"טיימינג מחורבן", איזה חרטוט. תירוץ עלוב לסיום קשרים רומנטיים עם סיבה שפשוט אי אפשר להתווכח איתה. הרי אין מצב שמישהו יתאהב אבל יחליט לוותר כי – הוא רוצה לטוס לטיול, כי הוא יצא בדיוק ממערכת יחסים ארוכה, כי הוא התחיל עבודה חדשה. אני מוכנה לקבל אמת קשוחה מאוד בפנים, אבל לא חרטוטים.

שנים שלא האמנתי לכל מי שהעז להוציא מהפה שלו את צמד המילים "הטיימינג חרא", וזה כולל את שנת 2011 כשבחור אחד, אחרי שעה של נשיקות לוהטות באמצע בר תל אביבי, אמר לי : 'וואו, שירה, תפסת אותי בטיימינג הכי מחורבן שיש'. חייכתי ואמרתי שבאהבה אין דבר כזה טיימינג, ואם אנחנו אמורים להיות ביחד זה מה שיקרה, גם אם הוא בדיוק נפרד מחברה שלו וחולם על רווקות הוללת. כמה ימים אחר כך, כשעמדתי בבוקר במקלחת שלו ומולי היה מונח צמיד של בחורה שהיא לא אני, התחלתי להפנים שאולי דווקא יש דבר כזה טיימינג גרוע. המשכתי הלאה. בתיאוריה. בפועל - פסעתי יומם וליל על שדרות רוטשילד בתקווה לראות אותו ולשמוע ממנו כמה אני מיוחדת. זה לא קרה.

היום אני יכולה לומר בפה מלא שרוב האנשים לא מעמידים אהבה במקום הראשון. אולי בצדק. אולי קריירה באמת חשובה יותר, או חברים, או להגשים את עצמך, ובכלל ב-2018 אני קצת מפקפקת באהבה. בטיימינג, לעומת זאת, אני מאמינה. 

עם יהלי התחלתי בפייסבוק. הוא כתב איזה משהו על הארי פוטר ואני – חננת על, לא יכולתי להשאר אדישה. כתבתי לו והדייט הראשון שלנו היה וואו. ויום אחרי - הוא לא נעלם!  לא עשה גוסטינג, ואפילו היה דייט שני מוצלח.  אבל אז – האקסית שלו התקשרה. מתברר שהם נפרדו רק לפני כמה חודשים ובאותו הערב הוא ביקש שנדחה את הדייט כי הוא "לא מרגיש טוב" ולמחרת כבר הגיע הרגע להודעה המסורתית של: "אני לא במקום של זוגיות, אני לא יכול, ומגיע לך יותר". וואו, יש לי סטוק של הודעות כאלה מהשנה האחרונה שלא היה מבייש את מלאי שקיות הבמבה שבביתי. ברור שלפעמים מדובר רק בדרך מנומסת להגיד "אני לא בעניין". כי להשתמש בשם קוד "טיימינג גרוע" יתן את הסיום האידיאלי: מצד אחד חתך, מצד שני מי יכולה להתווכח עם אלמנט הזמן? 

אז נראה לי שיהלי, שלגמרי התאים להיות הפרינס צ'ארמינג שלי, נעלם כי זה לא משנה כמה אני קסומה, יפה, חכמה או מכורה להארי פוטר, יש רגעים בחיים שבהם הצד השני ממוסך בכל כך הרבה שיט שהוא לא יכול לראות. במקרים כאלה עדיף לוותר ולהרפות. איך משחררים? אני עדיין עובדת על זה. 

ואם בטיימינג עסקינן, הנה כמה רמזים שיכולים להעיד שהבחור/הבחורה שמולך לא עומדים לרוץ איתך מרתון: 

1. מכתב בבקבוק

התכתבתם אבל אז הוא נעלם לכמה ימים, פתאום הוא מתקשר לקבוע, ובערב של הדייט הוא לא מרגיש טוב אבל ממש מתעקש לדחות לסופ"ש. את, מצדך, עושה בירור קצר ומגלה שהוא סיים קשר לא מזמן. נראה לי שאפשר לוותר.

via GIPHY

2. סקס עם האקס

סתם נו, לא באמת סקס, אבל אם האקסית עולה בדייט הראשון, שלא נאמר את מוצאת את עצמך מנחמת אותו על הקשר האחרון שלו שנגמר בחצי שנה האחרונה בדייט הראשון שלכם, אפשר לחזל"ש. זה לא יחזיק.

via GIPHY

3. העבודה היא חיינו אך לא בשבילנו

אם כל הדייט הוא שיחה על התפקיד החדש והתובעני שלו בעבודה, אם הוא מבטל כי הוא צריך להישאר במשרד וביום שבת יש לו עבודה מהבית והוא לא יכול להפגש...כן, עזבי.

via GIPHY

4. לא, אני לא רוצה לזמביה

אם הוא עומד לטוס לזמן ארוך, מתריע על כך או אפילו רק מספר לך על פנטזיית הירידה מהארץ, וואלה לא הייתי רצה לשם, ברלין כנראה כן מחכה לו.

via GIPHY

5. זמן הקשבה

אם הוא אומר לך שזה טיימינג גרוע - זה טיימינג גרוע.