כל מי שיודע דבר או שניים על חיי הרווקות בעשור האחרון, קודם כל יגיד לכם שהמצב לגמרי לא פשוט שם בחוץ. מצד אחד הציפיות שלנו הולכות ומתחדדות ומצד שני הרשתות החברתיות והאפליקציות הצליחו למחוק כל אלמנט של אותנטיות. כך שנדמה שהקונספט הישן של בת פוגשת בן, בדרך הישנה והטובה – כבר לא ממש רלוונטית.

אם הספקות מתחילים לכרסם בכן, חכו רגע לפני הרמת הידיים. כי הקיץ מתקרב וזה אומר שעונת החתונות עוד רגע כאן. וזה בעיקר אומר שיש מצב שהצ'ק שלך לגמרי הולך להחזיר את ההשקעה בו. "בחתונות של חברים יש הרבה מאוד אנשים בטווח גילאים ומצד משפחתי דומה. כך שהן הפכו למקום אפקטיבי למצוא בו בן או בת זוג שמתאים לסגנון או לעולם התוכן שממנו אתם מגיעים", מסביר עמית בר ציון, מנכ"ל חברת ארגון החתונות easywed, איך חתונות הפכו לזירת פיקאפ מרכזית.

"בנוסף, הרבה יותר קל לתת הזדמנות אמיתית למישהו כשהוא מולנו. אי אפשר לדפדף אותו כמו באתרי ההכרויות שנותנים לכן תחושה שתמיד יש מישהו יותר מוצלח בעמוד הבא. חוץ מזה, ידוע שחברים של חברים זה שידוך הרבה יותר מבטיח", הוסיף. ומתברר שהוא ממש לא היחידי. 

איזיווד (צילום: צילום אקספוז)
ענבל וברק | צילום: צילום אקספוז

עניין של אווירה

גם ענבל בת ה-30 משוכנעת שחתונה  היא ההזדמנות המושלמת להכיר בן או בת זוג. ואם תשאלו אותה, זה ממש לא קשור לעובדה שכך היא הכירה את ברק (35), בעלה ואב ילדיה. "בבר ובמועדונים יש אווירה של סקס. המוזיקה רועשת ויש הרבה יותר מגע פיזי במהלך המפגש", היא מסבירה. "בחתונה זה אחרת. התקשורת טובה יותר, יש אווירה של זוגיות ומשפחה – והיא יוצרת הזדמנויות אחרות". 

האווירה עליה מדברת ענבל, יצרה הזדמנות מופלאה גם עבור רן, שניגש לליאת. הם דיברו ורקדו עד שלפתע הבחינו שהשעה 4:00 בבוקר והם נותרו לבד על הרחבה. בחודש מרץ הקרוב, לאחר שנה וחצי של זוגיות – יתחתנו השניים בעצמם. 

איזיווד (צילום: צילום אקספוז)
סתיו ודוד | צילום: צילום אקספוז

יש חבר'ה הטובים

גם סתיו בת ה-26 מאמינה שחתונות הן מקום מעולה להיכרויות. סיטואציה בה כולם בטווח גילאים דומה ואנשים באותו סגנון ונראים במיטבם. עם זאת, את ההיכרות הראשונית עם בעלה דוד – היא זוכרת במעורפל. במהלך חתונה של אח של חברה קרובה, ניגש אליה דוד. אך כיוון ששתתה לא מעט, שכחה במי מדובר ביום שלמחרת כשקיבלה ממנו הודעה. בסופו של דבר, כנראה שבלי אותה חתונה הם כלל לא היו מכירים. "לצאת איתו היה מבחינתי סוג של בליינד דייט", מודה. "זה בקושי עניין אותי, אבל בגלל שהכרתי אותו בחתונה היה לי ברור שהוא אדם איכותי". 

איזיווד (צילום: צילום גמבא)
אירית וצחי | צילום: צילום גמבא

מי שמאמין - שלא יפחד

היום כבר בכל חתונה, סתיו יודעת שכדאי לפתוח עיניים ולסרוק. בשביל החברות כמובן. אבל הבעיה שזה לא תמיד מספיק. "בעלי ברק הוא מסוג האנשים שמכירים את כולם, באותו יום הוא בא לבד והיה לי מזל שהוא שם לב אליי", סיפרה ענבל שטוענת שאם היה מלווה בחברים, סביר שלא היה מבחין בה. על כל מקרה, תדאגו שהזוג המאושר ידע שבאתם לחפש. הרי אין כמו לחגוג את האהבה ביום חתונתם על ידי יצירת זוג חדש של שני חברים רווקים. לאירית בכל אופן, זה עבד. לאחר שחבר משותף הושיב אותה ואת צחי אחד ליד השניה בשולחן. "הוא חשב שהשידוך יהיה מגניב. בחופשה שלנו הודנו לו. היום אני בחודש תשיעי". 

איזיווד (צילום: צילום אקספוז)
ליאת ורן | צילום: צילום אקספוז