טל דדון, צעירה בת 27, הכירה את דן (שם בדוי) בבר השכונתי אליו נהגה ללכת. אחרי שיצאו לשניים שלושה דייטים, דן התייצב אצלה בדירה עם מזוודה בידו וביקש להישאר לישון אצלה כמה ימים. "הוא אמר שעושים לו ריסוס בדירה, ולגבי המזוודה - אמר שהוא מאוד קנאי לדברים שלו, אז הוא לוקח אותם לכל מקום".

למרות ההתנהגות המוזרה, בשלב זה טל עוד לא חשדה בדבר. היא עבדה במלצרות וחסכה כל שקל כדי לנסוע לחופשה לתאילנד. יום לפני הטיסה, כשהלכה לבנק להוציא כסף, פקיד הבנק הודיע לה שיש לה יתרה של כ-7,000 שקל לעומת ה-15 אלף שחסכה. "התקשרתי אליו מיד, הוא הודה שזה הוא ואמר שיחזיר לי הכל", סיפרה בתוכנית "הבוקר של קשת". "אבל הוא החזיר לי רק אלף שקל ונעלם".

קראו גם: קצין ודוקטור: ההונאה של רותם מזרחי

טל הגישה תלונה במשטרה, אבל התיק נסגר מחוסר עניין לציבור, ובהמשך נסגר שוב בגלל חוסר ראיות. "הפנו אותי למחלקה של אלימות במשפחה, כאילו שהוא היה הבן זוג שלי. הוא היה נראה מאוד נורמטיבי. הוא היה מקסים, צ'ארמר, הוא גרם לי להתאהב בו בשלושה שבועות. זה אומר שהוא עושה את זה טוב, הוא עושה את זה למחייתו". את סיפורה, טל בחרה לחלוק בפייסבוק, וכך גם גילתה שיש עוד נשים שנפגעו באותו הגבר. "דיברה איתי מישהי שיצאה איתו תשעה חודשים, והוא לקח ממנה 48 אלף שקל".  

וטל ממש לא לבד. לאחרונה הוקמה על ידי מספר נשים קבוצה סודית בפייסבוק, ובה החברות משתפות ומספרות אחת לשנייה על גברים נכלוליים ומסוכנים שכדאי להימנע מהם. הקבוצה סודית כדי להגן על הנשים אבל גם כדי לאפשר את הפצת המידע, מאחר שפעמים רבות פייסבוק בוחרת למחוק עמודים או פוסטים העוסקים בשיימינג גלוי - מוצדק ככל שיהיה.

מי שמעוניינת להצטרף לקבוצה יכולה לשלוח בקשה לכתובת המייל: etika777@gmail.com.