עובדה מספר אחת: נשים חוות יותר פעילות מוחית בזמן עוררות מינית מאשר גברים. עובדה מספר שתיים: מחקרים שנעשו לאחרונה הוכיחו שנשים נמשכות יותר לגברים שעפים על עצמם. עובדה מספר שלוש: יותר כייף לעשות סקס עם גרביים. איך הכל מתחבר? לא תאמינו.

לאורך השנים חוקרות וחוקרים הביעו התעניינות רבה בהבנת מרכיביה של המשיכה המינית. אלו תכונות "טובות" יותר, איזה מראה חיצוני "מוצלח" יותר ואיזו צורת גוף מושכת יותר. בעידן של היום, בו המסרים העיקריים שעוברים הם שיש מקום לכולם, נראה קצת מוזר להגדיר מהם המאפיינים החיצוניים ה"נכונים" יותר, אבל עדיין נעשים מחקרים שמצליחים להגדיר את המאפיינים האלה, ואנחנו לא הולכים לפספס את זה. הנה כמה מהמחקרים הכי מעניינים הנוגעים לתכונות, התנהגויות ומראה חיצוני, שאמורים להבטיח להם הצלחה יתרה עם גברים:

1. אף גדול הוא סימן לבוגדנות

בכתב העת "אבולוציה והתנהגות אנושית" פורסם מחקר שמצביע על מאפיין גופני מאוד מסוים שמעיד על טיבו של הגבר. התברר כי גברים בעלי אף גדול הם בעלי רמות גבוהות יותר של טסטוסטרון, הורמון בעל תפקיד מפתח בדחף המיני, מה שהוביל את הנשים המשתתפות במחקר למסקנה (בצורה בלתי מודעת כמובן) כי הן אינן רוצות גברים עם אף גדול לקשר רציני. הסיבה היא שגברים עם אף גדול יחפשו לפרוק את הדחף המיני יותר מאשר גברים עם אף קטן, ולכן סיכוי גדול יותר שיבגדו, כמו גם יחפשו מערכות יחסים לטווח קצר.

via GIPHY

2. צלילי האהבה

בשנה שעברה מצאו פסיכולוגים מאוניברסיטת וינה כי הסבירות שנשים ימצאו גברים כאטרקטיביים עבורן עלתה כאשר תהליך החיפוש לווה בהאזנה למוזיקה. הסיבה לתוצאות המחקר היא שבזמן האזנה למוזיקה המוח נמצא במצב שנקרא "גירוי עוררות", מצב מהנה ונעים. בעת היחשפות לגברים פוטנציאליים, למשל בבר או מסיבה, ההנאה מהמוזיקה מתקשרת גם לגברים מסביב, במה שהחוקרים הגדירו כ"חוטים של אהבה". אצל גברים, דרך אגב, האפקט לא קיים.

3. אחי זה הכי הכי

תודו שזה קרה גם לכן. מצאתן את עצמכן נמשכות לגבר שהמראה שלו ממש הזכיר לכן לא אחר מאשר את אחיכן. זה יכול להיות האח הגדול או האח הקטן, מה שבטוח שבזוויות מסויימות הם היו נראים אותו דבר. מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת סטרילינג בסקוטלנד הוכיח כי נשים הטרוסקסואליות בוחרות בני זוג דומים לאחים שלהם. הסיבה הלא חדשה, שמחקרים נוספים הצביעו עליה בעבר היא שלזוגות שאינם קרובים זה לזה מבחינה גנטית אבל גם לא רחוקים זה מזה בצורה קיצונית, יש את הסיכוי הטוב ביותר לגדל משפחה בהצלחה.

4. סקס צמרירי

גם אתן מרגישות טוב יותר כשאתן עושות סקס עם גרביים? יש לך סיבה. חוקרים הולנדיים מצאו כי רק 50% מהנשים הצליחו להגיע לאורגזמה במהלך יחסי מין כשהיו יחפות, לעומת 80% שהצליחו להגיע לאורגזמה כשגרבו גרביים. מדוע? ראש המחקר, פרופ' גרג הולסטיג, מסביר שגרביים גורמים לנו להרגיש בטוחות. "סביבה נעימה הכוללת טמפרטורת חדר נוחה ולא קרה מידי, מייצרת תחושת רוגע אצל נשים". עכשיו נראה מי ינצח בקרב על המזגן.

5. כן, הכל זהב

אם תהיתן בנוגע לצבע עורו של הפרטנר האידיאלי, מחקר שנערך באוניברסיטת סנט אנדרוס הצליח לתת מענה על השאלה המעניינת רבות (ורבים). "נשים רוצות גבר עם גוון עור זהוב", נאמר במחקר, "כיוון שגוון עור זהוב מצביע על אורח חיים בריא. תפריט המבוסס על פירות, ירקות ועוד מרכיבים בריאים, מיטיב עם גוון העור". כך למעשה, גוון העור מאותת לנשים על האיתנות הגופנית של בן הזוג הפוטנציאלי, ואם זה לא גרם לכם להתחיל לאכול יותר ירקות, אנחנו לא יודעים מה כן.

via GIPHY

6. עכשיו גיליתי שאני אשם

אמרו לכן שחיוך כובש לבבות? אז אמרו. פרופ' ג'סיקה טרייסי מאוניברסיטת בריטיש רולומביה אומרת כי "גברים שנראים שמחים מידי, פשוט לא מושכים". במחקר שבדק תגובות של נשים לתצלומי גברים באתרי היכרויות, הגיעו למסקנה כי הגברים שנראו לנשים הכי אטרקטיביים היו אלה שנראו מתביישים או אשמים. "הסיבה היא שנשים נמשכות לגברים שמסוגלים להרגיש אשמה ולקחת אחריות. גבר שמסוגל להביע רגשות חרטה, הוא גבר מושך, כי הוא לא ישקר או יפגע שוב"._OBJ

7. ניחוח האהבה

במחקר שנערך בארה"ב ניסו לעמוד על הריחות המושכים ביותר נשים, וכדי להגיע למסקנות המדויקות, הלבישו על פניהן של נשים מסיכות ספוגות במגוון ריחות כאשר תגובותיהן לריחות השונים נבדקו בדקדוק. הריחות שגרמו לעוררות המינית הגבוה ביותר אצל נשים, שנמדדה על ידי שינויים בזרימת הדם, היו ריחות של מלפפונים וממתקים. בושם גברי דרך אגב, גרם לתגובה ההפוכה.

via GIPHY

8. חולצות ה-T

מחקר שנערך באוניברסיטת נוטינגהם טרנט ייתן תקווה לגברים שלא אוהבים להתאמן. זוכרים את הטסטוסטרון מהסעיף הראשון? אז מתברר שהוא לא רק מסמל גברים שייטו להימצא במערכות יחסים קצרות, אלא גם גברים שווים. גברים בעלי גוף אתלטי, שמכיל רמות גבוהות של טסטוסטרון שבונה שריר ושורף שומן, נבחרו כאטרקטיביים יותר על פני גברים שמנמנים. אבל הנה החלק המפתיע: גברים שמנמנים שלבשו חולצת טריקו עליה האות T נמצאו מושכים יותר, כיוון שהאות T יצרה אשלייה של גוף חטוב, עם כתפיים רחבות ומותניים צרות. מה שלא עושה הטבע, עושה טריקו.

via GIPHY

9. סלפיש סלפי

אם חשבתן שאפשר להתגבר על המשיכה למניאקים המרוכזים בעצמם, טעיתן. ביולוגים ממכללת הארטפורי בגלוסטשייר גילו כי נשים נמשכות יותר לגברים שאובססיביים לגבי עצמם. האגואיסטים שישברו לך את הלב הם אלה שתימשכי אליהם הכי הרבה, לא משנה כמה כתבות שלנו תקראי. כנראה שיש דברים שפשוט צריך לקבל.