במחקר שנערך בבריטניה, בו השתתפו כ-500 גברים ו-500 נשים, התברר שחיים משותפים עם גבר עלולים לגרום לכן להעלות במשקל. על פי תוצאות המחקר, כ-27% מהמשתתפות העידו שהמעבר לדירה משותפת בן זוג ניכרה בעלייה במשקל. 73% המשתתפות הנוספות דיווחו כי הן חוו עלייה קלה במשקל, עד כמעט בלתי מורגשת.

למרבה הצער, גם כאן הגברים בהחלט נמצאו אשמים, כיוון שהמשתתפות במחקר טענו שבני זוגן אכלו פחות בריא, ניזונו בעיקר מחטיפים, טייק אוואי וג'אנק פוד, נמנעו מבישול ארוחות ופשוט הדביקו אותן באורח החיים הבעייתי הזה. ומה קורה בגזרה הגברית? כ-40% מהמשתתפים טענו שהנשים היוו השפעה חיובית על הרגלי האכילה שלהם. 

אישה אוכלת עוגה (צילום: Shutterstock)
"גיליתי שיש לו ארון חטיפים" | צילום: Shutterstock

"עברתי לדירה של בן הזוגכ שלי וגיליתי שיש לו ארון חטיפים וארכיון אין סופי של תפריטי טייק אוואי", סיפרה קלייר גרנט בת ה-31, שהשתתפה בסקר. "כשבני אדם מרגישים מיושבים, הם רגועים. תחושת הרוגע הזו פולשת גם לאזורים אחרים בחיים שלנו", מוסיפה ההיפנותרפיסטית דיפטי טרייט, בראיון לדיילי מייל הבריטי. "תחושת הביטחון במערכת היחסים גורמת להרגלי האכילה הקפדניים שלנו להתרופף".

אם אתן לפני מעבר, חשוב להגיד שגם יש בשורות טובות – כיוון שהמחקר גילה שאחד מכל 10 זוגות חווה שיפור בחיי המין שלו לאחר המעבר למגורים משותפים. 37% חלקו עליהם אבל זה בהחלט נשמע אופטימי. חוץ מזה, שסקס זה גם ככה הספורט האהוב עלינו. בעיקר אחרי שאנחנו תוקעות פיצה.