מה קורה ברגעים הרגועים שאחרי הסערה בחדר המיטות? עבור אישה אלמונית אי שם מעבר לים, הדקות האלה לא כללו התרפקות נינוחה וקרובה אלא מעמד משונה בו ניתנה לה תעודה המאשרת את השתתפותה במה שהוגדר על ידי הפרטנר כ"סקס הטוב בחייה".

האנונימית העלתה לרשתות החברתיות צילום של המסמך, בו צוין התאריך ונכתב כי ניתנת לה בזאת בהערכה רבה תעודת השתתפות בהצטיינות במין הטוב ביותר בחייה. הגבר שהעניק לה את התעודה, שלא ידוע אם הוא בן זוג קבוע שלה או שותף מזדמן למין, ככל הנראה חשב שמדובר בבדיחה טובה בה הוא מפאר את יכולותיו בין הסדינים. הגולשים הגיבו לדאחקה: "כמה קלאס", כתב מישהו, "אני מניח שעצם ההשתתפות היא החשובה", הגיב גולש אחר. אבל היו גם מי שהעידו שהמחווה ממש לא הייתה לטעמם: "אותי זה היה מקריפ והייתי גומרת איתו", כתבה גולשת מזועזעת, "אולי זו דעה לא פופולארית אבל אני חייבת להיות כנה".

האותנטיות של המחמאה, זה מה שחשוב

"פידבקים בסקס זה לגמרי עניין מעורר התרגשות ותשוקה. זה בכלל לא משנה כמה הבטחון העצמי שלנו גדול, אין כמו מחמאות שבאות מהלב כדי לגרום לנו לרחף באוויר. אלא שהדבר המשמעותי יותר זו האותנטיות של אותה מחמאה", אומרת שלי פסטרנק-כץ, סקסולוגית ויועצת למותג הקונדומים R3. "במקרה הזה יש בעיקר נסיון להיות משעשע, אבל יש כאן חוסר רגישות לצד השני. יש משהו צורם במחשבה שהבחור הכין תעודה כזו מראש ורק חיכה לרגע המתאים".

לדברי פסטרנק-כץ, בדיחה כזו יכולה להתאים כשמדובר בבני זוג. "כשמעניק התעודה הוא בן הזוג הקבוע של אותה בחורה יכול להיות בזה משהו שובב, כובש ומעורר תשוקה. זה היה יכול להיות אפילו יותר מדליק אם הבחורה הייתה זו שמעניקה את התעודה".

בנוגע למחמאות בסקס באופן כללי, פסטרנק-כץ ממקדת להחמיא לפרטנר על דברים שתלויים בו - ולא רק על מראה חיצוני. "זו לא חכמה גדולה להחמיא למישהי מאד יפה רק על היופי שלה. אם תספר לה כמה היא מדליקה כשהיא מתפתלת מעונג, וכמה אתה אוהב שהיא משחררת את הנמרה שמסתתרת בה, גם אם זה יביך אותה לכמה רגעים - תהיה בטוח שהוספת את תרומתך היפה להעלאת המודעות המינית של הפרטרנית שלך, ולא פחות לחוויות הסקס העתידיות של שניכם. אם אחרי הסקס מישהי תחמיא לך על השרירים הסקסיים שלך, אין ספק שזה יהיה נחמד - רק שאת זה אתה יכול לראות גם בעצמך. מוטב שהיא תחמיא על המגע המלטף שלך, על הקול המחוספס והסקסי שלך כשאתה לוחש לה תוך כדי ועל זה שכיף לה להיסחף איתך ולתת לך לקבוע את הקצב".