כשידיד של דניאלה וורבר, זמרת ושחקנית בת 23 מלוס אנגלס, הציע לה להשתתף בצילומי סרט, היא לא חשבה שהסצנות שיצולמו על הסט יהפכו, די מהר, למסיבת סקס. "התחלנו לצלם סצנה של מסיבה ובשלב מסוים ביקשו ממני לרקוד. ואז הבמאי התחיל להתנשק עם מישהי ושניהם התחילו להצטלם לסצנת אורגיה", היא מספרת. "זה עבר מהר מאוד מ'צילומי סרט קצר' למסיבת סקס". לוורבר היה ברור שהיא לא תשתף  פעולה, "מעבר לבזבוז הזמן שלי והאנרגיות, העובדה שבן אדם שהכרתי מבית הספר למשחק הזמין אותי למסיבת סקס במסווה של צילומי סרט היא הזויה".

ואם הסיפור הזה נראה לכם חריג, אז לדברי וורבר זה דבר שבשגרה בלוס אנג'לס. "הכל זמין, הכל קיים וזה רק תלוי עם מי ואיפה אתה מחפש. הופתעתי לגלות כמה סצנת הסקס פה פתוחה", היא מספרת. אז איך נראים חיי הסקס בארץ האפשריות הבלתי מוגבלות? והאם הם שונים או דומים למה שאנחנו מכירים פה?

דניאלה וורבר  (צילום: פרטי)
דניאלה וורבר. "אנשים פה פשוט לא מתביישים לומר מה הם אוהבים" | צילום: פרטי

 

לדברי רות חורי, סטודנטית בת 24 מניו יורק, שטיילה ברחבי ארצות הברית, האווירה הסוערת מאפיינת גם את מיאמי. "הנשים שם מתלבשות באופן מאוד פרובוקטיבי והגברים מאוד בוטים. עולם הסקס שם מאוד מוקצן ומוחצן והכל הרבה יותר פרוץ", היא מספרת.

<< אילנוש יצאה לבדוק איך עושים סקס ביפן
<< איך זה לעשות סקס עם גבר איטלקי? 

דווקא בניו יורק לעומת זאת, היא אומרת, הזרימה איטית יותר, "החיזור פה מאוד שונה, הרבה פחות נועזים וישירים כאן. הנשים, לעומת הגברים, יותר מהירות ואין להן בעיה עם סקס בדייט הראשון. הן מאוד פתוחות ולא מתביישות", היא מתארת. "בישראל למשל, אין מצב שתבואי למועדון ולא יגעו לך בתחת, פה זה לא קורה. ולא רק זה, פה אלו הנשים שמכוונות יותר את התנועה". לדבריה של חורי מצטרפת גם וורבר: "בלוס אנג'לס הבחורים שאננים והבחורות נואשות בטירוף. יש תחושה שיש פה פחות גברים מוצלחים, ולכן הרבה מהן יעשו אקסטרה מאמץ ויחפשו בחור טוב בכל מקום אפשרי".

רות חורי  (צילום: פרטי)
רות חורי. "הנשים מאוד פתוחות ולא מתביישות" | צילום: פרטי

טל שוורץ  (צילום: עצמי)
טל שוורץ. "האמריקאיות עושות סקס עם מי שבא להן ומתי שבא להן" | צילום: עצמי
ומה עם סטוצים? "סטוץ אפשר להשיג בכל מקום ובכל שעה", אומרת וורבר. גם טל שוורץ, אשת מכירות בת 28 שטיילה ברחבי ארצות הברית, מסכימה: "כשאת בחורה אפשר להשיג סטוץ איפה שרוצים – במועדון או דרך אפליקציה, רק תבחרי".

ואכן אפליקציות ההיכרויות והרשתות החברתיות הן מאוד שימושיות בארצות הברית. "הכל מסתמך עליהן. גבר לא יבקש מספר טלפון, הוא יבקש את האינסטגרם שלך", מסבירה חורי. "הכרתי הרבה גברים בטינדר", מציינת שוורץ, "חברות שלי התפלאו איך לא פחדתי להיפגש ככה עם גברים אבל אני בחורה בלי פחד". לדברי שוורץ ההיכרויות האלו הובילו לכמה דייטים מוזרים במיוחד, "חניתי מחוץ לבית של בחור מהטינדר ופתאום עצר טנדר ענק שממנו יצאה בחורה היספאנית עם שפתיים ענקיות", היא מתארת, "היא התחילה לצרוח, לקלל ולדחוף אותו. אמרתי לה שאני ממש מצטערת ושלא ידעתי שיש לו חברה. ברחתי משם כל עוד נפשי בי".

דרכי החיזור, אומרת וורבר, הן מגוונות, ויכולות לעתים להתפרש אפילו כמטרידות. לטענתה הרקע לכך היא העובדה כי ארצות הברית מלאה באנשים מתרבויות שונות. "לכל אחד יש את הצורה שלו להתחיל עם אנשים. בגלל הפערים, כשצד אחד מתחיל עם אדם ששונה ממנו, זה גורם לאי הבנות", היא מסבירה.

בארצות הברית התפתח והתחיל גם המושג Ghosting המוכר, המתאר אנשים שנעלמים ממערכות יחסים בפתאומיות. "זה כל כך נפוץ כאן שנתנו לזה מושג. זה עצוב, אבל הרבה פעמים אנשים מעדיפים להימנע מהסברים ופשוט להיעלם אם אינם מעוניינים יותר", מספרת וורבר.

ואיך הסקס עצמו? כמעט כל הנשים מסכימות שיש פה פחות קווים אדומים. "פליקים על התחת זה די נפוץ כאן. יש כאן גם המון שלישיות. בנוסף, אם את שוכבת עם מישהו על הפעם הראשונה לא יקראו לך שרמוטה או זונה. מאוד נפוץ להזמין אובר לבחורה אחרי בילוי הלילה וזה לא ישמע רע", מסבירה חורי ושוורץ מסכימה: "האמריקאיות יותר משוחררות מינית, עושות סקס עם מי שבא להן ומתי שבא להן. נשים לא מתביישות לקנות ויברטור, לדבר עם סקס או על מין מזדמן. הישראליות בארצות הברית נפתחות יותר בעקבות זה", היא אומרת. הסקס עצמו, לדבריה, הוא הרבה יותר קינקי ומוזר: "חברות מספרות שיש אמריקאים שאוהבים לירוק לך בפה, ללקק לך את כפות הרגליים, להפליק בפנים ובישבן. אבל ברור שיש גם אמריקאים רגילים".

וורבר לעומתן, לא חשה בהבדלים בין האמריקאים לישראלים במיטה, "אני לא באמת יכולה לומר שיש 'דברים אמריקאים' שעושים כאן אחרת. אני חושבת שאנשים פשוט לא מתביישים לומר מה הם אוהבים".