לא תמיד אנחנו רוצות להיות תחת הטייטל "האישה של...", אומרים שיש בזה משהו שמקטין אותנו, יהיו גם כאלה שיחשבו שזה משפיל אותנו, אבל לפעמים - מדובר בהגדרה שיכולה לעשות לנו רק טוב. אחרי הכול, כשהפרטנר עובד במקצוע נחשק ואנחנו עוזרות לו לשדרג את העסק המצליח, זה יכול לשרת גם אותנו - רק תראו את הנשים הבאות בכתבה. אז מיהי זו שהכי נהנית מהמקצוע של בעל - האישה שבעלה ספר והוא יכול לעצב לה את השיער כרצונה או אולי זו אשת השף שזוכה לארוחות גורמה ופינוקים קולינאריים בלי להוציא אלפי שקלים על ארוחות במסעדה? דיברנו עם 4 נשים שנשואות לבעלים עם המקצועות השווים ביותר שלא רק משדרגים ומייפים את חייהן, אלא  גם חוסכים עלויות בחיי היומיום. 

"הסנדלר הולך יחף"/ פאני סבאג, נשואה לספר איציק סבאג

 

פאני ואיציק סבאג (צילום: צילום ביתי)
פאני סבאג: "אני מתפנקת בפנים ותספורות" | צילום: צילום ביתי
איציק סבאג נחשב לאחד הספרים הטובים בארץ. אתם מוזמנים לשאול את בר רפאלי שנחשבת ללקוחה המפורסמת שלו. אבל לא רק: עוד בקליינטורה היפה והמפורסמת, תמצאו גם יעל בר זוהר, יונה אליאן, שרי גבעתי, לירן כוהנר ועוד.  אז איך זה מרגיש שהבחורות הכי יפות שלנו מפקירות את שערות ראשן לידיו של בעלך? ובכן, פאני אשתו בעיקר גאה בו ואין בה נימה של קנאה. "אני מעריצה את העבודה שלו, כל הלקוחות שלו יוצאות מרוצות ואני רק משוויצה בכך, הוא פשוט אומן, יושב וסורג את הגוונים. אני יכולה רק לפרגן. מבחינתי זה כבוד גדול שכולן מנשקות, מחבקות ומעריצות אותו, אבל אני יודעת שהוא שלי".

והוא בהחלט שלה, מזה 13 שנים.  כנראה שהפרגון המלא גם נובע מכך שהשניים עובדים ביחד. בזמן שהוא סורג כאמור את הגוונים על פדחתה של רפאלי, היא מנהלת את העסק שנמצא ברחוב פרישמן בתל אביב. "אני אחראית על קביעת התורים, מתווכחת עם לקוחות על המקום הפנוי ועוזרת לארגן את הלו"ז הצפוף של המספרה". אולי מדובר בעבודה השחורה אך פאני טוענת שהיא נהנת מהעבודה המשותפת עם בעלה, "זאת חוויה, אני יושבת עם הלקוחות, מכירה כבר את כל המפורסמות, זה הבית השני שלי", היא מוסיפה.

וכשחוזרים הביתה, הוא מתחיל להשקיע גם בפריזורה שלך?
"אני מודה שהקלישאה על כך שהסנדלר הולך יחף נכונה גם לגביי. אני  גם ככה לא אוהבת כל כך לעשות גוונים ותסרוקות, כמובן שלפעמים אני מתפנקת בטיפול פנים ובתספורות אבל לרב איציק פשוט ממליץ לי על שמפו ומסכות לשיער. אפילו כשמדובר באירועים, אני מעדיפה לצאת מהבית במראה טבעי. זה נחמד גם כי איציק גם ככה חושב שהכי יפה לי ככה, טבעי".

"יש לי למעלה ממאה סטים של תחתונים"/ ריקי צבאן נשואה ליבואן בגדי הלבשה תחתונה, שמואל צבאן

ריקי ושמואל צבאן (צילום: צילום ביתי)
ריקי צבאן: "יש לי 100 סטים של הלבשה תחתונה" | צילום: צילום ביתי
מי לא חלמה על רשת הלבשה תחתונה אצלה בבית? ריקי צבאן (45) מספרת כי היא זוכה לקבל כל פריט שהיא חולמת עליו. טוב, ככה זה כשבעלך משמש כיבואן הלבשה תחתונה של המותג "פלינה"  ומשווק לחנויות הלבשה בארץ כמו אפרודיטה, "הוא מייבא הכול: תחתונים, חזיות, מחוחים וכל הפריטים הסקסיים של העולם התחתון". בניגוד לפאני, ריקי מודה שהיא ללא ספק מרוויחה מהעיסוק של בעלה, "יש לי למעלה מ-100 סטים של תחתונים, חזיות וקומביניזונים, למעשה הקולקציה שלי בארון הייתה מספיקה לפתיחת חנות בארץ".

לטענתה, מחירי הבגדים שמסודרים אצלה בארון עשויים להגיע לאלפי שקלים. ובשונה מכל אשה צעירה שמבקשת להתחדש בגזרת מגירת התחתונים, מודה צבאן שלא בילתה כבר שנים בחנות הלבשה תחתונה, "גם כשאני רואה דגמים של מתחרים - רגש הנאמנות חזק אצלי ואין סיכוי שאקנה פריט שהוא לא של בעלי. רק בחו"ל קצת יותר קל לי להתפנק".

אגב, מסתבר שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ והכול נשאר במשפחה. כך למשל: אביה היה יבואן להלבשה תחתונה, והיום, חלק מהחזיות שמייבא בעלה נמכרות במקום העבודה של ריקי- הקליניקה של ד"ר קליין בה היא עובדת כיועצת ב-15 שנים האחרונות. "אין ספק שהלבשה תחתונה זה ממש הפטיש שלי. הלבוש שלי הוא יותר סולידי, לכן אני אוהבת את הלבוש הסקסי מתחת לבגדים". בנוסף, היא מדגישה שגם בנותיה זוכות לקבל מוצרי הלבשה תחתונה בחינם, "בעלי אמנם מייבא הלבשה תחתונה למידות גדולות אבל כשהוא נמצא בתערוכות אופנה בפריז ואיטליה הוא תמיד יחשוב עליהן".

אז מה עם קצת עזרה לחברות? ובכן, צבאן לא שומרת לעצמה. "תמיד כשאני צריכה לסדר את הארונות, חברות שלי  ישר מתנדבות להיות שם כי הן יודעות שיקבלו מתנה יפה בסוף", ומוסיפה "קולקציית ההלבשה תחתונה של בעלי לרוב יקרה ולכן הן גם משאילות ממני דגמים".

הכל טוב ויפה, אבל איך זה מרגיש שבעלך מסתובב בחברתן של נשים בלבוש מינימאלי רוב היום?
"זה נכון שהוא מבלה הרבה בתצוגות אופנה, אבל אני נותנת לו את הפרגון המלא שלי. זו העבודה שלו והוא חייב שתהיה לו את הקולקצייה הכי מיוחדת", היא מדגישה

"חסכתי 10,000 שקל על טיפולי פנים"/ יעל דביר נשואה לד"ר יעקב דביר, מנתח פלסטי

יעל ויעקב דביר (צילום: שי-לי עוזיאל)
יעל דביר חסכה עשרות אלפי שקלים בטיפולים לעור הפנים | צילום: שי-לי עוזיאל
אם יצא לכם לצפות בתוכנית "ד"ר פלסטיק" בערוץ !E, ודאי קלטתם כמה מנותחות הן נשותיהן של המנתחים הפלסטיים, אבל זה לא המקרה בזוגיות של השניים הבאים. יעל, חפה מכל ניתוח פלסטי, היא אשתו של יעקב דביר, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית - ועוזרת לו לנהל את הקליניקה בהרצליה ואחראית על התחום האדמיניסטרטיבי והכספי במרפאה. "מה שכן, בתור האשה שלו, זכיתי לקבל מספר טיפולים כמו הצערת ומיצוק עור הפנים, הזרקות ופילינג".

את הטיפולים עברה במרפאה, כמו שאר הלקוחות, אך נחסכו ממנה עשרות אלפי שקלים. "אני מעריכה שמדובר בין 7000 ל-10,000 ש"ח. אין ספק שזה רווח בשבילי, אני כמובן מקבלת תמיד את היחס הכי טוב בכל טיפול שאני צריכה", אומרת יעל אך  למרות זאת, במידה והייתה רוצה לעבור ניתוח -  ייתכן שהייתה צריכה לחפש מנתח פלסטי אחר, "בעלי לא היה מוכן לבצע את הניתוח. לרוב רופאים לא אוהבים לנתח בני משפחה ויש להניח שהוא היה ממליץ לי על קולגה אחרת", היא מוסיפה.

קנאה נכנסת למשוואה שלכם?
"לא, אני לא מקנאה בנשים שהוא מנתח. זו העבודה שלו, והוא עושה אותה באופן הכי מקצועי, זה גם עוזר שאני אוהבת מאוד אסתטיקה. למעשה יש לי הרבה חברות טובות שמטופלות בקליניקה, ואני לא מקנאה לרגע. הן יודעות שהוא המנצח הטוב ביותר וברור שזאת רק עבודה".

אך למרות היתרונות במקצוע, טוענת דביר שלא תמיד הכול וורוד, "הוא עובד המון שעות עד השעות המאוחרות ביותר ולכן אני צריכה להיות יותר בבית". 

"אני מרוויחה, הגוף שלי קצת מפסיד"/ סיון גולדשטיין, נשואה לשף, אלרן גולדשטיין

סיון ואלרן גולדשטיין (צילום: צילום ביתי)
סיון גולדשטיין: "לפעמים אני מקנאה על האהבה הבלתי נגמרת שלו לאוכל" | צילום: צילום ביתי
סיון גולדשטיין (31) מעידה על עצמה כמישהי שתמיד אהבה לאכול ולכן אין כיף גדול יותר מלהיות אשתו של שף. בעלה הוא אלרן גולדשטיין ובעל המסעדה "המעדנייה של גולדשטיין" שבצומת סביון. סיון עוזרת לבעלה בניהול העסק הקולינארי ואחראית על ניהול הצוות והלקוחות. "הקמנו את העסק לפני ארבע שנים, הייתי אמורה לעזור לו רק בהקמה אבל נשארתי עד היום".

קוורנל
המאכל האהוב: מאפה בצק במילוי קרם פטיסייר
בשונה מבעלים אחרים שאין להם כוח לקחת את העבודה הביתה, סיון מספרת שהיא זוכה כל יום לטעום ממאכליו של בעלה. "גם כשהוא מכין לי את הסלט הכי פשוט - הוא יהיה שונה ומפתיע. אם אצטרך לבחור את המאכל האהוב עליי זה ללא ספק יהיה האוכל האסיאתי".

ואת מבשלת?
"אף פעם לא אהבתי לבשל ואני לא ממהרת להחליף אותו במטבח. אבל אם אני רוצה לפנק את בעלי במטעמים, אז המאכל שזכה למחמאות אפילו ממנו הוא תבשיל קינואה עם בטטה מגורדת וג'ינג'ר".

גולדשטיין ידוע גם בקינוחיו ואשתו מפרגנת. "הקינוח האהוב עליי הוא ה-קורנל, גליל קריספי מבצק שממולא בקרם פטיסיייר. לפעמים אני מקנאה בו על האהבה הבלתי נגמרת שלו לאכול, הוא אוהב לבשל לי לילדים וגם למשפחה שלי, הבישול הוא במקום הראשון". 

עם זאת, החסרון העיקרי לדבריה, במקצוע שבחר בעלה הוא כמובן האכילה ללא הפסקה, "מצד אחד, אני מרוויחה כל הזמן, אבל  מי שמפסיד זה אולי הגוף שלי וכמובן העובדה שזו עבודה אינטנסיבית מסביב לשעון, וזה משפיע על שנינו", היא מוסיפה. " העבודה המשותפת במסעדה לא פשוטה אבל למדתי המון כל השנים האלו, גם על תחום המסעדנות וגם עלינו בתור זוג וזה מאוד מפתח ומאתגר". 

>> בעלי תמיד רצה לדעת איך מרגיש חזה מסיליקון?
>> הצלחתי רק אחרי שהפסקתי להישקל: פלורה ירדה 62 קילו