קטי שטרן ובן הזוג
מצאה את הנסיך שלה. קטי שטרן
בזמן שמרבית הנשים מאמינות בפמיניזם ובשיוויון זכויות, כשמגיעים לדבר על זוגיות - חלקנו עדיין דוגלות במחשבה שהגבר הוא זה שצריך להתחיל עם הבחורה, הוא זה שיזום דייט, יתקשר יום אחרי ואיך לא, ישלם על ההפוך-קטן-עם-קצף-בצד. חלק מהתפיסה נובע מהידיעה שעולם ההיכרויות בנוי על "משחקים" בין המינים אבל מה הנה שלוש נשים שהחליטו שהן לא מחכות לבחור שינחת להן בסלון בלי הזמנה. הן לקחו על עצמן החלטה לעבוד באהבה, ומאמינות שרק ככה היא תבוא. 

"לעולם לא אתפשר על בן הזוג המושלם"

תכירו את קטי שטרן, 32, בעלת משרד לפרסום ושיווק בפייסבוק, שנכנסה לעסק חיפוש האהבה קצת אחרי גיל 25. באותה תקופה הפכה לרווקה מכיוון שהבינה שחיים בקיבוץ עם בן זוגה, בזמנו, משמעותם היה ויתור על חלומותיה: "יצאתי מהקיבוץ והבטחתי לעצמי שלא אתפשר לעולם על בן הזוג המושלם ולא אוותר על חלומותיי. לא היה אכפת לי כמה זמן זה ייקח. הייתי בטוחה שזה יקרה והאביר יבוא על הסוס הלבן".

קטי פתחה עסק עצמאי בו התמקדה במשך שנתיים ורק אז, החליטה לפנות זמן ואנרגיה להבנה של הפרמטרים שחשובים לה בבן זוג. מה שהתחיל בתכונות אופי ומאפיינים חיצוניים יצר רשימה די ארוכה: "הייתי בטוחה שאם רוב התכונות נמצאות בי, אז בטוח קיים גבר עם כל הרשימה. קראתי לזה 'שדרוג של עצמי'. כל ערב לפני השינה הייתי מקריאה לעצמי את הרשימה - סוג של טקס קטן. אבל באותם ימים לא היה לי אף אחד בראש ולא הכרתי אף אחד שמתקרב לכל מה שאני צריכה".

כעבור חודש מאז 'הטקס', הוזמנו קטי ושותפתה לפגישת עסקים עם לקוח פוטנציאלי. בתום הפגישה קטי פתחה בשיחה כנה עם הלקוח: "הוא סיפר שנפרד בדיוק מהחברה שלו אחרי קשר של שבע שנים, ושאני מאוד דומה לה. הראש אמר לי שאין סיכוי והלב לא נרגע. תוך חודש כבר עברתי לגור אצלו. היינו כמו שני תאומים, הבנו אחד את השנייה מחצי מילה, החלומות היו אותם החלומות. כשעברתי על הרשימה שהייתה לי, האביר היה אחד לאחד מהרשימה, כולל גובה וצבע עיניים".

קטי שטרן
קטי שטרן

קטי מאמינה שה"עבודה" שעשתה היא הדרך הנכונה למציאת אהבה: "אני מסתכלת על חברות טובות שהתפשרו על הגבר שלהן, וממש לא מבינה אותן. זה להרוס את החיים עם החלטה אחת לא נכונה". היא ממליצה "להאמין עם כל הלב שאכן האביר קיים. לכתוב רשימה של מה שאתן באמת רוצות ומחפשות בגבר. על מנת שלא נשכח - חייבים לעבור על הרשימה מדי פעם או כל יום כמוני. חלומות מתגשמים ללא ספק וגם האבירים קיימים, פשוט צריך רק להאמין בזה מכל הלב. היום אני נשואה שנתיים לאביר כזה, ונולד לנו נסיך קטן ומושלם".

יוצאת לדייטים פעמיים-שלוש בשבוע בממוצע"

אין תמונה
גלי. "אני יוצאת לפעמים פעמיים ביום לדייט".
גלי, 45, גרושה ללא ילדים מפתח תקווה, מנהלת אדמיניסטרציה בחברת הייטק, ומנויה באתר ההיכרויות LOVEME כבר שלוש שנים (מאז הגירושין). "אני יוצאת לדייטים הרבה מאוד. לפעמים כל יום אבל הממוצא הוא פעמיים-שלוש בשבוע. בהתחלה היה לי יותר דרייב והייתי נפגשת גם בצהריים וגם בערב לקפה. הייתי מאד נחמדה וסבלנית גם לאלו שלא התאימו לי, אבל באיזשהוא שלב התחלתי לחתוך. גיליתי שיש הרבה מאד גברים ששמים תמונה שהיא מאד מחמיאה להם או שהיא בכלל לא עדכנית או אפילו לא שלהם".

על מנת שלא להתבלבל בין כל הגברים עימם היא נפגשת, גלי רושמת יומן טלפוני מפורט עם שם הגבר, עיר ועיסוק, אבל יש מקרה אחד שהיא לעולם לא תשכח. "לא מזמן פגשתי גרוש בן 49. הוא לא דיבר מילה כל הערב ואז אמרתי לו ש'אולי נלך?' והוא אמר שלא. אמרתי לו, אז 'אולי אני אלך?' ולזה הוא דווקא הסכים. כשהזמנתי מונית הוא יצא החוצה אליי ושאל, 'את מתכוונת לשלם על המשקה שלך?' זה כבר היה ממש נמוך".

למרות הקושי והתחושה ש"כולם מפגרים", גלי לא מוותרת. "יש לי רף ציפיות מסוים ואני לא אתפשר עליו. אם גבר מגיע למשל לפגישה עם ריח רע מהפה - זה לא ראוי מבחינתי". היא מבקשת להעביר מסר לגברים ואומרת: "שכחתם להיות ג'נטלמנים ועדינים ולהתנהג כמו  שצריך לאישה. שידברו לענין וישאלו שאלות מבלי לדבר על סקס מיד". 

למרות שטרם נכנסה לקשר רציני, גלי מספרת שהדייטים הרבים להם היא יוצאת דווקא השתלמו בעבר. "במשך מספר חודשים יצאתי עם מישהו אבל בסוף זה לא עבד, כי הוא חשש להתחייב ורצה להמשיך לגור עם אמא שלו". 

היום גלי מחפשת בן זוג בין גילאי 38-55 שרוצה ילדים. לטענתה, היא לא מחפשת להתחתן, אבל בהחלט רוצה קשר מחייב ואוהב:,"שאני אהיה שלו והוא שלי". למרות שהיא חשה לחץ להביא ילדים לעולם היא לא מעוניינת להיות אם חד הורית. "להחזיק ילד לבד זה לא קל. אני מצדיעה לאלה שיכולות אבל מבחינה כלכלית זה מאד קשה. לדעתי ילד צריך לגדול במסגרת זוגית של אבא ואמא בבית".

"אף פעם לא היו לי קשרים קצרים או יזיזים"

אין תמונה
אושרית לוי. "לא נורא, שהדייט יחכה קצת".
אושרית לוי, 26, מכירה את תסמונת הדייטים האינטנסיביים מקרוב. "לפני שנה נרשמתי למספר אתרי היכרויות, צ'אטים ומשם הגעתי לספיד דייט. אני יוצאת להרבה מאוד דייטים כי אני רואה את אחים שלי והילדים שלהם ואני גם ממש ממש רוצה להתחתן ולהקים משפחה". כשהייתה חיילת בת 19, לוי כבר הייתה מאורסת לגבר כבן 30 אבל עצם העובדה שהייתה חסרת השכלה גבוהה ובת העדה הקראית אשר מאמינה בתורה שבכתב, הפרידה בין השניים. אף על פי המסורת הקראית שלה, לוי מדגישה שהיא תקבל עליה את הדת של בן הזוג שלה לכשיהיה: "אנחנו יהודים לכל דבר אבל צריכים לעבור 'גיורון' בו אנחנו מסכימים להשתחרר מהעדה. למרות שאני לא הולכת לפי המסורת הקראית, אני כן מוגדרת כקראית, משהו שאין לי בעיה לשנות אותו עבור בן זוג".

בזמן השיחה בינינו, לוי מקבלת צלצול מהדייט אליו היא אמורה לצאת בכל רגע, אבל היא מצדה מחייכת ואומרת, "לא נורא, שיחכה קצת". כמוהו, גם היא עדיין מחכה לאהבה: "אף פעם לא היו לי קשרים קצרים, סטוצים ויזיזים. תמיד חיפשתי אהבה. מגיל קטן הייתי בקשרים ארוכים". בנוגע לאינטנסיביות שהיא מקדישה למציאת אהבה, היא אומרת שהיא יותר מתוסכלת ממורווחת: "לא טוב לי מהדייטים, מבחור לבחור אין כבר כוח. עדיף להביא ילד לבד מאשר שיהיה עוד גבר שיבוא ויפגע בך. אני מאד רוצה אהבה אבל לא רוצה לקחת את הילד שלי לכיתה אלף בגיל 40. זה לא משהו שאני מוכנה לחכות לו".

תהיי אקטיבית

איריס סלומון, פסיכולוגית ומנהלת ספיד דייט, אומרת ש"העניין העיקרי זה לא רק לפנות זמן אלא לפנות אנרגיה, לשנות את החשיבה ולהפוך מפאסיבים לאקטיבים. הרבה נשים מחכות שאביר ידפוק להן על הדלת. הן צריכות לחשוב על כל הדרכים בהם אפשר להכיר. סלומון ממליצה בחום להפוך את הדייטים לעבודה. "לצאת לשלושה דייטים בשבוע ולא מתי שבא לי ואיך שיוצא לי; לכתוב כמה מילים אחרי כל דייט במחברת "מסע למציאת הזוגיות" או בקובץ במחשב. דעו שככל שיוצאים, משתפרים: "זה סוג של אימון בפני עצמו. כקואוצ'רית אני מאד מאמינה בהנאה ואני מאמינה שמציאת זוגיות יכולה להיות תהליך כיפי ומהנה אם עושים אותו נכון. צריך לדעת לצרוך ספיד דייט ואת את אתרי האינטרנט בצורה נבונה ונכונה."_OBJ

ובכל זאת, מתי זה יותר מדי דייטים?
"אם יצאת לדייטים ומצאת ששני גברים נראים לך, אני מציעה לעצור כאן. או להבדיל: אם יש מישהו שמסקרן אותך תני לו צ'אנס של שלושה דייטים כי קל מאד להתפזר. מהר מאד מגיעים לשפע הזדמנויות וזה יכול לסחרר. זוגיות זה להיכנס לג'ונגל וחשוב לקבל תמיכה מקוצ'ר, חבר או פסיכולוג. התהליך לא פשוט, הלב נשבר, זה נכון שמתאכזבים, אבל אפשרי גם עם מינימום כאב, מקסימום הנאה".

>> "בנות, אולי די לשחק לנו עם הפטמות": גברים מספרים מה הם לא אוהבים במיטה