נשים ברחבי העולם כנראה יסכימו לאמירה כי הוויברטור הוא אחת ההמצאות החשובות בהיסטוריה האנושית, קצת אחרי הגלגל והטלפון. למעשה, בשנים האחרונות, נראה כי הטאבו סביב צעצועי מין נסדק, ומסקר שביצעה חברת Adam & Eve לצעצועי מין, עולה כי 63 אחוז מהאמריקנים ניסו סוג כלשהו של צעצוע מין, וכמעט 20 אחוזים מכל צעצועי המין שנרכשו בשנת 2015 אונליין היו ויברטורים. גם בתרבות הפופולארית צעצועי המין החלו לקבל במה - איך אפשר לשכוח, למשל, את הסצנה בסדרה האלמותית "סקס והעיר הגדולה", שבה שרלוט קונה "ארנב צעצוע".

ועדיין, יש כל כך הרבה דברים שאנשים לא יודעים על הצעצוע האהוב עלינו. הנה 15 עובדות על ויברטורים וצעצועי מין אחרים, שיגרמו לכן להעריך מחדש את המכשיר הקטן והגאוני הזה.

1. הוויברטורים קדמו לחשמל

דגם הוויברטור הראשון יצא בשנת 1734(!), והופעל באופן ידני. כמו שאולי תיארתן לעצמכן, לא היה קל למכור צעצועי מין לנשים במאה ה-18, אז הם נמכרו לרופאים לשימוש במהלך טיפול ב"היסטריה". אז, היה מקובל לחשוב כי הסיבה להיסטריה היא הצטברות של זרע נשי, והטיפול הוא, כמובן, "דגדוג" (א.ק.א אורגזמה).

החמישייה 14.7, ויברטור מודולרי (צילום: Amber Defroand )
ויברטור מודולרי | צילום: Amber Defroand

2. אנשים התחילו להתייחס ברצינות לוויברטורים בשנת 1973, הודות ל"מטה הקסם"

האמנית הניו-יורקית בטי דודסון משכה תשומת לב לאומית למה שנקרא "מטה הקסם" של החברה היפנית Hitachi. מדובר במכשיר תמים שנועד לעיסוי הגב דרך רטט, אבל הצורה של המכשיר לא השאירה לדודסון מקום לספק. בסדנאות שהעבירה לנשים היא עודדה אותן להשתמש ב"מטה הקסם" לדברים מעניינים הרבה יותר מעיסוי בגב, ובמקביל התראיינה בנושא, שהפך לשיחת היום.

3. אבל, חברת Hitachi לא כל כך התלהבה מהרעיון

כמה עשרות שנים מאוחר יותר, החבר'ה ב-Hitachi סוף-סוף הבינו כיצד באמת משתמשים במכשיר "עיסוי הגב" שהם מייצרים, והחליטו שהם לא רוצים שהמותג שלהם יהיה מזוהה עם נושאים מעין אלה. לא עבר זמן רב עד שחברת Vibratex לקחה את המושכות והחלה לייצר את אותו הצעצוע בדיוק, ללא המותג.

4. הם לא חוקיים בחלק מהמדינות

שמעתן על החוק נגד תועבה? ובכן, באלבמה, הפצה של "מכשיר שעוצב או נמכר לטובת שימוש לגירוי איברי המין", יכול להביא לקנס של עד 10,000 דולר, או שנה אחת בכלא. בטקסס לא חוקי לא רק למכור אותם, אלא גם להחזיק בכמות של לפחות שישה ויברטורים, דבר שיכול להצביע על כך שאתם מתכוונים למכור אותם. למעשה, ב-2003, אישה טקסנית נעצרה על כך שמכרה צעצועי מין במסיבה (האישומים בוטלו לבסוף, למי שדאגה).

ויברטור גלידה (צילום: firebox)
ויברטור בצורת גלידה | צילום: firebox

5. למרות הפופולאריות, תעשיית צעצועי המין אינה מוסדרת

אנחנו לא בטוחים עד כמה זה יפתיע אתכן, אבל בגדול אין חקיקה מוסדרת לגבי ויברטורים. למה זה בעייתי? כי זה אומר שאין פיקוח לגבי החומרים שהיצרנים משתמשים בהם. למעשה, אמריקנית בשם ג'ניפר פרישט שלחה פעם כמה מצעצועי המין שלה לבדיקה עצמאית, וגילתה לתדהמתה שחלקם מכילים חומרים שלא מיועדים לשימוש אנושי. בקיצור, במקומכן היינו עושים מחקר עצמאי קטן לפני שאנחנו קונים צעצוע מין חדש.

6. צעצועי מין לא מיועדים לשימוש יחידני בלבד

סקר נוסף של Adam & Eve מראה כי 55 אחוז מהאנשים שמשתמשים בצעצועי מין, משתמשים בהם יחד עם מישהו אחר. אגב, מאותו הסקר עלה כי רק 24 אחוז הם אמיצים מספיק כדי להעלות את הנושא ראשונים. בכל אופן, אם אתן במערכת יחסים, כדאי שתדעו שיש צעצועי מין שפותחו במיוחד עבור זוגות.

7. גם בעלי חיים משתמשים לפעמים בצעצועי מין

מתברר שנקבות דורבן בשבי נוהגות להניח מקל בין הרגליים שלהן, ולגרור אותו על הקרקע תוך שהן הולכות, כדי להרגיש את הרטט. מודים שהופתענו.

8. ואם כבר חיות – יש סיבה לכך שהארנב שלכן מעוצב כמו ארנב

בעבר, צעצועי מין רבים יוצרו ביפן. אולם, החוקים נגד תועבה במדינה לא אפשרו לייצר מוצרים בצורה של איבר מין, ולכן חברות גדולות החליטו לבחור בצורות של בעלי חיים חמודים, וכך נולדה המסורת.

9. וזה לא רק לנשים

ויברטורים לא נועדו רק לוואגינה והרטט שלהם נעים באזורים שונים – ולא רק לנשים. תוכלו למצוא לא מעט צעצועים שנועדו במיוחד לגברים, ואפילו "מטה הקסם" יכול לעשות פלאים. למעשה, קיימים סקרים שמראים כי 45-50 אחוז מהגברים ניסו להשתמש בוויברטור.

ויברטורים, זחל (צילום: www.fantasyshop.com)
ויברטור בצורת זחל | צילום: www.fantasyshop.com

10. שימוש בוויברטור יכול לפתח את יכולות השירה שלכן

לפי "טכניקת הקול הרוטט" שפותחה על ידי מפתח הקול דיוויד ליי, שימוש בוויברטור תוך הצמדה שלו למיתרי הקול יכול לשפר "בקלות וביעילות" את התהודה שלכן. ליי ממליץ ספציפית על ה-Lelo Siri, שבמקרה מצוין גם עבור אורגזמות.

11. ויברטורים לא מעלים את סף הרגישות שלכן

אם גם אתן משתמשות בוויברטורים לעיתים קרובות ושמעתן שהם עלולים להעלות את סף הרגישות שלכן – אל תדאגו, זה לא נכון. למעשה, ויברטורים עשויים לעזור להגיע לאורגזמה עבור נשים שמתקשות בכך, למשל אחרי שנטלו נוגדי דיכאון.

12. לא כל הוויברטורים רק רוטטים

אז נכון, רוב השוק מלא בצעצועים שרוטטים, אבל זה לא אומר שאין דברים אחרים לגלות. בשנה-שנתיים האחרונות התחלנו לראות יותר ויותר צעצועים מסוגים אחרים – כאלה שמסתובבים, נדחפים ואפילו מוצצים. בקיצור, תישארו עם ראש פתוח.

13. ולא כולן אוהבות את אותו הדבר

ההנאה האולטימטיבית אינה תוצאה של הרטט החזק ביותר, וכל אישה תיהנה מרטט בעוצמה שונה ולא פחות חשוב מכך – מסוג אחר של וויברטור. במקרה הזה, עד שלא תנסו – לא תדעו.

14. ויברטורים הם טובים אפילו יותר כשמשתמשים בחומר סיכה

ויברטורים רבים מיוצרים מסיליקון, שהוא בעל חיכוך רב יותר בהשוואה לעור מול עור. מעבר לכך, הם כנראה זזים הרבה יותר מהר מהאצבע שלכן. שימוש בחומר סיכה, גם אם אתן משתמשות בוויברטור רק באופן חיצוני, יוריד את החיכוך ויאפשר לוויברטור "להחליק על העור" יותר בקלות.

15. גם אם אתן לא בעניין – זה לגמרי בסדר

יש אנשים שלא אוהבים פיצה, ויש נשים שלא אוהבות ויברטורים וזה לגמרי בסדר. לא כולם מתלהבים מרטט – חלק חושבים שזה עוצמתי מדי, מעצבן או סתם משעמם.