ב-2018 גבר סקסיסט לא ימהר לנפנף בהשקפת העולם שלו באופן ישיר. בדרך כלל הוא ינסה להסתיר או להסוות את המיזוגניה שלו, במיוחד בהתחלה, כדי שתגלי אותה רק אחרי שכבר נשאבת לקשר. אז איך לזהות מראש שנפלת על בחור שיביא לך רק צרות? הנה 15 סימנים שצריכים להדליק לך נורה אדומה:

1. הוא קוטע אותך באמצע המשפט כל הזמן

את תמיד מקשיבה לו כשהוא מדבר, גם כשזה משעמם ונרקיסיסטי, אבל עוברת בקושי דקה מרגע שאת פותחת את הפה ועד שהוא קוטע אותך ומפריע. זו לא רק יהירות, זו גם סקסיזם, במיוחד אם הוא קוטע אותך באמצע הבעת דעה או הסבר על משהו שאת מנוסה בו, כאילו שהידע, הניסיון והדעות שלך לא רלוונטיות.

2. הוא מרגיש צורך לציין שהוא "בחור טוב"

אם הבחור שלך מרגיש צורך להצהיר את זה, כנראה שהוא לא ממש כזה. האם זה מעיד על סקסיזם? ובכן, אם הוא משתמש ב"נחמדות" שלו כטענה שנשים חייבות לו יחס טוב או שנשים לא יודעות להעריך "בחורים טובים" אז כן. הוא סקסיסט ותאמיני לנו, יש לו ערימה של בעיות שלא בא לך להתעסק איתן.

3. הוא מלביש עלייך סטראוטיפים

אם הוא מופתע מזה שאת בעלת עסק עצמאי מצליח, לא מאמין שאת ממש אבל ממש גרועה בחלוקת קשב, מניח שאת מנומסת או מעולה במטבח... ובכן, האם אנחנו בשנות החמישים?

via GIPHY

4. הוא מספר "בדיחות" מחזור

זה אחד מהדברים הכי מעצבנים וילדותיים שדושים סקסיסטים עושים. המלצרית לא חייכה אליו? היא בטח במחזור. את עצבנית על משהו (או עליו)? אז בטח תיכף מקבלת. אז לא, חמוד, את עצבנית כי הוא אידיוט.

5. מפריע לו שאת מרוויחה יותר ממנו

כמובן שהוא תומך בקריירה שלך, אבל איכשהו כשזה מגיע למשכורת נראה שהוא מתפתל בחוסר נוחות בכסא כשהוא מבין שאת מרוויחה יותר ממנו. סביר להניח שזה נובע מתפיסה מיושנת לגבי חלוקת תפקידים מגדרית, לפיה גברים הם אלו שצריכים להביא את הכסף הביתה. מעייף.

6. הוא כל הזמן מציע לעזור לך

אבל כל הזמן. בכל דבר. גם אם לא ביקשת וגם אם בתכלס את לא צריכה עזרה. גבר שמתייחס אלייך כאילו את עלמה במצוקה שכל הזמן זקוקה לעזרה והצלה הם מה שנקרא "סקסיסטים-מנומסים". זה לא שהוא באמת כזה נחמד, הוא פשוט ישר מניח שבגלל שאת אישה את לא מסוגלת לתלות תמונה או לסדר משהו באיפון.

7. הוא מסגביר

אין פה הרבה מה לפרט – גברים שמסגבירים הם סקסיסטים וצריך להתרחק מהם כמו מאש.

via GIPHY

8. הוא מלכלך על האקסיות שלו

יכול להיות שבאמת יש לו סיפור אחד מצחיק על איזו אקסית קצת מוזרה, אבל אם הוא מלכלך באופן קבוע על כל האקסיות שלו זה אומר יותר עליו מאשר עליהן. יכול מאוד להיות שהוא שונא נשים באופן כללי ופשוט משליך את זה עליהן. שימי לב במיוחד לתיאורים סקסיסטיים, מקטינים ומשפילים.

9. הוא אומר ש"את לא כמו נשים אחרות"

לא, זו לא מחמאה! זה סקסיסטי. המשפט הזה בדרך כלל בא להגיד שאת בעצם לא כמו נשים אחרות כי כל הנשים הן משוגעות/מפונקות/תלותיות ואת! הו, את כזו מגניבה. אז לא. זה מעליב נשים אחרות ומנסה להציב אותנו בתחרות אחת מול השנייה. את נהדרת בזכות עצמך, ואת ממש לא צריכה אותו בשביל להרגיש ככה.

10. הוא מחמיא לך רק על המראה

אם אין לו מה להגיד על הכישורים שלך, האינטלקט שלך, הדברים שאת עושה או כמה שאת מצליחה בעבודה, אבל הוא תמיד ישלוף "יפה" או "סקסית" בלי למצמץ, הוא ככל הנראה לא רואה בך יותר מגוף.

11. הוא לא אוהב את הידידים שלך

אם הוא כל הזמן חושש שתבגדי בו עם ידידים שלך, כאילו שאין לך יכולת לשלוט בעצמך, או שהוא רומז שהוא מפחד שהם "יגנבו אותך ממנו" – כאילו שאת רכוש חסר רצונות ומחשבה – הוא סקסיסט.

via GIPHY

12. יש לו כל מני רעיונות לגבי מהי "אישה אמיתית"

את רוצה להקים משפחה? את "אישה אמיתית". יש לך חברה שלא רוצה להתחתן? היא לא "אישה אמיתית". לא קול בכלל! אם הוא מתחיל להלביש על נשים כל מני רעיונות שיש לו בראש לגבי איך "אישה אמיתית" צריכה להתנהג, זה סקסיסטי ולא מתקבל על הדעת.

13. הוא לא רוצה לדבר על פמיניזם

בין אם את רוצה לדבר על השאיפה לשוויון, פערי שכר, הטרדות מיניות או כל דבר אחר שנשים מתמודדות איתו והוא עוצר אותך או לא מוכן לדבר על זה, כי מבחינתו אלו נושאים לא מספיק חשובים/משעממים/מומצאים – הוא חזיר שובניסט שחשוב להעיף, ויפה שעה אחת קודם.

14. הוא לא מסוגל להתמודד עם הרגשות שלך

היה לך יום רע בעבודה ואת רוצה לפרוק קצת או אפילו לבכות והתגובה שלו היא לבטל את הרגשות שלך. "מה את לוקחת את זה קשה?" או "למה את כל כך היסטרית" הן תגובות סקסיסטיות קלאסיות שיוצאות מנקודת הנחה שנשים הן יצורים לא רציונאליים שמונעים על ידי רגש לא הגיוני, בשונה מגברים שלתפיסתו הם יצורים נעלים שמונעים על ידי רציונאל קר. אה הא. מה שתגיד. אפס.

via GIPHY

15. הוא מנסה לקבל החלטות בשבילך

סביר להניח שהוא לא יחתום על משכנתא בשמך, בטח שלא בשלב הזה של הקשר, אבל שימי לב לדברים הקטנים. מזמין בשבילך אוכל או שתייה במסעדה, מאשר או לא מאשר הגעה שלך לאירוע בלי לשאול אותך קודם – כל פעם שהוא עושה משהו כזה, הוא בעצם מוחק את הרצונות שלך ולא מכבד אותך. תאמיני לנו שעם חברים גברים שלו הוא בחיים לא יעשה את זה. אז גם איתך זה ממש לא סבבה.