עם כ-2,200 מקרי מוות ולמעלה מ-33,000 נדבקים, ספרד היא אחת המדינות שנפגעו הכי קשה עד כה מנגיף הקורונה המשתולל. לאחרונה אף הוחל סגר כללי על כל המדינה שנאכף באמצעות כוחות צבא ומשטרה שמסיירים ברחובות הערים. 

אלא שדווקא בימים קשים אלו נראה שיש מי שמתעקשים, ומצליחים, למצוא את הנקודות הטובות אפילו בסיטואציות הלא פשוטות הללו.  

פוסט שהעלה גולש ספרדי לפייסבוק הפך ויראלי בכל העולם בגלל שורה של תמונות של חיילים ספרדים חתיכים במדים. "זה בשביל הנשים" נכתב בפוסט, "הצבא הספרדי הכניס לעוצר את כל המדינה אבל נראה יותר כמו פרסומת לבושם מאשר חיילים". 

מהר מאוד זכה הפוסט למאות אלפי תגובות, שיתופים ולייקים כמו גם לעוד ועוד הדהודים ברחבי הרשת. "ספרד מוציאה את הצבא לרחובות כדי לשלוט במשבר הקורונה ואני חושבת שאני מדברת בשם כל תושבות ניו יורק כשאני אומרת, היי! ספרד! אתם יכולים לשלוח חלק מכוחות שלכם גם לכאן?" כתבה בחשבון הטוויטר שלה הסופרת ועורכת הדין האמריקאית ג'יל פילפוביק. 

הפוסט שותף גם בעמוד הפייסבוק הישראלי  "הרווח בין הגבר לחולצה" וגם שם זכה להתלהבות והצלחה. "מפרה סגר בכוונה רק שיתפוס אותי איזה אחד מהם" כתבה אחת הגולשות ואחרת הוסיפה "לא הבנתי, הם אמורים לשכנע להישאר בבית, לא לצאת ממנו".

אז כמובן שכמעט כמו כל דבר ברשת, כשבודקות לעומק המציאות די רחוקה מהפרסום: אלו לא בדיוק החיילים והשוטרים שאוכפים את הסגר: מדובר, למעשה, בתמונות ישנות ממצעד צבאי שנערך בספרד לפני כשנתיים לכבוד חגיגות 40 שנים לחוקה הספרדית ומתמונות ישנות אף יותר שגם הן כבר זכו להפצה (והחפצה) כבר בשנת 2017.

מה כן עושים השוטרים הספרדים? שרים! סרטון שמופץ בימים האחרונים מראה כיצד שוטרים ספרדים מגיעים לאחת הערים הסגורות במדינה, מזנקים מהניידת חמושים בגיטרה והרבה מצב רוח טוב ושרים לתושבים הסגורים בבתים כדי להרים את מצב רוחם.

אבל היי! חיילים ספרדים חתיכים הם עדיין חיילים ספרים חתיכים! לא ניתן לעובדות שוליות כמו מתי צולמו התמונות למנוע מאיתנו ליהנות מהיופי, נכון? איך אומרות? אין בעד מה.