אישה מתמתחת במיטה- אוננות (צילום: Thinkstock)
גם בלי לראות את ההבעה שלך, ברור שנהנית | צילום: Thinkstock
"כל הנשים בחדר הזה, כולל המלצרית, אוננו בחייהן", כך פתח ד"ר בני שכטרמומחה למיילדות וגיניקולוגיה, סקסולוגיה וטיפול מיני, הרצאה בפני קבוצת עיתונאים באירוע השקה של חברת "דורקס" השבוע, ומיד לפת את תשומת הלב של כל האורחים. מיותר לציין שכולם, כולל המלצרית כמובן, נעשו אדומים לרגע. האירוע נועד להכיר לנו סדרה חדשה של מוצרים מבית דורקס כמו למשל ויברטור המיועד לנשים (Delight) ושני סוגים של טבעות רטט לזוגות (Little Devil ו-Ultra), שעתידים להימכר בסניפי סופר פארם הקרובים לביתכם. האג'נדה היא ברורה: כשמוכרים ויברטור לצד קרם לשיער, למעשה מעבירים מסר שאין שום דבר להתבייש בו במיניות ובאוננות בפרט. אז איך זה שבזמן שהגברים מאוננים ומספרים, אנחנו, הנשים עדיין מתקשות להשתחרר מהטאבו של עינוג עצמי?

"נשים רואות באוננות של גבר סוג של בגידה"

בסרטים זה קורה כל הזמן. מההוא שעושה את זה ומורח את התוצר על שיערה של בלונדה (ע"ע 'משתגעים על מרי') ועד זה שנדלק מפאי ("אמריקן פאי"). כמו כן, שירים כמו  "רוצה בנות" של חובבי ציון מדגישים את הפתיחות שבדיון הגברי על הנושא. אגב, גם נשים מתענגות על המסך הגדול. ע"ע: נטלי פורטמן ב"ברבור השחור", נטע גרטי מגיעה עד ל"סוף העולם שמאלה" עם האצבעות שלה ואיילת זורר חווה עונג זמני ב"אסונות של נינה". אבל איכשהוא כשאנחנו עושות את זה, זה סודי ועמוק ורציני עד כאב. כשהם עושים את זה זה מצחיק, זה קליל, וזה הכי לא ביג דיל. השאלה היא למה רובנו עדיין לא יכולות לדבר על זה אחת עם השנייה?

"נשים פחות נוטות להיפתח ולדבר על נושא האוננות גם בחדרי טיפולים זוגיים", אומרת לנו איריס סלומון, פסיכולוגית ומנהלת ספיד דייט. "נשים רואות באוננות דבר מלוכלך ולא תקין. יש נשים שכועסות על גברים שמדברים על זה, וזועמות על כך שהם מספקים את עצמם כשהן לא בסביבה. הן אפילו רואות בזה סוג של בגידה. הפתיחות של גברים זה משהו שנשים לא מתחברות אליו, לא רק על אוננות - אלא על סקס. נשים בדרך כלל לא יפרטו בדברים שהם לא מיינסטרים כמו סקס אנאלי ואוננות. כמו כן, אישה פוחדת מ'השם' שהיא תיצור לעצמה אם תדבר על דברים מסוימים".

עם זאת, מסבירה סלומון כי מחקרים מוכיחים אחרת. אישה שהיא מסופקת מינית במיטה היא בהכרח יותר בריאה מבחינה בריאותיות ונפשית, ולכן ממליצה סלומון לדבר על זה. דרך כך יהיה קל יותר ללמוד איך להגיע להנאה, ואחת הדרכים היחידות והעיקריות ללמידה זה דרך אוננות".

"אישה צריכה להיות ליידי"

גם שכטר מסכים, אותו אחד מלמעלה שהצהיר שכולנו מאוננות, והוא לא מפסיק שם. "שליש מנשים מגיעות בכיף לאורגזמה, שליש גומרות מגירוי חיצוני ולא מחדירה אבל קיים שליש שלם של נשים שלא מגיעות כלל לעונג מיני. הסיבות קשורות לפריק קונטרוליות של נשים, חינוך שלימד אותן שאוננות זהו דבר מלוכלך ומגונה וכן גם משימוש בתרופות מסוימות כמו גלולות אנטי דכאוניות".

לדברי שכטר, הסיבה שנשים לא מדברות על אוננות נובעת מסטיגמה חברתית שכאילו אומרת שגברים עושים את זה, ונשים ממש לא. "יש עניין של חינוך ובושה. כולנו גדלנו שאישה צריכה להיות ליידי, וליידי היא לא אחת שמענגת את עצמה. זה ברור שנשים לא שונות מגברים, ופתיחות בנושא יכולה לקדם אותן בהמון דברים מבחינת המיניות שלהן. אין לי ספק שאם היו מדברים על כך יותר בתקשורת,  זה היה מאפשר פתיחות בחברה".

אחרי התובנה הזו, שכטר שולל את הטענה של המטופלות של סלומון. "אין סיבה שאישה תרגיש נבגדת כשהיא רואה את חבר שלה מאונן לפורנו. זה כאילו הוא בגד בה עם 'העכבר'". עם זאת, על מנת לשפר את הזוגיות זה חיוני שאישה תכיר את הגוף שלה. "כשאישה לא מגיעה לאורגזמה, אומרים לה ללמוד לאונן. נשים לא מוכנות לגעת שם בדרך כלל אבל כולנו עוד אוננו ברחם ובילדות. במהלך החיים זה הפך למגונה ואסור. פה נכנסים האביזרים שמהווים חוצץ ומשמשים אותנו במקום האצבעות".

אין תמונה
סדרת המוצרים החדשים של "דורקס": טבעות הרטט והויברטור (בין 49.99-149.99 ש"ח)

מה דעתך: היית קונה ויברטור בסופר פארם?

>> מה גברים לא סובלים במיטה (ואנחנו חושבות שהם דווקא מאד אוהבים)

makoנשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו