מה משותף לקייט מידלטון,  השחקנית קאט דנינגס, מירנדה קר ופחות או יותר כל בחורה שמחשיבה את עצמה מפורסמת בהוליווד? כולן נתפסו במערומיהן, ללא אישורן -  עירום פרונטלי, מלא, חשוף וסודי. טוב, מי שקצת מבין בתעלולי יחסי ציבור - יכול להניח שלפחות עבור חלק מהן מדובר בשירות שיווק נפלא וכמעט מכוון. מה שבטוח, תמונות עירום סליזיות הן הקלף הכי חם לעורר עניין ברשת. אבל יש גם זן אחר של תמונות עירום: נשים בוגרות שמחליטות בהסכמה מלאה להיחשף לחלוטין מול מצלמה ואפילו משלמות על החוויה ממיטב כספן. למה? כי זאת הדרך שלהן ללמוד לאהוב את הגוף שלהן, ולהיפטר ממחסומים. איך בדיוק? נסביר.

די להלקאה עצמית, יאללה להתפשט?

בעולם של היום נשים נדרשות להיראות כמו הדוגמניות בפרסומות: רזות, גבוהות וללא פגמים. אבל בפועל, רובנו לא מי יודע כמה רזות, בגובה ממוצע, עם צלוליט, צלקות מהלידה, ורידונים בולטים ברגליים, בטן משתפלת ובקיצור - אנושיות נטולות פוטושופ. כמה פעמים ביום את מביטה על עצמך במראה ולא שופטת כל איבר בגופך? בלי להכיר אותך, אנחנו מניחות שמדובר במספר רב של פעמים.

אז הנה כמה נשים שהחליטו ללכת בכל הכוח כדי לקבל את עצמן ואת גופן כמו שהוא: במקום להתעטף, הן העדיפו להוריד הכל ולהצטלם. "גיליתי שלא חשוב באיזה משקל אני נמצאת, אני לא אוהבת את הגוף שלי", אומרת למשל נעם בן עמי, רקדנית בת 32. ניצה מאיר, קוסמטיקאית בת 60 גם החליטה לעשות את זה. שוב. 3 שנים אחרי שכבר הצטלמה בעירום עצמי. "היום אני נותנת לעצמי מתנה. ואשמח לבוא גם בעוד 10 שנים".

נשמע מהפכני? נדמה שעבור רבות מאיתנו בהחלט כן. יש לא מעט נשים שלא מתמודדות עם עצמן מול המראה, כל שכן מול צלמת זרה ועדשה גדולה ומאיימת שמתעדת כל סדק, כל קמט וכל שומן בגופנו. מצד שני, אולי זה הטיפול הכי טוב שילמד אותנו להפנים שזה מה יש ועם זה ננצח. או לכל הפחות, נאהב את עצמנו גם ככה. בלי הלקאות יומיומיות. נשמע מרענן.

>> סקסיות בכל מידה ובכל גיל: בפרסומת של מרקס אנד ספנסר