כן, תנשמו עמוק, אתן לא טועות. הוולנטיין קרב ובא ונדמה שכולם מתגייסים כדי להזכיר לך את זה. אז לפני שאת מתארגנת על יזיז שישכיח ממך את חגיגת הרומנטיקה – ענפי המחקר עדיין כאן כדי להזכיר לנו שאפילו מסקס אנחנו כבר לא לגמרי נהנות.

סקר חדש שערך מכון נילסן לקראת יום האהבה הבין לאומי, בחן את נושא הסיפוק הגברים בין נשים ובגברים בקרב 509 גברים ונשים ישראליות וחושף כי רק רבע (27%) מהנשים מצליחות להגיע לאורגזמה בכל פעם שהן מקיימות יחסי מין. וכ-15% מהמשתתפות לא חוו אורגזמה כלל, או מינורית בחלק בקטן מהמקרים. כל זאת לעומת 66% מהגברים שאף פעם לא מפספסים. לכל הכיף הזה מצטרפת תחושת חוסר מודעות עצמית משוועת, שכן רק 26% מהגברים סבורים כי בנות הזוג שלהם מזייפות אורגזמה – כשבפועל קרוב ל-60% נשים עושות את זה בתדירות כלשהי.

הסקר חשף פערים תפישתיים תהומיים בין גברים ונשים לגבי האורגזמה הנשית. נדמה שלמרות שהשתחררנו, התפתחנו מינית והוכחנו שהיא קיימת – יש מי שסבור שעדיין מדובר באקט מסתורי. "הגוף של האישה מעוצב להגיע לשיא בקלות יותר דרך גירוי דגדגני מאשר נרתיקי (חדירה)", מסבירה היועצת המינית והזוגית, שלי ורוד. "הרבה לא מודעים לכך ולא מוסיפים גירוי באזור הזה תוך כדי סקס, וחבל. כי זה יכול להוביל את האישה לאורגזמה תוך מספר דקות". זו גם ההזדמנות לספר כי 40% מהמשתתפים דיווחו כי הם נעזרים באביזרי מין לפעמים.

קראו עוד: כשאת אומרת "ואו", למה את מתכוונת?

אבל נדמה שהעתיד אופטימי – כיוון שתוצאות הסקר הראו שהיכולת להגיע לסיפוק מיני גדלה משמעותית בקרב נשים וגברים מעל גיל 55, בהשוואה לצעירים בין הגילאין 18-34. בעוד שהצעירים דיווחו על 41%, המבוגרים כבר עלו ל-54%.

ואם חשבתן שנישואין הורגים מחסלים את חיי המין שלכם לכדי שעמום – תחשבו שוב. על פי הסקר, כ-53% מהנשאלים הנשואים חווים אורגזמה בכל פעם שהם מקיימים יחסי מין עומד על 53% בעוד שהרווקים מסתפקים בסיכוי של 36%. עם זאת, העייפות דווקא שומרת על עצמה בתור הרוצחת השקטה של האורגזמה. כ-62% נשים ו-52% מהגברים שהשתתפו בסקר, טענו שהיא זו שמונעת מהם להגיע לשיא מיני. בעיקר בקרב נשים. 

ואל תדאגו, לא נשאיר אתכן בלי נתונים מחפיצים כדי ליישב את הויכוח העתיק בעולם :שדיים או ישבן? אז זהו, ש-42% מהגברים הנשואים טוענים שחזה מהווה פרמטר מרכזי במשיכה שלהם לנשים בעוד ש-52% מהרווקים יעדיפו ישבן. 54% מהנשים דווקא מושפעות מהיחס של גברים כלפיהן. מפתיע משהו.