בכל מה שנוגע לזוגיות, מין ואינטימיות, העולם מלא במיתוסים שכבר מזמן הופרחו והתגלו כשטויות של ממש. כך למשל, מיתוס עתיק יומין גורס ש"רק אנשים משעממים, משתעממים" - כאשר בפועל, אם הסקס או מערכת היחסים לא מוצלחים, שני הצדדים צריכים לעבוד על זה, או פשוט לחתוך. 

עם זאת, יש כמה מיתוסים ואגדות וותיקים שהם דווקא מאוד מאוד נכונים וששווה לשים אליהם לב בחיי היום יום כדי להבטיח זוגיות מוצלחת לאורך זמן? מהם? או! טוב ששאלת. הנה. 

הדרך ללב של מישהו עוברת דרך הקיבה שלהם

כמעט משחר האנושות אוכל הוא משהו שמתקשר לחושניות, אז כל הזדמנות לחלוק ארוחה רומנטית עם מישהו היא מצויינת לאינטימיות. ארוחה רומנטית היא דרך מצויינת להשקיע בזוגיות כי היא מאפשרת להביע אהבה וחיבה בלי לקיים יחסי מין בפועל. אפשר לשבת לשתות יין ביחד או להכין לבת או בן הזוג ארוחה מפנקת ולהביע אהבה דרך מילצור ובישול. 

סקס יוצר אינטימיות

כאשר אנחנו מקיימים יחסי מין, הגוף שלנו משחרר הורמונים שונים, כולל אוקסיטוצין, שגורמים לנו להתחבר לאדם שאיתנו. כן, את לא דפוקה שאת מתאהבת מהר שמי שמביאים אותך לאורגזמה טובה - זה הורמונים וזה טבעי. אז נכון שסקס הוא לא הדרך היחידה ליצור אינטימיות, אבל הוא בהחלט דרך טובה, יעילה וחשובה לשימור מערכת היחסים. 

via GIPHY

המשחק המקדים מתחיל מחוץ לחדר השינה

המשחק המקדים קורה לפני שמתרחש המפגש האינטימי עצמו והרבה פעמים, החלק הטוב ביותר שלו, מתחיל עוד מחוץ לחדר השינה. פלירטוטים, מבטים, מאמצים לחזר או לגרות עושים פלאים לא רק לקשר אלא גם לסקס שבא אחרי. אלו כל הדברים הקטנים האלה שלא בהכרח קשורים למין שמגבירים את האינטימיות עוד לפני שהגעתם למיטה. 

לעולם אל תלכו לישון כועסים

ריבים וקונפליקטים במערכת היחסים הם משהו שאי אפשר להימנע מהם. אבל בכדי לשמור על הקשר בריא וחזק חשוב לפתור את הבעיות והריבים לפני שמסתובבים והולכים לישון. אז נכון, אי אפשר לפתור את כל הבעיות של הקשר לפני השינה, אבל עדיף, ככל האפשר, להקטין את הלהבות כדי לקום רעננים ושמחים בבוקר ולא לתת לרגשות הטעונים לגדול.

via GIPHY

 

קשר עין הוא המפתח לחיבור

מחקרים גילו שהתבוננות ממושכת בעיניים קשורה קשר הדוק לקרבה ביחסים, אפילו בסטוצים ומפגשים חד פעמיים. אז אל תפחדו מלבהות קצת לתוך העיניים של בן או בת הזוג שלכם לפני השינה או אפילו במהלך יחסי מין, זה יעשה לכם רק טוב.  

אל תרוצו לספר לחבר'ה

זה לא רק עניין של כבוד כלפי בן או בת הזוג שלכם. אינטימיות מצריכה אמון ובכדי לבנות את האמון הזה אנשים ונשים צריכים לדעת שהפרטים האישיים והאינטימיים שלהם נשארים בינם לבין בן או בת הזוג. כשאין אמון, אין אינטימיות.