כל מי שנשבר לה הלב אי פעם, מאמינה שהיא חווה את העצב הכי עמוק ותהומי שיכול להיות – כמובן שמדובר בתחושה זמנית ולא נכונה, אבל כנראה שלא לחינם נכתבו אין ספור שירים וסרטים על שמאדירים את הכאב הנורא מכל.

באופן כללי יש זוגות שנפרדים ברע, בעיקר כשהטריגר קשור לבגידה. חלק מנסים לשמור על זה ידידותי אבל בפועל, זה לא פשוט להישאר חברים כשאחד מכם עדיין לגמרי מאוהב. אבל האמת, שזה לא משנה מה אתן מרגישות (סתם, ברור שכן) אבל המדע הצליח לזהות את הסוג האכזרי ביותר של פרידות – ולמרבה הצער, זה לא ממש מפתיע. אולי רק ינחם חלק מכן.

במחקר שבוצע באוניברסיטת קורנל, החוקרים גילו שפרידה ועזיבה למען בן זוג אחר, היא הכואבת ביותר. מסתבר שמשהו ברעיון של דחייה עם מעורבות של צד שלישי, הכי מרסקת אותנו.

 

כדי לאמת את ההשערה, נבדקו כ-600 משתתפים שלקחו חלק בניסוי, במהלכו הוכנס גבר לחדר עם שתי נשים ששיתפו פעולה עם מבצעי המחקר. אחת מהנשים נדרשה לבחור בפרטנר שיעזור לה בפתרון חידה, בכל פעם שהיא זקוקה לעזרה. מה שהגבר לא ידע – זה שהיא מחויבת לבחור באישה.

בהמשך, ביקשו החוקרים מאלו שנותרו, לדרג מתי תחושת הדחייה הייתה הכי כואבת. כאופן כמעט גורף, המשתתפים סיפרו שהרגישו רע במיוחד, כשמישהו אחר נבחר על פניהם, מאשר כשאף אחד אחר לא נבחר. "זה כנראה קורה כי דחיות מהסוג הזה גורמות לתחושה של הדרה והקטנה", הסביר אחד מכותבי המחקר.

אז כן, להידחות עבור מישהו אחר זה לא נעים ומסתבר שגם מאוד לא נעים. אבל בסופו של דבר, זה לא באמת משנה למה נפרדתם – רק חשוב לזכור שמדובר בכאב חולף ושהזמן הזה מעולה כדי להשקיע בעצמך, לשים את עצמך במרכז ולעשות את כל מה שתמיד רצית בשביל להחלים.