מה יותר טוב מלאהוב ולהיות נאהבים? מדובר ברגשות הכי משמחים ומרוממים שיש, באושר אמיתי, אז למה אנחנו עדיין עושים דברים שמקשים עלינו למצוא אהבה ולהימצא בזוגיות בריאה וטובה? אנחנו סבורים שזו לא ממש אשמתנו, פשוט לימדו אותנו דברים מסוימים שאין ביניהם ובין המציאות קשר.

קחו לדוגמה את הסרטים של דיסני, ואחריהם לא מעט קומדיות רומנטיות, שהראו לנו איך אהבה "אמיתית" צריכה להיראות ואיך עלינו להתנהג כדי למצוא אותה ולשמר אותה. חלוקת התפקידים המגדרית ברורה, הגבר הוא היוזם והאישה נענית, ועכשיו רק נותר לנו לקוות שנהיה שחקנים ושחקניות מספיק טובים, אחרת איך נרגיש את האושר של "והם חיו באושר ועושר"?

אבל עבור רובנו, להיות נסיכי ונסיכות דיסני זה לא משהו שעובד. אנחנו בני אדם מורכבים, שההתנהלות שלהם מושפעת ממציאות המשתנה, הקדמה והרעיונות החדשים שלמדנו עם השנים. נדמה שקיים פער בלתי נתפס בין מה שהולך לנו בראש ומה שהולך בפועל, שגורם לנו ללא מעט תסכול. אז מה הפתרון? פשוט לוותר על האמונות המעכבות שאימצנו כשהיינו קטנים, ולהתאים את עצמנו למצב הקיים. וזה, דרך אגב, כל הקטע של אבולוציה – לא החזק שורד, אלא המותאם. הנה תשעה דברים שכדאי לכם לוותר עליהם, כדי ליהנות מהדייטים שלכם ולתת למי שמולכם, ובעיקר לעצמכם, צ'אנס אמיתי לאהבה.

1. הניחו את הטלפונים בצד

כשאתם הולכים לקניות, מסתובבים ברחוב, עומדים בתור או מחכים לאוטובוס, נסו לשים את הטלפון בצד. מקסימום תשמעו שירים באוזניות, אבל דאגו שהעיניים שלכם לא יהיו דבוקות למסך אלא מתבוננות על מה שסביבכם, ויותר חשוב – מי שסביבכם. הזדמנות טובה להכיר אנשים מחוץ לאפליקציות ההיכרויות המעייפות, כשלפעמים כל מה שצריך זה שתצליבו מבטים, תגניבו אחד לעבר השנייה חיוך שובב ותחליפו מספרי טלפון.

via GIPHY

2. הפסיקו עם ההודעות

אחרי שמצאתם מישהו או מישהי שמעניינים אתכם, במקום להתרגל להתכתבות אינטנסיבית בוואטסאפ או בהודעות, אמצו הרגל של שיחה טלפונית. זה מונע אי הבנות וכעסים מיותרים ומאפשר לכם להכיר באמת את מי שמולכם. אומרים ששיחה אחת שווה אלף הודעות, נסו את זה ותרגישו איך אתם מרגישים קרובים הרבה יותר, מאשר שהייתם בסנאפצ'ט או בטינדר.

3. אל תיתקעו בבית

קבעתם להיפגש? כמה שערב רגוע עם נטפליקס יכול להיות בילוי מהנה, וותרו עליו לטובת קפה או ארוחה טובה מחוץ לבית. יש חשיבות ליציאות אמיתיות, בהן אתם מדברים ומכירים אחד את השנייה בלי משהו שיסיח את דעתכם. פשוט היו אחד עם השנייה, זה לא חייב לעלות הרבה כסף, גם לשבת באוטו עם מוזיקה נעימה יכול להיות אחלה בילוי.

via GIPHY

4. אל תדברו במהלך יום העבודה

אחד הדברים שהורסים קשרים חיוביים בעלי פוטנציאל, זה השעמום שמגיע עם העדכונים השוטפים על מה עשינו במהלך היום, איזה מעצבן שהאוטובוס מאחר וכמה משימות עוד לא הספקנו לעשות. מומחים ממליצים להיפטר מההרגל להתכתב או לעדכן כמה פעמים במהלך יום העבודה את בני או בנות הזוג בנעשה. אם תפסיקו לדבר במהלך היום, יקרו שני דברים טובים לקשר שלכם: הראשון הוא שהשיחות שלכם יהיו על דברים קצת יותר מעניינים וחשובים מהעבודה, והשני הוא שתתגעגעו אחד לשנייה. שווה לנסות.

5. אל תבואו בידיים ריקות

צאו לדייט והביאו עמכם משהו קטן. אלו יכולים להיות פרחים, פרח בודד, חפיסת שוקולד מפנקת או מגנט מגניב. המתנות הקטנות והרומנטיות האלה מחזקות את הקשר וגורמות לכם להרגיש את האיכפתיות לא רק במילים. היינו שמחים לראות את רחובות תל אביב מתמלאות בגברים או נשים הנושאים זרי פרחים בדרך לדייט של יום חמישי, אולי תהיו אתם אלה שתתחילו את הטרנד המתוק הזה?

via GIPHY

6. אל תמהרו

לפעמים העולם הזה נע כל כך מהר, שאנחנו רגילים לרוץ בלי לעצור ולחשוב לרגע מה אנחנו בכלל רוצים. הלחצים בעבודה, התשלומים לדירה, הקמת משפחה, איך אנחנו נראים, אינספור המסרים שאנחנו מקבלים מהרשתות החברתיות, הטלוויזיה והפרסומות, לא נותנים לנו רגעים אמיתיים של שקט. אבל נסו לייצר אותם במודע. נסו לבנות מערכות יחסים בצורה איטית, שמתאימה לכם. לא כולם הופכים ל"חיים שלי" ולא כולן נקראות "מאמי" תוך שנייה. בנו את האינטימיות בקצב הגיוני, כי מה שבא בקלות, הולך בקלות.

7. אל תהיו חצופים

קל נורא להיגרר לשיחות אלימות ומדממות בטינדר או באפליקציות היכרויות אחרות, אבל המסר שלנו אליכם הוא להיות מנומסים. נימוסים זה לא דבר מיושן, אין להם תוקף והם תופסים תמיד. הוא אוסף אותך מהבית? אמרי תודה והעריכי זאת באמת. היא משלמת על הארוחה? אתה יכול להגיד תודה בלי להוסיף הערות עוקצניות. לא כל דבר הוא מאבק, ולהיות בני אדם אחד כלפי השנייה, ובעיקר אם החלטתם לסיים את מערכת היחסים, זה חשוב והכרחי. לא רק בגלל שאתם לא רוצים לפגוע במי שמולכם, אלא כי כך אתם מכבדים את עצמכם.

via GIPHY