הציבור הישראלי המיינסטרימי לא מגיב בסבלנות יתרה אל מתנגדי חיסון הקורונה, ואלה, עושה רושם, מתחילים להפוך מאינדיבידואלים לקהילה. דוגמא מעניינת לכך היא קבוצת הפייסבוק החדשה "הכרויות בין לא מחוסנים". "פה אף אחד לא ישאל אתכם למה לא התחסנתם", נכתב שם, באופן שמבהיר מה מציעה קבוצה כזו למי שבחר שלא לשתף פעולה עם מבצע החיסונים: מרחב בטוח ולא שיפוטי עם אנשים שחולקים את אותה השקפת עולם ולכן גם בעלי פוטנציאל מוגבר כפרטנרים לקשר רומנטי.

בקבוצה, שהוקמה לפני מספר שבועות, יש כיום כ-600 חברים, יותר מ-380 מתוכם הצטרפו רק בשבוע האחרון. הדיונים עוסקים במגוון נושאים הקשורים לזוגיות, כמו למשל איפה יכולים הבלתי מחוסנים להיפגש היות ומקומות סגורים חסומים בפניהם. בקבוצה מעלים רעיונות חליפיים כמו הליכה משותפת או דייט בגינת כלבים, ודנים גם באפשרות להכיר אדם מחוסן. יש כאלה שנרתעים מיחסי מין עם מחוסנים ותוהים אם זה "לא מסוכן"; חלק חוששים מהידבקות ב"רעלים" שלכאורה מוזרקים עם החיסון, אחרים מדברים על פגיעה בפוריות, וחלק מחפשים את הנפש התאומה שלהם, ואחת כזאת לא יכולה מבחינתם להיות מחוסנת. "מבחינתי זה לגמרי 'דיל ברייקר'", אומרת מיטל (שם בדוי) בת 34, חברה בקבוצה. "אני מחפשת זוגיות וילדים ופוחדת לצאת עם מישהו שחוסן ואולי יש לו פגיעה בפוריות. אם הייתי יותר צעירה אולי הייתי מתנהגת אחרת אבל בגילי אני לא מבזבזת זמן".

"יצאתי עם מישהי שממש מצאה חן בעיניי, אבל אז הבנתי שהיא לא פחות ממנהלת חיסונים ארצית", אומר דור ניניו (26), חבר נוסף בקבוצה, "לי דווקא אין בעיה עם מחוסנים, אבל לה זה הפריע. אני רציתי להמשיך כי היא ממש הייתה הטיפוס שלי, מצד שני אם אני חושב על הטווח הארוך, חתונה וילדים, אני לא ארצה לתת להם חיסון והיא כן, אז זו תהיה בעיה". ניניו הוא מדריך דייטים לגברים, והנושא הזה מדובר, לדבריו, מאוד בימים אלו: "זה הנושא הכי חם בהיכרויות. אי אפשר לתקשר בלי שהוא יעלה".

וכמו לכל קבוצה מאוחדת, גם לזו יש את הסלנג וההומור שלה. "מי רוצה להכיר מפיץ מחלות?" כתב שם גולש, ובמקום הפועל "להתחסן" משתמשים חברי הקבוצה במושג "להתפייזר". מעבר להיכרויות, החברים בקבוצה מוצאים בה מקום לפרוק את התסכול שלהם - החל מקיבוצניקית שמתלוננת על שהיא נאלצת לעבור בדיקת קורונה פעמיים בשבוע לבקשת חברי הקיבוץ ועד פוסטים על תחושת בדידות וניכור מהסביבה שכמעט כולה מחוסנת. "נשארנו מיעוט. אנחנו מרגישים כמו אנשים שיש להם קשיים פיזיים, כי באיזה שהוא מקום זאת מגבלה פיזית", אומר ניניו, "אני לא יכול ללכת למסיבות או לשבת בבר, ואני מרגיש שיש סביבי מעט מאוד אנשים הגיוניים".

בקבוצה יש גם פוסטים קיצוניים על רעל ניסיוני מהונדס גנטית שיגרום למוות בייסורים או על היותם של המטוש והזריקה נשק ביולוגי שמטרתו לחסל את כל אזרחי העולם; אבל אלה זוכים למעט מאוד לייקים. בקבוצה חברים צעירים ומבוגרים, חילוניים ודתיים, כאשר עבור חלק מהאחרונים ההתנגדות לחיסון היא חלק בלתי נפרד מהאמונה בכוחו של אלוהים. "אני חושבת שהחברים בקבוצה הם אנשים פחות מקובעים", מציינת מיטל, "אנחנו יותר גמישים מחשבתית ויותר פתוחים לקבל דעות שונות".