עמיר נפתח בפני סיון, הילה בפני ג'קי
כשסטודנטית למדעי מוח מתאהבת באיש חיי לילה

מי מכן שגרה בבונקר בחודשיים וחצי האחרונים, כנראה לא ראתה מה הולך בבית "האח הגדול". אז נעדכן. סיון, צעירה בת 26 שנראית כמו בת השכן עם גוף של דוגמנית, מתאהבת באיש חיי הלילה המסוקס, עמיר. בעוד שזה מנהל בר תל אביבי על כל המשתמע מכך, היא לומדת מדעי המוח ומעפעפת בריסיה בחיפוש אחר האחד. מפה לשם, השניים מתאהבים, ונפגעים ושוב מתחבקים ושוב נשברים. היא זקוקה לחום ואהבה, הוא זקוק לזמן איכות עם עצמו. בשורה התחתונה מדובר בסיפור מוכר: התאהבות בבחור הקשה להשגה, הפרפר, זה שכולן רוצות אבל לא כולן יכולות, ולרוב מי שכבר לוכדת אחד כזה, מבקשת לאלף אותו עד שיבטיח לה להיות שלה ורק שלה.

"גם פרפרים מסוגלים להתאהב ולהתחייב"

לפי איך שהעניינים מתקדמים בין השניים, דומה שמדובר בסיפור ידוע מראש א-לה סער ואיילה, ולפני שנספיק לומר "נא להתנהג בהתאם", סיון ועמיר כבר ישכחו אחד מהשנייה. אבל סיון היא לא הראשונה שהתאהבה בגבר בעל תיאבון מיני, אחד שעסוק במשך שנים בלכבוש ולנתר מסטוץ לסטוץ. הנה פנייה שקיבלנו למייל המערכת: "אני בקשר עם בחור שהיה בעברו חתיכת דון ז'ואן. הוא אומר לי שאיתי זה אחרת, אבל אני כל הזמן טרודה בשאלה האם הוא רציני כלפי, ולא מפסיקה להתעמת איתו ולשאול אותו על זה. מה לעשות?".

פנינו למומחית הזוגיות שלנו, איריס סלומון, פסיכולוגית ומנהלת חברת "ספיד דייט", והיא פצחה דווקא באופטימיות. "אני עדה לכך שהפרפרים הגדולים ביותר מתאהבים, ויכולים להפוך מונוגמים בשלב ובעיתוי הנכון בחייהם". העצה הטובה ביותר, לדברי סלומון, היא לבחון את המצב לפי התנהגותו בהווה, ולבחון מעשים, ולא רק מילים. "שיהיה ברור, אני לא מציעה לטמון ראשך בחול ולהתעלם מההיסטוריה של הבחור. חשוב מאוד שאם הוא אומר דברים שלא מקובלים עלייך, עלייך לבקש הסברים. עם זאת, אל תיתפסי למילים. שימי לב למעשים".

גבר מבוגר לוחש באוזן של בחורה צעירה (צילום: caracterdesign, Istock)
אמר שהוא מחויב? אז הוא כנראה מחויב | צילום: caracterdesign, Istock

ומה איתך, את סגורה על עצמך? 

עדיין מתלבטת? השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא לא האם את האישה של חייו, אלא לנסות להבין האם הוא באמת בשל לקשר רציני. "בכל היכרות חדשה תמיד קיים שלב חוסר הוודאות. לדעתי אם הוא אומר שהוא מוכן למשהו מחייב, את יכולה להסתפק בכך. זה בלאו הכי מוקדם מדי, גם מבחינתך, לדעת האם את האחת".

עם זאת, סלומון מבקשת להבהיר כי אם הוא מצהיר מלכתחילה שהוא לא מחפש קשר לטווח ארוך, מוטב שתפרשי מהמסע במידה שאת כן. במקרה של השאלה שלעיל, ניכר שהבחור הבהיר בפנייך שהוא כן רציני. "פעמים רבות במקרים כאלה, אני מבקשת להפנות את הזרקור דווקא אל מי שפונה ושואל. מה שאת מתארת נשמע כמו התנהגות לחוצה ואובססיבית, ואת לא מפסיקה להתעמת איתו לגבי מידת הרצינות שלו. נשמע שזה פוגע בהנאה שלך מתחילתו של הקשר, וחבל. האם זה נובע מהתנסויות עבר שליליות שלך? זכרי ששאלות תכופות ועימותים מסוג זה יכולים בקלות לגרום לו להדוף אותך ולהבריח אותו".

זה הזמן להפנות את השאלה לעצמך: האם את רוצה אותו לקשר רציני? "נשים רבות שאני מציבה בפניהן את השאלה, אומרות שזאת רק ההתחלה והן לא בטוחות עדיין. אני אומרת 'נאה דורש נאה מקיים'. בשורה התחתונה אני ממליצה לך לסמוך על האינטואיציה שלך, לפקוח עיניים ולא פעם, הזמן עושה את שלו. המתיני בסבלנות, אל תתעלמי ממילים, אך שימי דגש על המעשים. שיהיה בהצלחה".

>> בפעם הקודמת: המדריך המלא לפרידה

בא לך סיבוב שופינג מהבית? היכנסי ל-StyleRiver