כמה פעמים התבאסתן כשבחור התחיל איתכן בצורה, איך נקרא לזה, קצת מלחיצה? כמה פעמים יצאתן לבר או מועדון והרגשתן שאתן צריכות להתחמק מכל מיני מטרידים? אם אתן חושבות שפה בישראל המצב לא קל, חכו שתשמעו מה הולך באפריקה. "הגברים בקניה מאוד ישירים, אפילו אגרסיביים. הם יכולים פשוט להיצמד אלייך במועדון ולומר לך שאת מאוד יפה ושהם רוצים להתחתן איתך - והם רציניים לגמרי", מספרת שקד שני (23), ישראלית שטיילה באפריקה במשך חצי שנה.

לדבריה, שיטת החיזור המרכזית באפריקה היא דרך ריקוד הטוורקינג. "הטוורק הוא חלק מהתרבות שלהם. הרבה פעמים מישהו שנצמד לבחורה במועדון גם מסיים איתה את הלילה", היא מתארת. אליה מצטרפת אור אדלר (24), ישראלית שטיילה גם היא ביבשת. "הריקודים שלהם במועדונים מאוד מיניים. בדרך כלל הגבר פשוט נצמד אלייך מאחור. זה לא כל כך נעים. מצאתי את עצמי יותר מדי פעמים מגרשת בחורים שנצמדו אליי עד שהבנתי שלא כיף לי במועדונים שם. הם עושים את זה לכל הבחורות, גם למקומיות".

בדקנו איך עושים סקס בעוד מקומות בעולם:

>> ישראליות שחיות באיטליה מספרות על החוויות האינטימיות שלהן עם המקומיים: "הם ילדים שעדיין נמצאים מתחת לסינר של אמא"

>> איך נראים חיי הסקס בארצות הברית: "הכל זמין, הכל קיים וזה רק תלוי עם מי ואיפה"

>> "היפנים שמרנים עד שזה מגיע למיטה"

באופן מפתיע, לא תמיד הריקוד נתפס כמיני, "בנות שיש להן חבר יכולות לעשות טוורק עם גברים אחרים וזה סבבה לגמרי מבחינתם", מסבירה אדלר. "הרבה מהם לא מבינים את ההבדל בין חיזור להטרדה, לפחות לא במונחים הישראליים. דבר שיכול להחמיא מאוד לאישה שם יכול להיתפס אצלי כוולגרי ולהעליב אותי", מוסיפה שני.

ולא רק הגברים, מתברר, נוקטים בטקטיקה הישירה. "באמצע נסיעה ברכבת מלצרית השאירה לידיד שלי פתק שבו כתוב 'חכה לי בשירותים בעוד חמש דקות'", מספרת שני. לדבריה זוהי התנהגות מקובלת לחלוטין ביבשת: "הם הולכים עד הסוף מהרגע הראשון, ממש מאפס למאה. זו הפרקטיקה הכי מקובלת שם. הם לא רואים בעיניים, הם פשוט באים ואומרים לך מה הם רוצים". הנשים שם מתחילות לא רק עם גברים. "כשהייתי במועדון עם חברה, מישהי שאלה אותי אם היא ה-'חברה' שלי ועניתי שכן, כי חשבתי שהיא התכוונה לידידה. היא התאכזבה מהתשובה שלי ואמרה שחבל, כי היא רצתה לגנוב אותי ללילה".

"בחור בקניה סיפר לי שמלו אותו בגיל 14 ביער עם מצ'טה, ואז הוא היה צריך לשכב עם מישהי"

ומה לגבי המיתוס על איברי המין של הגברים האפריקאים? "יש גברים מכל מיני סוגים אבל בואי נגיד ככה - לא ראיתי משהו שהתאכזבתי ממנו", מציינת שני, "יצאתי עם בחור ניגרי שהיה לו את הדבר הכי גדול שראיתי אי פעם, בקטע מוקצן ואפילו לא כיפי באיזשהו שלב", היא מתארת, "בכל מקרה, הסקס היה ממש טוב. הרגשתי שחשוב להם לרצות אותי ולא רק לגמור".

מילת נשים, טקסי חניכה וזנות 

עם זאת, באפריקה עדיין לא מקובל להשתמש באמצעי מניעה, "לצערי זה מאוד לא נפוץ ויש הרבה איידס", שני מוסיפה, "בכל פעם ביקשתי מבחור להוציא קונדום, ואם לא היה לו לא עשינו את זה. אבל אם הבחורה לא מתעקשת הם לא ייזמו את זה. יש מודעות באפריקה, אבל זה תלוי את מי את פוגשת ובאיזו סיטואציה".

שקד שני (צילום: עצמי)
שקד שני: "הרבה פעמים מישהו שנצמד לבחורה במועדון גם מסיים איתה את הלילה" | צילום: עצמי
אור אדלר  (צילום: עצמי)
אור אדלר: "האפריקאים לוקחים הכל בצ'יל, ממש האקונה מאטטה" | צילום: עצמי

שני מספרת על תופעות קשות מאוד בהן נתקלה בקניה. "יש שם אחוז גבוה של מילת נשים. בכלל, בקניה רוב הגברים והנשים עברו טקס כזה או אחר. מישהו סיפר לי שמלו אותו בגיל 14. לקחו אותו ועוד בחורים לשבועיים של ריטריט ביער וחתכו להם את האיבר עם מצ'טה. משם העבירו אותו למשך שבועיים לבקתה שבה כיסו להם אותו עם עלים ואז הם היו צריכים לשכב עם מישהי כדי להיות כביכול 'גברים'". גם תופעת הזנות רווחת שם: "המון נשים הולכות לברים כדי לחפש בחור זקן ולבן שמחפש נערות ליווי".

לדברי שני, יש הבדלים משמעותיים בין המדינות ביבשת. "יש המון שבטים באפריקה והפרספקטיבה וחוויית המיניות של אנשים בשבט אחד תהיה מאוד שונה מהפרספקטיבה של אנשים באזור אחר". לדבריה מצטרפת גם אדלר: "באתיופיה לדוגמה המיניות לא כזאת חשופה. הרבה מהאוכלוסייה שם היא דתית ולא הייתי הולכת שם עם בגדים קצרים. לעומת זאת, הקנייתים יותר קרובים לתרבות המערבית והתרבות הכללית היא יותר מינית מזו של אתיופיה". עם זאת, הטרדות של בחורות ברחוב, מתברר, הן חלק מהשגרה גם באתיופיה: "זו תופעה די רווחת", אומרת אדלר, "אם את מסתובבת לבד סביר שיינסו להיצמד אלייך ולדבר איתך, אבל בכל הפעמים שביקשתי מהם לעזוב אותי - הניחו לי".

ואחרי הסקס - האם מקובל להישאר לישון אחרי סטוץ? "הם רוצים שתישארי להתחתן איתם, אז להישאר לישון? ברור. הם הכי רוצים ולוקחים את זה ברצינות", אומרת שני, "בתוך כך, הם סופר 'איזי גואינג', האפריקאים לוקחים הכל בצ'יל, ממש האקונה מאטטה".