אישה עטופה בסדין- הגברים שלנו מעולם לא ראו אותנו עירומות (צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun)
חמשת הנשים גילו שהן לא לבד עם בעיית הדימוי העצמי שלהן | צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun
לחמש הנשים בתמונה ייתכן ויש מספר דברים במשותף, אבל אחד מרכזי וקצת עצוב: הן לא יכולות לסבול לראות את גופן עירום עד כדי כך שהן מסרבות להתפשט מול בני זוגן. בעוד חלקן מוכנות להיות בחדר השינה רק עם אור כבוי, אחרות מוכנות שרק חלקים מסוימים מגופן ייחשפו ברגעים מסוימים של מגע מיני. ואם נראה לכן שמדובר בתופעה יוצאת דופן, תופתעו לשמוע שהן ממש לא לבד. מחקר שנערך השבוע קבע כי 6 מתוך 10 נשים מרגישות לא בנוח כשהן מביטות בעצמן עירומות.

mako נשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו

זה בכלל לא משנה אם את רזה או שמנה, דימוי גוף מעוות הוא נחלת הכלל

המחקר שנערך על ידי מועדון הכושר "רוזמרי קולני" שאל 2000 נשים סדרת שאלות על דימוי גוף. בממצאים: אחת מתוך שלוש מעדיפה שבן זוגה לא יראה אותה עירומה, מה שבהכרח משפיע על חיי האהבה שלהן. מגזין the sun ביקש לבדוק את הממצאים לעומק. הוא ניהל שיחה עם חמש נשים שהוכיחו שזה בכלל לא משנה אם את רזה או מלאה, דימוי גוף מעוות יכול להשפיע על כולן. כאן הן מתוודות על הניסיונות שלהן להישאר מכוסות ועל מה שחשבו אחרי שפיתו אותן באתר להתפשט מתחת לסדינים. נשמע לך מוכר

מתלבשת בשירותים

אישה עטופה בסדין- הגברים שלנו מעולם לא ראו אותנו עירומות (צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun)
"הבעיה היא שאני רואה תמונות של נשים מושלמות במגזינים ואני לא נראית כמותן". שרלוט דוהוט | צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun
שרלוט דוהוט, 21, מתמחה ממערב לונדון, מסרבת לתת לחבר שלה, ניקולס, מורה בן 22, לראות אותה עירומה, למרות שהיא מידה 38. "חבר שלי אומר שהוא אוהב אותי כמו שאני אבל יש לי כל כך הרבה תפיסות מעוותות בנושא, שאני לא מוכנה שהוא יראה אותי עירומה לידו. אני מתפשטת בשירותים ואז רצה למיטה לבושה בחולצת טישרט ענקית ותחתונים או בפיג'מה בתקווה שלא יראה את הירכיים שלי".

דוהוט מודה שכשהם מקיימים יחסי מין האורות תמיד חייבים להיות כבויים. "אני משתוקקת להרגיש בנוח בתוף הגוף שלי. הבעיה היא שאני רואה תמונות של נשים מושלמות במגזינים ואני לא נראית כמותן. אני יודעת שהן בטח עברו פוטושופ אבל אני לא מרגישה שאני משתווה בכלל. להגיד את האמת, המשקל שלי תמיד נע ונד כל חיי – לאחרונה ירדתי 9.5 קילו ואני עדיין לא מרוצה. כשאני רואה את עצמי עירומה אני רק רואה מגרעות, למרות שחבר שלי מנסה לעודד אותי. למעשה אני כמעט ולא מביטה בעצמי עירומה במראה. הלוואי שיכולתי לראות רק מה שטוב. אני מקווה שכשאביט בתמונה הזו ארגיש טוב לגבי הגוף שלי".

"רק שלא ייכנס בטעות ויראה אותי עירומה"

אישה עטופה בסדין- הגברים שלנו מעולם לא ראו אותנו עירומות (צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun)
"אני קונה בגדים בסופר כי אני לא רוצה להתמודד עם תאי הלבשה". מריה אינגרם | צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun
מריה אינגרם, אמא במשרה מלאה בת 35, מבוקס באנגליה, לא נתנה לבעלה, במאי בשם קמרון, 28, לראותה עירומה כבר 5 שנים. הזוג הורים לג'ושוע, 4 ופריה, 15 חודשים. "מאז שנולדו הילדים שלי אני לא יכולה להסתכל על עצמי במראה בלי בגדים. כתוצאה מכך הזנחתי את עצמי. אני קונה בגדים בסופר כי אני לא רוצה להתמודד עם תאי ההלבשה והמראות בקניונים ולא הייתי אצל ספר כבר שנתיים כי אני שונאת מראות".

אינגרם אומרת שהיא אינה זוכרת את הפעם האחרונה שנתנה לבעלה לראותה עירומה. "אני חושבת שזה היה כשהייתי בהיריון עם הילד הראשון שלנו לפני חמש שנים. "אני שונאת הכל בגוף שלי. לא הייתי מוכנה לשינוי שיחול בו אחרי הלידה. לחזה שלי אין צורה, הבטן שלי מכוסה בסימני מתיחה והשמנתי. אני שונאת את כל המשקל העודף שלי". אינגרם, מידה 44, אומרת שלמרות שבעלה אוהב אותה כפי שהיא, זה יוצר בעיות. "אני לא יכולה להתפשט לידו ויש לנו שני חדרי שירותים כדי שהוא לא ייכנס בטעות ויראה אותי עירומה. אני לובשת פיג'מה וחולצת וסט לשינה ותמיד יש לי חולצה עלי כשאנחנו שוכבים. לגבי התמונה, להתעטף רק בסדין היה נורא בשבילי אבל לפחות הבטן שלי מכוסה".

רוצה להיראות מושלמת

אישה עטופה בסדין- הגברים שלנו מעולם לא ראו אותנו עירומות (צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun)
לא מאמינה שאומרים לה שהיא יפה. אמה מקינטוש | צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun
אמה מקינטוש, 40, אחות מדרום לונדון, מכריחה את בן זוגה מזה שמונה שנים, אשלי, 43, צייר ומעצב פנים, לכבות את האורות כשהם ביחד במיטה. "אני מרגישה יותר בנוח כשאני מכוסה או בחשיכה. זה דבר אישי ולא חשוב כמה פעמים אשלי אומר לי שאני נראית טוב זה לא משנה את האופן בו אני מרגישה כלפי הגוף שלי. כשכל החלקים בגופי שאני שונאת כמו הבטן שלי או החזה שלי נראים, זה גורם לי להרגיש פגיעה ואני מאבדת את כל הבטחון העצמי שלי, אז זה הגיוני לי להתכסות. אני מרגישה לחץ להיראות מושלמת. כשאני רואה סלבריטאיות עם בטן שטוחה אני רוצה אחת כזו גם".

עבור מקינטוש, המרוץ לשירותים להחליף בגדים כדי שאשלי לא ייראה אותה למרות שהוא מחמיא לה על גופה, הוא דבר שבשגרה. "ניסיתי לקנות תחתונים סקסיים לכסות את עצמי כשאנחנו אינטימיים, וגם ניסיתי להתחפש למישהי אחרת כדי להכניס קצת אקשן לחיים. הצילום הזה היה קשה בהתחלה אבל אהבתי את התוצאה. הבן זוג שלי יהיה בשוק לראות אותי כל כך רגועה".

"כשראיתי את כל הבנות, הבנתי שאני לא לבד"

אישה עטופה בסדין- הגברים שלנו מעולם לא ראו אותנו עירומות (צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun)
"אני לא מרגישה סקסית או מושכת כשאני רק מנסה לכסות את עצמי". לורן בירד | צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun
לורן בירד, 32, מובטלת כרגע מדרום ווילס היא מידה 50. ארוסה, סטיב דייויס, 31, עובד בתחום הקייטרינג, מעולם לא ראה אותה לגמרי עירומה. "היה לי מחסור בבטחון עצמי במשך שנים בשל המידה שלי. כשאני לבושה, אין לי בעיה שאנשים יביטו ב - אבל כשאני קצת נחשפת יותר - אני נלחצת. שקלתי 25 קילו פחות כשסטיב ואני נפגשנו ולמרות זאת הוא עדיין אומר שאני מושכת. אני לא מרגישה את זה, בעיקר כשאני עירומה. כשאנחנו אינטימיים במיטה אני שומרת על חולצה לידי כדי להתכסות. ככה אני לא מפחדת שהוא יראה משהו".

בנוסף לכך, בירד תמיד דואגת לכך שהאור יהיה כבוי, וישנה ליד מגבת גדולה כך שאם היא תצטרך ללכת לשירותים בלילה, תדאג להיות מכוסה לחלוטין. "זה כן משפיע על המערכת יחסים שלנו כי אני לא מרגישה סקסית או מושכת כשאני רק מנסה לכסות את עצמי. זה משהו שאני מאד מנסה להתגבר עליו ואני מנסה לרדת במשקל. אני חושבת ללכת לטיפול היפנוזה". עם זאת, בירד אומרת שהפגישה עם שאר הנשים עודדה אותה. "הבנתי שאני לא לבד בתחושה שלי וכשראיתי את התמונה הרגשתי הרבה יותר ביטחון עצמי לגבי מי שאני".

"אני פרנואידית שהוא יראה את הגוף שלי עירום"

אישה עטופה בסדין- הגברים שלנו מעולם לא ראו אותנו עירומות (צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun)
חבר שלה מאמן כושר. יסמין גודו | צילום: thesun.co.uk, צילום מסך: אתר The Sun
יסמין גודו, 23, עובדת עם צעירים מדרום לונדון, לא מוכנה שבן זוגה, סיימון, 25, מאמן כושר, ייראה אותה עירומה משום שהיא מרגישה שאין לה פרופורציות טובות. כמו כן, היא לא רוצה שיראה את הצלקות שעל גבה וחזה כתוצאה מאקנה שסבלה בצעירותה. "אני תמיד מתפשטת מתחת לשמיכה בגלל שאני פרנואידית שהוא יראה את הגוף שלי עירום". כמו חברותיה לריאיון, גודו לובשת שורטס וחולצה במיטה לא משנה כמה פעמים סיימון אמר לה שהיא נראית נהדר, היא לא מוכנה להתפשט מולו.

"הוא ראה אותי עירומה פעמיים כשהייתי מאד שיכורה ולא היה אכפת לי. הוא מאמן כושר ויש לו גוף מעולה, אבל כשאני מביטה בעצמי הרגליים שלי רזות מדי והחזה שלי בגודל E32 גדול מדי ולא נראה טוב. אני מידה 38 והייתי מעדיפה להיות עם יותר קימורים - כי אז הייתי נראית נשית יותר ופרופוציונלית יותר. אני פשוט לא מרגישה נינוחה כשאני עירומה. זה כן יוצר קשיים במערכת יחסים שלנו כי הוא לא מבין למה אני לא יכולה ללכת עירומה סביבו כפי שהוא עושה לידי". לגבי התצלום שלה, גודו דווקא אוהבת את התוצאה. "אולי זה יעזור לי לשפר את הביטחון שלי בעתיד".

השינוי מתחיל בהכלה ואהבה עצמית

לטענת איריס סלומון, פסיכולוגית ומנהלת ספיד דייט, רובנו עושות סיפור גדול מדי מצלוליט או שערה סוררת. "אני מבינה שהרבה נשים מתביישות להיות עירומות או ללכת לים. אני מציעה לעבוד על  אהבה עצמית כי לפני הפגיעה בזוגיות, חשוב שלא נפגע בעצמנו ונהנה ממי שאנחנו. נשים אף פעם לא מרוצות לגמרי וגברים לא מבינים את זה. הם מיד זורקים את הבגדים ולא רואים את הדבר שבגללו הבחורה לא מרגישה בטחון אלא רואים רק את חוסר הביטחון שהוא כמובן הכי לא סקסי. הפתרון שאני מציעה הוא הפחתת רגישות שיטתית. להתחיל ללכת לים בהדרגה, לקנות בגד ים שתמיד רצתה, לחשוף אט אט חלק עליון ואז תחתון וכך גם עם בגד תחתון סקסי, דברים שיעזרו לה לאהוב את הגוף שלה יותר. לעשות תרגילי מראה ולתת מחמאות לחלקים בגוף ולא רק לפנים. השינוי מתחיל בהכלה ואהבה עצמית ולא בכך שמחכים למחמאות מבחוץ. מאד חשוב שאם הבן זוג אוהב אותך כמו שאת, תני לו את הסיבות לאהוב אותך כמה שיותר כי החוסר ביטחון יכול להכניס לו ספקות ולהציק לו". 

>> "אני הכי נשית כשאני מחייכת": מתי אתן מרגישות הכי הכי?
>> קעקועים גדולים זה נשי?
>> את הרבה יותר יפה משאת חושבת