בעידן בו אנחנו עושים הכל דרך הפלאפון, החל מקניית אוכל ובגדים ועד צפייה בסרטים ושיחות וידאו, זה בלתי נמנע שגם עולם הדייטינג ישנה את אופיו וינוע לאותו כיוון. אפליקציות היכרויות הפכו בשנים האחרונות לפופולריות במיוחד ולדרך לגיטימית ונפוצה להכיר בני זוג ולמצוא אהבה, כי אם כבר הראש שלנו תקוע רוב היום בתוך מסך הפלאפון, למה שלא נחפש שם את החצי השני שלנו?

ישנן כיום מספר אפליקציות דייטינג פופולריות, וביניהן okcupid, שמידי שנה נוצרים בה למעלה מ-90 מיליון קשרים ויותר מ-50,000 דייטים בשבוע. האפליקציה לומדת להכיר אותך לעומק, את התחביבים שלך והדעות שלך על נושאים שונים ומגוונים, והיא מחברת בין אנשים על פי תחומי עניין, רעיונות וערכים דומים. אז איך תהפכי גם את להיות חלק מסטטיסטיקת ההצלחות של עולם הדייטינג און ליין? כדאי להתחיל בבנייה נכונה של הפרופיל באפליקציה, וזה אפילו די פשוט לביצוע.

ספרי על עצמך

okcupid מאמינה שיש בך יותר מתמונת סלפי ו-140 תווים, והיא מאפשרת למשתמשים לבטא את עצמם, כך שההתאמות לא יהיו מבוססות על חיבור רדוד לפי תמונה ומיקום בלבד. מומלץ לכתוב כ-50 מילים שיספרו עלייך, ובנוסף תוכלי למלא את השדות השונים ולכתוב את התחביבים שלך, הדברים שמעניינים אותך ומה את רוצה להשיג בעזרת האפליקציה הזאת.

עני על שאלות

האפליקציה שואלת את המשתמשים שאלות כדי להבין מה חשוב להם, מה דעותיהם הפוליטיות, מה סגנון החיים שלהם, מה הם מחפשים ומה דעתם בנוגע לדייטינג ולנושאים שונים, כמו "האם את מוציאה יותר כסף על אוכל או על בגדים" או "כמה זמן תרצי שמערכת היחסים הבאה שלך תחזיק". ככל שתעני על יותר שאלות, כך יש סיכוי שתמצאי התאמות מדויקות יותר הקרובות ככל שניתן לרצונות שלך.

בואי למצוא אהבה>>

העלי תמונות

השאירי את הסלפי מחוץ לתמונה והעלי תמונות איכותיות ועדכניות, תמונה עם כלי הנגינה, תמונה מריצת מרתון או מטיול בעולם. תמונות שיספרו מי את, מה התחביבים שלך ואיך נראית השגרה שלך, ומומלץ גם לכתוב תיאור קצר מתחת לתמונות. אם בנוסף לתמונות שאת מעלה תבחרי גם לחבר את הפרופיל שלך לפרופיל האינסטגרם שלך, יוכלו המשתמשים לראות תמונות רבות ומגוונות שלך ושל הסביבה שלך, מה שיגרום להם לרצות להכיר אותך יותר ולקבל יותר מושג לגבי האדם שמאחורי התמונות.

מליסה הובלי, סמנכ''לית השיווק הגלובלי ב-okcupid, מוסיפה טיפ חשוב: "אל תשכחי שאת מקבלת מההיכרויות ברשת בהתאם למה שאת נותנת. אם תכניסי קצת אהבה אז תמצאי  האהבה! כשתפסיקי לעדכן את הפרופיל שלך, האפליקציה תפסיק להראות אותך למשתמשים. לכן כדאי שתמשיכי להוסיף תמונות באופן קבוע, כך שאנשים רבים יותר יראו אותך. אוהבת לטייל? העלי תמונה שלך מהטיול האחרון. כך המשתמשים האחרים יראו אותך עושה את הדברים שאת אוהבת וזה יקל עליהם לשלוח לכך הודעה בנוגע לתחומי העניין המשותפים שלכם. גם תמונות עם בעלי חיים זוכות ליותר תשומת לב", היא אומרת ומוסיפה: "זה מראה שאכפת לך מבעלי חיים ואפילו מדגיש שאת יכולה לטפל ולדאוג ליצור חי אחר ולא רק לעצמך".

אישה מצלמת (צילום: Andrey Yurlov, shutterstock)
צילום: Andrey Yurlov, shutterstock

עדכני את הפרופיל

חשוב לעדכן את הפרופיל מידי פעם, לענות על שאלות נוספות, להוסיף תמונה חדשה או לעדכן את הטקסטים. כך גם תבטיחי שהפרופיל יהיה נאמן למציאות וגם האפליקציה תקפיץ את הפרופיל שלך, תחשוף אותו ליותר אנשים ותוכלי לקבל יותר לייקים, יותר התאמות, יותר פניות ויותר דייטים.

תפתחי את הראש

תהיי פתוחה להזדמנויות ולשיחות עם אנשים שונים. אל תשללי מראש כל פניה שמגיעה אלייך בטענה שזה לא הטעם שלך, שהוא לא נראה טוב בתמונה או שמשהו שהוא כתב בפרופיל שלו לא מסתדר במאה אחוזים עם הדעות שלך. לכי עם הלב שלך וכמובן עשי סינון בבחירות שלך, אך אל תהיי בררנית יתר על המידה כדי שלא תפסידי הרבה התאמות אפשריות. תפתחי את הראש ותני לעצמך צ'אנס להכיר אנשים, אולי תופתעי לגלות שרושם ראשוני לא תמיד קובע ולא תמיד נאמן למציאות. בנוסף, נסי לא לפסול ולא לשפוט פרופילים של משתמשים עם טעויות הקלדה, זה קורה לכולם וזאת לא סיבה מספיק טובה לפספס אהבה פוטנציאלית.

אישה צעירה בטלפון (צילום:  kikovic, shutterstock)
צילום: kikovic, shutterstock

ליזום זו לא בושה

תזמי! זו לא בושה להיות הראשונה ששולחת הודעה. אם ראית מישהו שמשך את תשומת ליבך, שלחי לו הודעה. לכי תדעי, אולי זאת תהיה תחילתו של סיפור האהבה שלך. וגם אם לא, לפחות זה יקרב אותך יותר ויותר לדבר האמיתי וייתן לך הזדמנות להתאמן על פתיחת שיחה. זכרי שההודעה הראשונה חשובה במיוחד, לכן כדאי לכתוב הודעה שתבלוט ותהיה משמעותית עבור הצד השני ולא סתם הודעת "היי", שעשויה לזכות להתעלמות מוחלטת. כתבי משהו שקשור לתמונות שלו, לתחביבים או לעבודה, משכי את תשומת ליבו באמצעות הודעה שמותאמת אישית עבורו, אך גם אל תפריזי ותכתבי שירי אהבה קורעי לב לבנאדם זר שעדיין לא החליף איתך מילה.

לא להתייאש!

רוב האנשים לא מוצאים אהבה ביום הראשון שהם מתחברים לאפליקציית הכרויות, אך זאת לא סיבה להתייאש. השקיעי זמן בשיטוט באפליקציה, התחברי מידי יום או לפחות כל כמה ימים, כך שהפרופיל שלך יוצג ליותר אנשים. אל תתייאשי כשההתאמה שאת חולמת עליה לא מתרחשת מיhדית. תהיי סבלנית ואופטימית וזכרי שככל שתהיי יותר פעילה באפליקציה ותעשי לייקים למשתמשים שמוצאים חן בעינייך, כך יוצגו לך אנשים המתאימים יותר למה שאת מחפשת וכך תעלי את הסיכוי להתאמות, לדייטים מרגשים ולמציאת אהבת אמת. בהצלחה!