סער שיינפיין ומעיין שם טוב בולבולון 1 (צילום: אלעד דיין)
השיבה לאקס - דילמה לא פשוטה בכלל. סער ומעין עדיין מתחבטים | צילום: אלעד דיין

זה קרה. הרגע לו רבים מאיתנו לא באמת חיכו. ביום ראשון השבוע הגיעו למערכת תמונות פפראצי ראשונות של סער שיינפיין ומעין שם טוב, הידועה בכינויה הכה מרגיז ומשפיל - בולבולון. הם אמנם עומדים במרחק משאית האחד מהשנייה, וגם החובבנים ביותר בתחום שפת הגוף יידעו לומר כי המתח הנצור בין השניים יכול לשרוף פילם שלם. אבל יש נסיונות הדברות, ואחרי חודשים של ניתוק שכלל בגידה מתוקשרת, נדמה שהשניים עושים סוג של קאמבק. לאן הוא לוקח אותנו מפה? אין לדעת, אבל היו בטוחות שיש לנו שק של סוגיות לנתח. השאלה העומדת על הפרק היא האם מעיין, בדומה לבנות רבות במצבה, צריכות לתת צ'אנס לאקס שפגע בה כל כך? מכיוון שיש לנו דעה, אבל היא נוקבת, קשה ואמוציונאלית מדי, החלטנו לשמור על אובייקטיביות. פנינו לפסיכולוגית ומנהלת חברת ספייד דייט, איריס סלומון, בדרישה לתשובות נחרצות. ובכן: בולבולון לא צריכה לחזור לסער. כלומר כן, בעצם הממ, אולי?

 ברור שלא. אין מצב שהיא חוזרת אליו

"נתחיל מזה שאני באופן אישי מאמינה שקשר שסרח לא ראוי להזדמנות נוספת", אומרת בלום. "בעיניי, ההיסטוריה תמיד חוזרת, אבל, וזה אבל משמעותי וגדול מאוד, אם בני הזוג מסוגלים לעשות עבודה ממשית, אמיתית, שמגיעה מהלב, אפשר להתגבר כמעט על הכל. זאת עבודה קשה, סיזיפית ולא פעם אנשים מתייאשים באמצע, אבל היא אפשרית".

סער שיינפיין ומעיין שם טוב בולבולון 7 (צילום: אלעד דיין)
עומדים מרחק משאית אבל מתקשים להסתיר את המתח המיני הכבוש | צילום: אלעד דיין

במקרה של סער ומעיין – יש מקום לעבודה?
"בינינו, אף אחד מאיתנו לא באמת יודע מה היה טיב הקשר שלהם לפני שהוא עזב לבית האח הגדול. אני כן יודעת שסער, בדומה לגברים רבים, התנהג כמו קוף אלפא טיפוסי. שזה אומר הצורך המתמיד בכיבוש הבחורה הלא מושגת. בבית הייתה זו איילה, ובחוץ זאת מעיין. סער הוא גבר שצריך להוכיח כעת לעצמו ולכולם שהוא יכול להשיג את מעיין על אף מה שקרה ובסיטואציה הלא פשוטה הזאת, עומדת גבריותו למבחן".

בעצם, למה לא? זה דווקא נגמר לא רע

האם מעיין אמורה לספק לסער את עיטור הניצחון,  או להניח לו להביט מהצד כיצד תדמיתו הרופפת הולכת ומתפרקת אל מול עיניו? בלום לא ממהרת לרצוח את פוטנציאל הקשר הזה ואף מבקשת לעדן לרגע את הרדיפה הציבורית אחר סער. "כפי שאני מבינה את הסיטואציה, הקשר בין השניים יצא לפסק זמן כאשר סער נכנס לבית האח הגדול. ה'פרידה' הראשונית לא נעשתה ממקום כואב או רע. יש להניח שהייתה שם אהבה, תקשורת ומשיכה, אלא שאז סער החליט לעבור את החוויה הזאת בתוכנית. לפי ראות עיניי, בין השניים קיימים המרכיבים לזוגיות, אך מה שללא ספק נפגע כאן הוא האמון".

  שזה בעצם אבן היסוד של כל קשר, לא?
"בהחלט, אבל אם יש משהו שלמדתי מעבודתי היומיומית עם זוגות הוא שאמון אפשר לשקם. זה לא פשוט, אבל זה בהחלט אפשרי. לא רבים יאהבו את מה שאני אומרת, אבל אני חושבת שלסער היו נסיבות מקלות. הוא היה מנותק מהעולם, בתוך בועה משל עצמו, הרגיש מאוד בודד ולבד. מעבר לכך, יש בו את גם הגרעין הקיומי הזה של המאצ'ו הגברי כל כך. עם זאת, אין מה לייפות את התמונה שכן הוא בגד והוא ידע עד כמה מתוקשרת הבגידה תהיה ועל זה קשה מאוד לעבור לסדר היום".

התשובה נראית לרובנו דווקא ברורה. לא מעבירים לסדר היום. נקודה. ובכן, לפי בלום זה יותר כמו סימן שאלה. "אם סער באמת רוצה את מעיין, עליו להוכיח אחרת. "כרגע נדמה שסער עסוק בעיקר בתיקון הרושם השלילי שנוצר סביבו ולכן הוא משתמש בכל מיני סממנים פסיכולוגיים, נוסח "זה לא אני, זאת הסיטואציה" ואגב, הוא לא משקר בעניין זה. עם זאת, אני מכירה לא מעט גברים שהיו מצליחים לכבוש את יצרם וסער נכשל במבחן הזה".

נראה לכם? פעם בוגד – תמיד בוגד

אז זה סופי. מעיין צריכה לברוח משם ומהר. ובכן, לא בדיוק. "יש כמה דברים שהייתי ממליצה בחום למעיין ולבנות במצבה לנהוג. ראשית, אני חושבת שהם צריכים לפנות לייעוץ. בפגישה אחת או שניים, אדם אובייקטיבי ומיומן מסוגל בקלות להניח בצד את האמוציות של הבגידה ולבדוק האם לקשר הזה יש סיכוי. השאלה היא האם זאת זוגיות שיכולה להחזיק לאורך זמן וכדי להבין זאת, יש צורך בבניית אמון וזה כמובן לא תהליך של יום אחד".

האח הגדול (תמונת AVI: mako)
פעם בוגד, תמיד בוגד? | תמונת AVI: mako

עוד ממליצה בלום למעיין שלא להתפתות למעשים דרמטיים בשם האהבה שמגיעה כעת בעוצמות גבוהות. "הקיצוניות הזאת ממצב של נתק מוחלט למגורים ודיבורים על העתיד המשותף  - היא מתכון לכישלון. בעיניי, בחורה במצב של מעיין חייבת להתנות את הקשר. עליה להבין האם הגבר בתמונה רוצה בזוגיות הזאת משום שהוא מאמין שאכן מדובר באהבת חייו או שמא הוא טרוד יותר בתיקון התדמית שנפגמה כל כך". כדי לקבל את התשובות על כך, ממליצה בלום לסער להוריד פרופיל, להפחית פטפוט תקשורתי ולבחון את הקשר אחד על אחד, עם עצמה ועם איש מקצועי.

 ומה בנוגע ל"פעם בוגד, תמיד בוגד?"
"כמו שהצגתי את דבריי בהתחלה, אני טיפוס שמאמין שמה שהיה, זה מה שיהיה, אלא אם כן ניכר שהאדם הפוגע עושה עבודה רצינית עם עצמו. יצא לי לא פעם לטפל בזוגות שלא הביעו כוונה טהורה לתיקון, וזה פשוט לא עובד".

 במחשבה שנייה, למה לא בעצם?

אז נניח שהצלחנו להאמין לבחור. הבנו שהוא עובד על עצמו, משקם את יצרו הרע ומוכיח שאת הדבר הכי טוב שנקרה בדרכו והוא אפילו השתמש במשפט המפיל והכה רומנטי "את גורמת לי לרצות להיות אדם טוב יותר", מה אמורה מעיין לעשות עם הכבוד העצמי שלה שנרמס עד זוב דם פעמים בתקשורת?

טייגר וודס (צילום: חדשות 2)
הנה עוד קוף אלפא מגה טיפוסי: טייגר וודס לא מפסיק עד שהוא כובש | צילום: חדשות 2

 "אל תתייחסי למה שהסביבה החיצונית אומרת", מבקשת בלום לעשות. "כל בחורה במצבה של מעיין צריכה להתייחס למה שקורה בתוך הבית. אנשים חוששים לעשות דברים בגלל מה שיגידו. במקרים האלה, אם יש לך תחושה שאת מחמיצה משהו, אל תפספסי. אנשים מתנהגים אחרת בתוך נעלי הבית מאשר בחליפות".

עם זאת, מבקשת בלום לסייג: "אני בהחלט ממליצה להקשיב לאנשים שקרובים אלייך ומכירים אותך ואותו באופן אישי. אם יותר משניים טוענים שאתה שיכור – לך לישון. אם בסביבה הקרובה, ממליצים לך לעזוב, מוטב שתחשבי טוב טוב".

אז בשורה התחתונה, האם את חושבת שיש לסער ומעיין סיכוי?

"אני מגיעה ממקום הפסיכולוג ולכן, אני מאמינה שיש דברים שיכולים להשתנות. אבל כאמור סער צריך לעשות עבודה מאוד אינטנסיבית. אם מה שעומד בראש מעייניו הוא רכישת אמונה של מעיין ולא תיקון תדמיתו והוא מוכן לעבוד על זה, אז אני בהחלט מאמינה שזה אפשרי וזה יכול להחזיק מעמד".

>>עדיין מתלבטת לשוב אל האקס? הנה כמה שאלות שתשאלי את עצמך