באופן די גורף, גברים סטרייטים נתקפים חלחלה כשהם רואים שניים מבני מינם מתגפפים ומחליפים מיצים. אל תשאלו אותנו איך, אבל משום מה זה מערער את תפיסת הגבריות שלהם. יש כאלה שלא מסוגלים לשמוע, שלא לדבר על לראות ויש כאלה שמרותקים לזה יתר על המידה. רוצה לדעת מה שוכב לידך במיטה? לרגל יום המאבק בהומופוביה שחל היום, קבלי חמישה סרטים שיעזרו לך לזהות האם מדובר בהומופוב מפוחד, גבר מיוחד או הומו מחמד.

הר ברוקבק (צילום: עדי רם)
אוהב בנים, אבל לא ככה | צילום: עדי רם

המבחן האולטמטיבי: הבועה
ישראל, 2006
שחקנים: אוהד קנולר, אלון פרידמן, דניאלה וירצר, יוסף סוויד
על מה? סיפורם של צעירים תל אביביים: נועם, לולו ויהלי, אשר חייהם משתנים כאשר מגיע לתל אביב צעיר פלשתיני בשם אשרף. השלושה מחליטים להפוך אותו לאחד משלהם ומניחים שהעניינים יסתדרו, מה שלא קורה.
הומו על שום מה? זה אמנם לא בוטה כמו "הכי גאים שיש" אבל זה הרבה יותר אמיץ מ"הר ברוקבק". בהחלט רואים שם סצנה נועזת בין קנולר לסוויד שחושפת לשונות גבריים, פטמות זכריות, ישבנים הדוקים ותשוקה בוערת בין שני טסטוסטרונים וכל זה תוצרת כחול-לבן.
השאלה האמיתית: אם הגבר שלך, ליברלי ככל שיהיה, מתחיל להתנועע שלא בנוח בכסא, מזיע כמו סוס וזורק "איכסה" אחת לכמה דקות, את יכולה להבין שמשהו מציק לו. מצד שני, אם הוא מתרשם מהפסקול ונינוח מתמיד, מוטב שתבדקי למה הוא מתעקש על דוגי סטייל כל ערב.

בוראט (צילום: getty images)
מצחיק מצחיק, עד שזה מגיע לנשנוש אשכים על המסך הגדול | צילום: getty images


מבחן הביצים והתחת הקזחסטני: בוראט
ארה"ב, 2006
שחקנים: סשה ברון כהן, פמלה אנדרסון, דן דויטיאן
על מה? הכתב מקזחסטן שהתפרסם בתוכנית של עלי ג'י מגיע לארצות הברית עם צוות צילום כדי להכין סרט תיעודי על האומה הגדולה בעולם. בסופו של דבר יותר מעניין אותו לאתר את מקום הימצאה של פמלה אנדרסון ולהתחתן איתה.
הומו על שום מה?
בוראט ומפיקו האישי מתוודעים האחד לשני במאבק עירום מוחלט בו האחד מצמיד את אשכיו לפרצופו של השני, במשך חמש דקות מאוד, אבל מאוד ארוכות.
השאלה האמיתית:
במקרה הזה, אם הגבר מראה סימני גועל, זה לא אומר שהוא הומופוב, הוא פשוט אנושי. עם זאת, במידה והסצנה הזאת מעוררת אותו מינית, אי אפשר שלא לתהות האם הוא גם בעניין של בעלי חיים.

אין תמונה
גבר שמעדיף להשקיע את זמנו בעציצים וגננות על פני ציצים ואוננות. "חנות קטנה ומטריפה?.

המבחן המתעתע: חנות קטנה ומטריפה
ארה"ב, 1986
שחקנים: סטיב מרטין, ריק מורניס, אלן גרין, ג'יימס בלושי, ביל מורי
על מה? סימור הוא יתום שחי אצל בעל חנות פרחים רגזני וחולם כל היום על נערת חלומותיו, אודרי. יום אחד, הוא מוצא צמח משונה שמגשים את כל משאלותיו. הבעיה היחידה היא שהצמח לא מוכן לאכול כלום חוץ מדם אנושי וסימור יוצא למסע הרג לא מכוון כדי להאכיל אותו.
הומו על שום מה? נתחיל מזה שסימור זה שם של הומו. שנית, גבר שמעדיף להשקיע את זמנו בעציצים וגננות על פני ציצים ואוננות מעלה כמה סימני שאלה.
השאלה האמיתית: אם האיש שלך מקבל בהבנה את הקשר המיוחד בין גבר לפרחים אך משקשק מעציצים טורפים, את יכולה להירגע: הומופוב הוא לא. מה שכן כנראה שהוא מפחד מכל היתר שזה לא פחות מלחיץ.

אין תמונה
דו רה מי, אמרה האנטישמית. הוא מכיר את כל התווים? מתוך "צלילי המוזיקה"

מבחן המיוזיקל: צלילי המוזיקה
ארה"ב 1965
שחקנים
: ג'ולי אנדרוס
על מה? מריה היא נזירה שעוזבת את חיי המנזר לטובת טיפול בשבעה ילדים החיים עם אביהם, איש צבא קשוח. כל זה קורה בזמן מלחמת העולם השנייה, כאשר המשפחה עסוקה בבריחה מהנאצים.
הומו על שום מה? כאילו, הלו? מיוזיקל? דו רה מי? עם כל הכבוד לכמה בולבולים, זהו הסרט הכי הארד קור בשטח.
השאלה האמיתית: במידה והבחור שלך בקיא בתווים ומדקלם כמו מלך את השירים – מדובר בדבר הכי רחוק מהומופוב. אם הוא ינמק בפנייך שאת טועה לגמרי ולמעשה זאת העלילה שעושה לו את זה, נותרו לך שתי אופציות בלבד: או שהוא הומו או שהוא אנטישמי.

אין תמונה
האם גבר גמיש במיוחד בלייקרה מרחף באוויר מאיים על הגבריות שלך? ספיידרמן

מבחן הלייקרה: ספיידרמן
ארה"ב, 2001
שחקנים: רוזמרי הראסי, טובי מקגוויר, קירסטן דאנסט, ויליאם דפו, סטן לי
על מה? פיטר פארקר הוא תלמיד תיכון מרובע הננשך על ידי עכביש רדיואקטיבי והופך לאחד מגיבורי העל האהובים ביותר בכל הזמנים, ספיידרמן, או לציונים – איש העכביש. בתחילה, הוא מנצל את כוחותיו בכדי לעשות כסף, אך לאחר שדודו נרצח הוא נשבע לעשות את כל שביכולתו על מנת לנקום את מותו.
הומו על שום מה? יש הטוענים שזהו טובי מקגוויר. אך מכיוון שאנחנו לא עוסקים כאן בלהוציא שחקנים מהארון, רק נאמר שגבר בטייטס ובגד גוף, מגניב ככל שיהיה, עשוי לעורר תחושות הומוסקסואליות.
השאלה האמיתית: אם הגבר שלך חושש, נרתע ונגעל רק מלראות בחור בבגדי לטקס צמודים באזור הרגיש – מדובר בהומופוב קיצוני למדי. מצד שני, אם זה קורה לו גם כשאת לובשת חליפה צמודה – אולי זה הזמן לצאת לדיאטה או לחפש מחדש את חוש הטעם שלך במקום לבוא אליו בטענות.

עוד ב-mako נשים: מחקר מגלה כי נשים רוכשות בגדים שקטנים עליהן, חולה על תכשיטי וינטג'? כמה דברים שכדאי לדעת, 10 שאלות שחשוב לשאול לפני החתונה, חדשות האופנה: חזייה שעושה מחשוף וויקטוריה בקהאם שעושה מיליונים, שבעה רוקרים שהיינו שמחות לעשות.