תכירו את י'. צעירה בת 31, גרה בתל אביב, רווקה כבר הרבה יותר מדי זמן שנמאס לה לישון באלכסון. הבעיה שהיא עייפה. מדייטים. מברים. מאינטרנט. משיחות ראשונות ומעבודה. אז במקום להתיש אותה, החלטנו לצ'פר אותה ולחפש לה קיצור דרך. ביקשנו ממנה שתצלם את כף ידה וגרמנו לאצבעות שלה ללכת במקומה. את צילום כפות הידיים שלה העברנו לסיגל אחיטוב, כירולוגית שמעניקה אבחון, ייעוץ והכוונה באמצעות כפות הידיים. 

בחורה ישנה על ספה (צילום: realsimple.com, getty images)
יאללה נמאס. מתי כבר תהיה לי זוגיות? | צילום: realsimple.com, getty images

אז מה הידיים שלה אומרות על זוגיות? לדברי אחיטוב, ניתן לזהות ולנתח שורה של נושאים באמצעות כף היד: כמו למשל את המבנה הרגשי של האדם, ההשפעות המוקדמות שספג מהוריו ומהסביבה וכן מהו המודל לזוגיות ואהבה שמצוי באדם עצמו. אז מה יקרה עם י'? האם היא תמצא אהבה? ומה עוצר אותה לעזאזל?

מה שאנחנו בעצם מחפשים הוא מודל מסוים שנחקק השייך לקשר המוקדם הורה- ילד ובבגרותינו נשאף לשחזרו. "השאלה מתי אמצא זוגיות היא לא רלוונטית", מסבירה לנו אחיטוב.  "הסיבה היא שכירולוגיה לא באה לנבא אלא להסביר מה מביא למציאות הנוכחית:
1. מהי התבנית הרגשית ? ומיהו המודל שלה ומושא האהבה? 
2.מדוע נושא הזוגיות ״ תקוע״ וכיצד נתונים שונים באישיות ובהתקשרות מפריעים להשגתה?
3. ניתוח קו החיים על מנת לבחון סוג ההתרחשות הנראית כרגע

ניתוח כף היד: שילוב ייחודי כפרפקציוניסטית, חזקה, דקדקנית ,שואפת לצדק אך רגישה , פגיעה וסובייקטיבית.

"האופן בו מוצגות ידיה של י' (בצורה פרושה ומפושקת) מעיד כי חשוב לישנה באלכסון שלנו להיות בשליטה", מסבירה אחיטוב. "היא מאוד שכלתנית וחשוב לה להיות דרוכה וערה. כמו גם להדגיש ולהציג ייחודיות, מקוריות ובולטות שבעצם באה לומר: 'אני לא סתם אחת'. בהקשר הזוגי: י' מחפשת להישאר מיוחדת ומקורית. והיא רואה ב'זוגיות רגילה' כמשהו שגרתי שיכול לעמעם את תחושת המיוחדות

"יד שמאל, היד הדומיננטית של י', משקפת את דמות האב, את הקריירה ואת האישיות המוחצנת.
היד המשנית (ימין) משקפת את דמות האם, את היכולות אינטימיות שלה ואת  ה'אני' .
"ידיה שונות זו מזו והן בהכרח מעידות על כך שהוריה שונים מאוד, או לחילופין שהקשר שלה עם כל אחד מהם שונה. כמו כן, ישנו פער מאוד גדול בין העולם של הקריירה לחייה האישיים. היא מפגינה חוסן, שליטה, אסרטיביות , ניהול ובקרה רגשית כלפי חוץ בעוד שבקרב היקרים ( ופוטנציאלים לבני זוג)והקרובים שלה – היא מאוד רגישה, פגיעה וחוששת מאוד מחשיפת כל המכלול הרגשי.

י' מחפשת את הגבר האידיאלי המושלם. היא רוצה לחוש שלמה ומרגישה שהיא רק צריכה את ה"חתיכה החסרה". זאת הסיבה ש יש לה נטייה להתמסר בטוטאליות ולייצר לעצמה את הגבר המושלם: בתחילת הקשר, היא עשויה לראות רק חלק מתכונותיו של המושא לאהבה ולהתעלם מהמכלול, מה שמוביל אצלה לאכזבה עמוקה כשתגלה את כל השילוב.

אז מה עושים עם כל זה? 

כפות הידיים של י' (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"ידיים שלנו הן ספר זכרונות". הידיים של י' | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
קודם כל, חשוב להיות מודעים. את רגישה מאוד, והנטייה להיעלב ולראות את המתרחש מהעיניים שלך לעתים בחוסר פרופורציה יוצרת נטייה חוזרת לאכזבה מהאדם שמולך. היי מודעת לזה.  את מאוד פרפקציוניסטית, מה שמהווה עבורך אפוד מגן על מנת לא להיפגע. אך בפועל, את יוצרת ציניות, ביקורתיות, התחשבנות עם הסביבה וריחוק מהחוויה האמיתית.

תבחני מחדש את המכנה המשותף של כל הגברים שהיו עד כה בחייך. רגישותך הרבה לאנשים מקנה לך יכולת אינטואיטיבית עצומה אך גם לעיתים מפריעה. הצורך להבין, לנתח,  לנהל ולשלוט מתוך דריכות מפריע לזרימה רגשית ולחוש רגשות באופן טבעי וללא ניתוחים וחפירות תמידיים.

בזמן שבתחום הפורמלי בחייך את פוסעת בבטחה, את גזרת הזוגיות בחייך את צריכה ללמוד ולבחון.  לעתים ניתן לייצר מודעות לבד ולעיתים נדרש מתווך או מטפל כדי להאיר אפשרויות חדשות.

במחצית השנה האחרונה ניכר שאזור הזוגיות שלך ״ער״ ותוסס הסיבה לכך יכולה להיות נעוצה בפרידה, או בקשר שלא נסגר או הותיר צלקת כאובה. דעי: הידיים שלנו הן ספר זכרונות . יש בהן ביוגרפיה שאינה ניתנת למחיקה או לעבודת פוטושופ ולכן קשיים וחוויות שלא עובדו מאלצים אותנו להתמודדויות מעמיקות. דמייני לעצמך שהלב שלך הוא מעין מנעול שעלייך למצוא לו את המפתח הייחודי. מכיוון שצורת המנעול עוצבה כבר בילדות -  הוא ייפתח רק כשמישהו יאזכר וישחזר את הקוד . שיהיה בהצלחה.

יש לך שאלה לסיגל? את מוזמנת לצלם את כפות ידייך ולשלוח לנו women@mako.co.il