טיפול זוגי: עשרות חיילי צה"ל שנפצעו ברצועה עדיין מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ, ולצידם צמודים כל העת לא רק ההורים, האחים והאחיות - אלא גם בנות הזוג - חלקן משרתות בעצמן בצבא. הן עושות 'משמרות' לצד המיטות של הפצועים, ומבטיחות להיות שם עד שיתאוששו ויצאו מבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני עושה כאן לילה כן ולילה לא, ממש מחליפה משמרות", אומרת שקד בוגן שנמצאת לצד החבר שלה השוכב פצוע בבית החולים. אחרי המשמרת לידו - היא מתחילה את המשמרת השנייה, גם היא בבית החולים. "התגייסתי להיות קצינת נפגעים", היא מספרת. "לזה התגייסתי - לעזור למשפחות, לעזור לפצועים, לעזור לאנשים שבאמת צריכים את זה, בטח בתקופות כאלה".

"אם משפחה קצת לא נפתחת או רואים שקצת קשה לה, אז אני מסבירה שגם חבר שלי מאושפז פה והייתי באותו המצב בדיוק לפני שבועיים", היא מספרת. דור בוכלטר היא חברה של אוהד המאושפז בכירורגית א'. אופיר יצקן-בן עטיה היא אשתו של רן המאושפז באורטופדית ב'. הן יצרו יחד חברות חדשה שצמחה ממקום לא פשוט בכלל.

"אני לא עצמאי, לא יכול להסתדר בלעדיה"

"נפגשנו בהמתנה בניתוחים", נזכרת אופיר. "בני הזוג שלנו היו בין הפצועים הראשונים שהגיעו לבית החולים". "אנחנו כבר ותיקות כאן", מוסיפה דור בחיוך. מאז המפגש הראשון, הן עברו מסע משותף במחלקת הטראומה ובציפייה לשיפור במצבם של בני זוגן.

"אופיר מטפלת בי - היא עושה הכל", אומר רן, חייל נח"ל שנפצע בעזה. "אני לא יכול להסתדר בלעדיה, אני לא עצמאי. אבל אני בטוח שזה עושה לה טוב. אני מרגיש את זה יום למחרת כשהיא חוזרת רעננה לעוד יום קשה".

"מבלים כאן הרבה זמן יחד" (צילום: חדשות 2)
"מבלים כאן הרבה זמן יחד" | צילום: חדשות 2

מולי נפצע לפני שבועיים משני כדורים ברגל. מאז, נועם וקס, בת הזוג, לא עזבה אותו במשך שבועיים. הם הכירו בצבא: היא מדריכת חי"ר, מולי היה חייל שלה בקורס סיור. בצאלים פרחה האהבה, אהבה של סופ"ש פעם בשבועיים.

"לא חשבנו שנסעד את החברים בגיל 23"

"זו הפעם הראשונה שאני איתו כל כך הרבה זמן", מספרת נועם. לדבריה, בשבועיים שהיא מבלה עם מולי היא בוכה הרבה. "לא תכננו שבגיל 23 או בגיל 25 אנחנו נסעד את בני הזוג שלנו", אומרת אופיר, "שנראה אותו במצבים כאלה שלא חשבנו אפילו שנראה אותו".

כשהלילה יורד על בית החולים תל השומר, פותחת נועם, כמו בכל לילה, את הספה המתקפלת ומתארגנת לשינה: לא סיטואציה מאוד אינטימית. חבר של מולי מהצוות, גם הוא פצוע, וגם הוא עם בת זוג מעבר לווילון הדק, מתכוננים לעוד לילה בבית החולים.