טיטאניק
אולי הוא יציע אם תבטיחי לו שלא תראו את זה לעולם | צילום:

פולני וסופני ככל שיישמע, כולנו רוצות להתחתן בסופו של דבר. למצוא את המכסה, הנפש התאומה, המחדד לעיפרון, הכפפה ליד. לישון איתו כפיות, לריב איתו בלילה ולהתכחש לו בבוקר. לדעת שהוא האחד שיהיה שם להחליף לנו חיתול במחלקה הגריאטרית בבוא היום. וכולם זה כולם: החל מהבחורה הממוצעת שחולמת על שמלה לבנה מהיום שבו הלכה על שתיים, דרך זאת שחיה בהכחשה ושלעולם לא תודה שהיא מציצה באתרי מתחתנים, וכלה בזאת שישנה באלכסון ושונאת ילדים מתישהו, איכשהו, זה תופס את כולנו.

אם את כבר בזוגיות ארוכה עם גבר שאת אוהבת (או כזה שהתרגלת אליו), ואת רק תוהה מתי הוא כבר יציע, או לא תוהה, אבל כן מהרהרת על עתיד ורוד פלוס בית שלושה מפלסים פלוס כלב ארבע רגליים ו-2.5 ילדים, בעוד שהוא תקוע עם מחשבות על הפיינל פור – תני לנו להגיש עזרה. קבלי חמישה סרטים שיגרמו לו לרדת על הברך, או הפחות – להתחיל לחשוב בכיוון. הפופקורן – עלייך.

הברור מאליו: טיטאניק
על מה:
סיפור אהבה בין-מעמדי בין צעירה אריסטוקרטית שמנמנה וממוצעת, לצייר נווד חלק וצעיר על סיפונה של אוניית הפאר טיטניק. כשהאהבה בוערת בהם, דבר לא יפריד ביניהם - גם לא קרחון ענק הפוגע באוניית ענק ומטביע אותה.
קהל היעד: פריקים של אסונות טבע, ומי שלא סובלים ממחלת ים, אהבה קיטשית חסרת מעצורים וסלין דיון.
סאבטקסט: אהבה שורפת זה וואו, אז קח אותי למרפסת (או למיטה) ותצעק לי באוזן: "I'm the King of The World".
שלא תתבלבלי בספרייה: טיטאניק, ארה"ב, 1997, שחקנים: ליאונרדו דיקפריו, קייט ווינסלט, בילי זיין

המבעית: הים שבפנים
 על מה: רמון סאמפארדו נלחם במשך שלושים שנה על זכותו למות בכבוד. הסרט עוקב אחרי מערכת היחסים שלו עם שתי נשים: ג'וליה עורכת הדין שלו המאמינה במטרתו ורוזה, אשה מקומית המנסה להוכיח לו שגם במצבו הגופני יש סיבה להמשיך ולחיות. בעזרת אהבתו, מצליחות שתי הנשים, לפתור בעיות אישיות שלא האמינו שיצליחו להתגבר עליהן אי פעם. רמון שהיה משותק בכל גופו ולא היה מסוגל לצאת ממיטתו, הצליח לרגש ולשנות את חייהם של הסובבים אותו וזאת למרות רצונו העז לסיים את חייו כדי לא להמשיך ולסבול את השיתוק.
קהל היעד: גברים שלא נרתעים משפה זרה, עלילה איטית וחנק בגרון (ואוהבים נשים).
סאבטקסט: אם לא תתחתן איתי עכשיו – תראה איך תגמור: נכה, משותק ו(זהירות ספוילר!) מת.
שלא תתבלבלי בספרייה: הים שבפנים, ספרד, 2004, שחקנים: חוויאר בארדם, באלן רודה, לולה דונאס, מאבל ריברה, סלסו בוגאלו, קלרה סגורה.

שמש נצחית בראש צלול
מה שלא תנסה, אותי אתה לא תשכח. אז תציע כבר לעזאזל!!! | צילום:

המתוחכם: שמש נצחית בראש צלול
על מה
: עולמו של ג'ואל כמעט חרב עליו לחלוטין כאשר הוא מגלה יום אחד שחברתו קלמנטיין, שבורה מהקשר הכושל, עברה הליך פסיכיאטרי חדשני שבסופו נמחקו מראשה כל זיכרונותיה מהקשר המשותף. מתוסכל מהעובדה שהוא עודנו מאוהב בבחורה שכעת אפילו לא מזהה אותו, גו'אל פונה בצעד נואש ומבקש לעבור הליך דומה. ככל שטיפול המחיקה מתרחק לעבר זיכרונות ישנים יותר ויותר מהקשר שלהם, ג'ואל נוכח לדעת שהיו שם כמה רגעים מאוד טובים שהוא בהחלט אינו מעוניין למחוק מראשו.
קהל היעד: גברים שמצליחים לחשוב מחוץ לקופסה ולהבין שג'ים קארי לא חייב לעשות פרצופים.
סאבטקסט: כבר הוכח שכמה שתנסה לשכוח אותי, לא תצליח. לא עדיף כבר שתיתקע איתי כל החיים ותסבול בשקט?
שלא תתבלבלי בספרייה: שמש נצחית בראש צלול, ארה"ב, 2004, שחקנים: ג'ים קארי, קייט ווינסלט, קירסטן דאנסט, מארק רפאלו, אלייז'ה ווד.

זה עם הטוויסט: לדפוק חתונה
על מה:
ג'ון בקוויט וג'רמי קליין הם זוג רודפי שמלות המתגנב לחתונות בכדי להתחיל עם נשים. החברות של השניים נמצאת בסכנה כאשר הם מוצאים את עצמם במצב אותו לא הכירו כאשר ג'ון מתאהב על אמת בקלייר קלירי היפה.
קהל היעד: אימבצילים חובבי הומור אמריקאי צפוי: פאנצ'ים מגוחכים, נשים נימפומניות ואוון ווילסון.
סאבטקסט: כל רווק בא יומו – ובסופו של דבר גם אתה תבין שהדבר הכי טוב לדפוק זה את אשתך.
שלא תתבלבלי בספרייה: לדפוק חתונה, ארה"ב, 2005, שחקנים: אוון ווילסון, וינס ווהן, רייצ'ל מקאדאמס, כריסטופר ווקן, ג'ין סימור, ג'ניפר אלדן, וויל פארל.

חתונה מאוחרת
במוקדם או במאוחר, אתה תציע, אז לא חבל על הזמן? | צילום:

הישראלי: חתונה מאוחרת
על מה:
יאשה ולילי נחושים להכיר לבן שלהם זאזא כלה פוטנציאלית והם פשוט גוררים אותו מאחת לשנייה. זאזא משתף איתם פעולה שלא ברצון על אף שהוא מנהל מערכת יחסים עם יהודית, בחורה גרושה פלוס אחת. בסופו של דבר, סוד האהבה נחשף והוא נאלץ לבחור בין כניעה למסורת של המשפחה, או התמסרות טוטאלית לאהבה.
קהל היעד: גברים דוברי השפה העברית שאוהבים קצת עירום מקומי בכוס הקפה שלהם.
סאבטקסט: במוקדם או במאוחר,עם חרב או בלי, גם אתה תבין שמוטב לך להתחתן. ותאמין לי שעדיף לך איתי, מאשר עם גרוזינית בתולה שיש לה אבא קילר.
שלא תתבלבלי בספרייה: חתונה מאוחרת, ישראל, 2001, שחקנים: ליאור אשכנזי, רונית אלקבץ, מוני מושונוב, לילי קוסשווילי, איה שטיינוביץ, רוזינה קמבוס, סימון חן

לרציניות בלבד, ובלי התחכמויות מיותרות:
הדייט שלי לחתונה, ארבע חתונות ולוויה אחת, החתונה של החבר שלי, תפוס את הכלה, הנסיכה הקסומה, חלף עם הרוח, נוטינג היל, החתונה היוונית שלי. אם הוא לא מבין אחרי זה – תעיפי אותו. אם הוא לא בורח לבד – תתחתני איתו.