רכבת ההרים המטלטלת שהיא מערכת היחסים של ניר והגר הגיעה לסיומה עם שידור הפרק האחרון של חתונה ממבט ראשון, ואנחנו נשארנו עם טעם של עוד. האם זה יעבוד? מראיונות של בני הזוג ניתן להבין כי הפרידה בת החודש וחצי, במהלכה לא היו ניר והגר בקשר כלל, הייתה הפרק הכי חשוב ומשמעותי בסיפור שלהם והיא זו שהצילה, למעשה, את הזוגיות. אז מה חושבים מטפלים זוגיים על מערכות יחסים שקמות לתחיה בעקבות פרידה? עד כמה פרידה רצויה לפעמים בשביל הסוף הטוב?

"אני לא מאמינה בחזרה לאחר פרידה. קשר שהסתיים הסתיים מסיבה כלשהי, ולאחר פרידה יש להפיק את הלקחים שנלמדו ממערכת היחסים שנכשלה ולהפנימם הלאה למערכת היחסים הבאה", אומרת סיון קנטי אביטן, יועצת דייטינג ושדכנית, "זוג שחזר עושה זאת לרוב מתוך הרגש וללא מחשבה ביקורתית, וחוזר למקום בו לא היה לו טוב בו לפני כן. זה קשר לא בריא בעליל".

לדברי של קנטי אביטן, הגר למדה להעריך את ניר רק אחרי שהוא חתך את הקשר. "ברגע שניר פיתח עמוד שדרה והפסיק לרדוף אחריה, היא הבינה שניצב לפניה גבר עם דעות ורצונות והחלה לחפש שוב את החיזור שלו. כרגע הם במרכז העניינים, כולם מרעיפים עליהם אהבה ומזכירים לה שוב ושוב שהוא בחור מדהים. היא עדיין נמצאת בסיטואציה בה היא צריכה להוכיח את עצמה, ולכן היא מקסימה ומשקיעה ומתוקה. אבל אין לדעת מה יביא יום - כמו כל זוג, אחרי שמונה חודשים עד שנתיים שלב ההתאהבות שוכח ונוחתים לחיים האמיתיים. כשהגר תחוש ביטחון בקשר היא עשויה לחזור לכל הדפוסים ההרסניים שיש לה, ואני לא בטוחה שניר ירצה להתמודד איתם שוב. היא סוחבת מטענים של שנים, וחייבת לעבוד על הפחדים שלה באופן קבוע. אפשר לדעתי לצלוח את הקשר, אבל עם המון תמיכה וייעוץ".

זה לא היה קורה בלי הפרידה

טל בוקריס, מאמנת אישית ומטפלת זוגית, הרבה יותר אופטימית. "החזרה של ניר והגר זו לזה הייתה אמיתית ובזמן הנכון, אחרי שכל אחד מהם עבר בנפרד תהליך מצמיח וחשוב שלא בטוח שהיו יכולים לעבור ביחד. הגר, שלא בידיעתה, עשתה את מה שהכי נכון לעשות: היא לא ייפתה את סיפור חייה, הייתה מאוד נאמנה לעצמה והביאה את כל כולה כמות שהיא. בזכות זה, לדעתי, היא הצליחה לעבור עם עצמה תהליך אמיתי שאיפשר לה להתאהב באמת. הזמן והמרחק אפשרו לכל אחד מבני הזוג לחשוב על הדברים בלי כל המתח והכעס, וזה מה שקרה להגר. היא חזרה לחיים שהיו לה, ורק שם היא יכלה להקשיב לעצמה ולהתמודד עם הפחדים שלה. ניר, בחכמתו ובגדולתו, איפשר לה בזהירות להתקרב שוב. גם הוא, סוף סוף, נתן לפחדים שלו מקום, וגם את זה הוא הצליח לעשות בזכות הפרידה".

"אני מאמינה גדולה בחזרה לקשר אחרי פרידה", תורמת מנסיונה גם היועצת הזוגית נעמה צובל, "הרבה פעמים אנשים צריכים לעכל קצת אחד את השני בנפרד על מנת להבין שהם מוכנים לקחת את כל החבילה. כשחוזרים שוב, המון פעמים החזרה מגיעה ממקום שלם ולא ממקום של פשרה".

האם לדעתה זה יכול לעבוד בין ניר והגר? "בהחלט כן. עכשיו, ממקום בו כל אחד מהם באמת רוצה ובאמת מוכן להיפתח, אני מאמינה שיכול לצאת קשר טוב, בשל, מכיל, יפה ומרגש. אני חושבת ששווה לזוג החמוד הזה להיות מודע לתקופות מאתגרות שבוודאי יגעו, ואז לשקול להתייעץ במידת הצורך. מישהו מבחוץ תמיד יודע יותר טוב לראות את הדברים בצורה אובייקטיבית, להוריד את הלחץ ולחדד את התקשורת".