות ושניכם תרגישו בזה. ההמתנה לסקס לא רק גורמת לבחור לחזר, לפנק ולהתאמץ, אלא גם נותנת את הזמן הדרוש להפוך ממאהבת לחברה. ומי יודע, אולי בעקבות ההיכרות המתמשכת שתבינו שזה בכלל לא עובד ברמה הרגשית, וזאת בהחלט עוד סיבה לא להיכנס למיטה. אצל הרבה זוגות הסקס בפעם הראשונה לא הכי טוב, מאחר שאתם לא מכירים אחד את הגוף של השני. לרוב הסקס משתפר עם ההיכרות והזמן.

דייט ראשון (צילום: Carmen MartA-nez BanAs, Istock)
זה נותן זמן להתקרב ברמה החברית | צילום: Carmen MartA-nez BanAs, Istock


"גברים רבים מדברים איתי על הפער בין מה שהם רוצים לבין מה שהם צריכים", אומרת איריס. "הרוב היו רוצים לשכב עם הבחורה כבר בפגישה הראשונה, אבל מצד שני הרבה מתוודים בפניי שאם הם שוכבים עם הבחורה מהר מדי, האפשרות לקשר רציני איתה יורדת".

אבל כמובן שאי אפשר לעשות כאלה הכללות. איריס גם מכירה זוגות שנכנסו למיטה כבר בדייט הראשון והיום הם נשואים באושר עם שלושה ילדים. "חשוב לזכור", היא מחדדת, "על כל סיפור כזה יש מאות סיפורים של קשרים שלא המריאו ונשארו בגדר סטוץ. כל סיפור כזה הוא יוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל. ההמלצה שלי לחכות קצת, ולהתקרב נפשית לפני שמתקרבים גופנית".

>> "מתי כבר תגדל עמוד שדרה?": משפטים שעלולים להזיק לקשר