העונה השלישית של "האח הגדול" היא ללא ספק ההורמונלית מבין כולן. כבר בקיק-אוף זכינו לנשיקה לוהטת בין שתי בנות ולהתעסקות קשה בחדרי ארונות בין סיון לעמיר, שבסופו של דבר לקחו את זה דווקא למקום של אהבה. במקביל היינו עדות לרומן לא מאוד רומנטי בין ליהיא ועתי והתאהבות גדולה של ג'קי בבייגלה-נופר. כולם אוהבים, כולם נשברים, ובעיקר כולם מטיפים אחד לשני על איך צריך להתנהג.

לרגל ולנטיינ'ז דיי יצאנו לבדוק מה למדנו מהדיירים על אהבה, ובאופן מפתיע ומשמח הצלחנו ללקט 5 מסרים שיכולים לעזור לנו למצוא זוגיות, לשמר אותה, וגם לדעת איך לגמור אותה אם יגיע זמנה.

אלכוהול מסובב לנו את הראש

סיפור המסגרת: המסיבה הראשונה בבית "האח הגדול" כללה אלכוהול למכביר, מה שהשפיע ללא ספק על כל הדיירים, ובעיקר על סיון אברהמי, סיון דרור והצלע הגברית עמיר. מפה לשם, בין ריקוד אחד למשנהו, השלושה מצאו את עצמם בתוך חדר ארונות, עושים את מה שהם עושים. יום לאחר מכן התעוררה אברהמי למציאות חדשה, שבה היא מבינה שאולי שתתה קצת יותר מדי. ליאם תופסת אותה לשיחת בנות ומנערת אותה טוב טוב.
דברי תוכחה: "את טיפסת על עמיר", אומרת ליאם, אך סיון אינה זוכרת דבר. "כל זמן שאת עושה את זה במודע ואת מבינה את ההשלכות של מה שאת עושה, זה בסדר. אם זה היה כך, לא הייתי עוצרת אותך לרגע. תפסיקי לשתות כל כך הרבה אם את לא יודעת להתמודד עם זה. פשוט תשתי פחות".
מה למדנו מזה:  אם שותים, לא משתרללים. בגלל זה יש חברות.

אסור להיות תלותיות

סיפור המסגרת: אחרי און-אוף מאוס החליטו עתי וליהיא שהם חותכים את הסיפור ביניהם. ההחלטה מגיעה בעיתוי קשה עבור ליהיא, שבדיוק סיימה סאגת חבטות מצד אבירם ונופר, ובמקביל עתי מבין שהוא נקלע למשולש בעייתי שלא משרת אותו. איך שלא יהיה, בהבנה רבה ובאמפתיה מרגשת, הוא מחליט שהוא צריך לפרק נשקים על מנת להתקדם בבית. ליהיא שבורה ומתקשה להרפות.
דברי תוכחה: בשיחת נפש על ספסל וסיגריה, פרידה מבקשת לעזור לליהיא המרוסקת: "תפסיקי. די מאמי שלי. את רוצה משהו שהוא (עתי) לא רוצה להציע לך. את כל הזמן אומרת לו כמה קשה לך. את לא מרפה. בדברים כאלה, חשוב לעשות קאט. אם לא, אי אפשר להתקדם".
מה למדנו מזה: סוף הוא התחלה של משהו חדש. ובדרך כלל, לא עם אותו בחור. להתקדם זה לנוע. עשי זאת.

לדעת מה טוב לנו זה קל

סיפור המסגרת: ברומן המטלטל ועתיר המכשולים, העליות והמורדות בין סיון לעמיר, סיון לא פעם נאלצת להתמודד עם שאלת ה"יחסיי עם עצמי לאן". ההתלהטות המהירה והקצב העצבני של הקשר גרמו לה לאבד את עצמה בתוך החוויה, תוך התחבטות גדולה בסוגיה מה היא רוצה ואת מי (עתי או עמיר).
דברי תוכחה: פרידה וסיון יושבות מסביב לשולחן על בקבוק בירה ריק: "תבחרי מה שאת רוצה ותלכי עליו עד הסוף, באהבה ובלב שלם. רק תחליטי. אנחנו מטפחים את מה שיש לנו ועושים איתו את הכי טוב. מה שיש לי זה הכי טוב כי זה מה שיש לי ואטפח אותו עד עולם. זה קל. זה הכל בראש".
מה למדנו מזה: דעי לבחור בתבונה, וחשוב יותר - דעי לעמוד מאחורי הבחירה שלך.

לא יחמוד גבר את אשת רעהו

סיפור המסגרת: ג'קי מאוהב בנופר. הוא קורא לה בייגלה, יוצר לה אנדרטאות ומפגין רגש בכל דרך אפשריות. שכשעמיר מגיע לשיחות צפופות עם נופר, מלטף את ראשה ומראה נכונות, המז'יק של ג'קי יוצא החוצה. בשיחת גברים על הספסל מבקש עמיר לדעת אם ג'קי פגוע ממנו באיזושהי צורה, וג'קי פותח את הדברים.
דברי תוכחה: "מפריע לי שאתה מסתכל על בייגלה", הוא אומר לעמיר. "עד שאני איתה, אני מעדיף להיות איתה לבד. אני אוהב אותה". עמיר מסביר שהוא רואה אותה בתור אחות קטנה, אבל ג'קי מודה שהוא קנאי ודורש זמן אישי. "אתה צריך להבין שכשאני איתה, זה מדליק אותי שמישהו מלטף לה את השיער. תכבד את הגבר שבי, לפחות בזמן שהיא איתי".
מה למדנו מזה: אל תחמוד אישה של אחר. תכבד את הגבר שבגבר.

לא תחמוד אישה את גבר קולגתה

סיפור המסגרת: ג'קי חוזר ממסע קצר בבית "האח הגדול" בספרד וזוכה לקבלת פנים חמה במיוחד. בלילה, במיטה, כשכולם ישנים, הוא מוצא את עצמו מאחד שפתיים עם התאומה שירן. בבוקר הבית מתלחשש, עד שרינת (התאומה המטיפה) אומרת לכפילתה בדיוק את מה שהיא חושבת.
דברי תוכחה: כשהן מפדרות את אפיהן מול המראה, שואלת רינת את שירן למה ככה. שירן מתקשה למצוא סיבות של ממש, מלבד כנראה רצון כמוס והתחלה של אי אלו רגשות לבחור. "אבל מה את צריכה את זה? את יודעת שהוא אוהב את נופר? זה מאוד רע שהתנשקתם. זה לא יפה. חברה שלך במצב איתו שהיא לא יודעת מה, מו, מי. בלי ראש ובלי שכל, את עובדת תמיד". אכן, מילים כדורבנות.
מה למדנו מזה: אם חברה שלך נמצאת במצב של מי, מה, מו – אל תיכנסי באמצע. תודה.

>> 22 טעויות שגברים עושים