סמנתה ואנדי לאמב (צילום: mirror.co.uk)
"בהחלט הייתי עוברת שוב את הניתוח, אבל לא הייתי נותנת לו את הכליה. אני שונאת אותו". סמנתה לאמב | צילום: mirror.co.uk
גבר פוגש אישה, גבר מתאהב באישה, השניים מתחתנים, האישה תורמת לו כליה, גבר ואישה מתגרשים והאישה רוצה את הכליה בחזרה בהסכם גירושים. אבל אם אתם רוצים את הסיפור המלא של סמנתה ואנדי מאנגליה, קבלו אותו: מדובר בסיפור אהבה קלאסי של זוג שהתחייב אחד לשני ב"חולי ובעושר" עד שהבעל חלה ואשתו החליטה לתרום לו בנדיבות כליה. אלא שהסיפור נגמר בנימה קצת פחות משעשעת כשהבעל שהחלים, בעקבות השתלת הכליה, זרק את אשתו לכל הרוחות בבושת פנים. 

"מסרבת להאמין שהוא יזכה לראות את נכדיו גדלים"

בראיון ל-mirror, אומרת סמנתה לאמב, 41, כי הייתה עושה הכל כדי לקבל בחזרה את הכליה ולהעניק אותה למישהו ראוי יותר. "אני לא יכולה להאמין שיש לבעלי לשעבר הזדמנות נוספת לחיות ולראות את נכדיו גדלים. אני שונאת אותו. כל מה שאני רוצה ממנו זה את השם שלו על דפי גירושין".

השניים הכירו ב-2004, כשעבדו כנהגי אמבולנס. "הוא התגורר באסקס ואני בלונדון. הוא היה מאוד שנון וגרם לי לצחוק, וב-2007 התחתנו. היו לנו חיים נחמדים, אם כי ככל שהזמן חלף, הבנתי שאנדי הוא לא מה שקיוויתי שיהיה. הוא היה שתלטן ואסר עליי דברים. בשלב מסויים, גילינו שאנדי חולה והכליות שלו הפסיקו לתפקד. הוא חשב שהעולם נגדו והאשים את כולם. אני אהבתי אותו ורק רציתי שירגיש טוב אבל מצב הרוח שלו היה נוראי, ואני הייתי שק החבטות שלו".

"היו לו ילדים ממערכת יחסים קודמת ורציתי שיהיה שם עבורם"

אך סמנתה סירבה לוותר עליו. למעשה היא זו ששכנעה את אנדי לקבל את אחת מהכליות שלה. "המצב שלו הידרדר, והוא היה זקוק להשתלת כליה חדשה כדי לשרוד. אמרתי לו שהוא חייב לעבור את זה, למען ילדיו ממערכת היחסים הקודמת שלו. רציתי שיהיה שם עבורם". אחרי שעבר את ההשתלה, בני הזוג אף צולמו לתכנית דוקומנטרית ששודרה ב-BBC על תרומת איברים.

"ברגע שעברתי את זה, ידעתי שעשיתי טעות", מספרת סמנתה שמעידה כי מערכת היחסים בין השניים עלה על שרטון בעקבות הניתוח. "אנדי שב להיות ממורמר, התמלא בכעסים ונעשה שתלטן עוד יותר משהיה. הוא אמר לי שאסור לי לציין את ההשתלה בפני אף אחד, ושלא אטיח זאת בפניו בכל פעם". אומרת סמנתה. לימים היא גם גילתה שהוא בוגד בה עם חברתה, קלייר. "אמא שלי ואחותי ראו אותם יד ביד. הוא הכחיש את זה ויצא בעצבים מהבית".

"כליה היא חלק מהגוף שלנו, מהקניין שלנו"
סמנתה ואנדי לאמב (צילום: mirror.co.uk)
"לא רציתי שתתרום לי את הכליה מלכתחילה". סמנתה ואנדי לאמב בימים מאושרים יותר | צילום: mirror.co.uk

השניים ניסו להציל את נישואיהם למען בתה של סמנתה מקשר קודם, אבל סמנתה עדיין חשדה בבעלה והתעמתה עם פילגשתו. "קלייר הודתה בפניי על הקשר ביניהם, ואמרה שהיא מאוהבת בו". סמנתה העיפה אותו מהבית, אבל הסכימה לקבל אותו לביתה בשנית, רק כדי לגלות שהוא מנהל שיחות סקס עם אישה אחרת. לבסוף היה זה אנדי שעזב באוגוסט 2012 את הבית. "הוא השאיר את המפתחות ליד הדלת ולא השאיר שום פתק או הודעה".

סמנתה כעת משתוקקת לקבל גירושין. גרסתו של אנדי נשמעת קצת אחרת. "אכן עזבתי את סמנתה אחרי תרומת הכליה, אבל לא בגדתי בה. למעשה, לא רציתי שתתרום לי את הכליה מלכתחילה כי זה היה סיכון כל כך גדול, אבל היא התעקשה ואני אכן חב לה את חיי. אהבתי אותה אבל הקשר בינינו נכשל. היו לנו ריבים גדולים והמשפחה שלה מעולם לא אהבה אותי. למרות מה שסמנתה חושבת, מעולם לא הייתי עם חברה שלה. פשוט עזרתי לה לאמן את הכלב שלה".

עוו"ד קרן לגזיאל
דרישה הזויה, אך לא לגמרי לא מציאותית. עו"ד קרן לגזיאל

עו"ד קרן לגזיאל, מנהלת פורום ידועים בציבור ונישואין אזרחיים באתר פרקליטי IL טוענת כי דרישתה של סמנתה נשמעת הזויה, אך היא לא לגמרי מנותקת מהמציאות.

"כליה היא חלק מהקניין שלנו, ומהגוף שלנו - אבל האישה במקרה המדובר תרמה את הכליה במתנה, ולא הציבה לזה תנאים - כמו למשל: תקבל כליה רק אם תתנהג אליי כשורה. אילו השניים היו מסכמים מראש שהאישה נותנת את הכליה, רק אם יישאר נשוי לה ויתנהג יפה, היא בהחלט יכלה לאשפז אותו בכוח, אבל זה לא מציאותי". 

>>זקוקים לייעוץ משפטי? הכנסו

>> החזיה שנפתחת רק אם את מאוהבת
>> תכירי את הבדיקה שעשויה להציל את הדיאטה שלך

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק