חיילת מחייכת
דינה בוודאי הייתה מלאת חיוכים | צילום: דובר צה"ל, באדיבות גרעיני החיילים

 דינה ברזילי היא גיבורת השיר הידוע בביצוע להקת הנח"ל, שהפכה לשם נרדף לפנטזיה בלתי מושגת בתרבות הישראלית הפופולרית. לפני כמה חודשים זכתה לעדנה כשדמותה הוקמה לתחייה בפרסומת של חברת טלפונים סלולרים גדולה.

מוצא והורים
שם אביה של דינה הוא אפרים, והיא נולדה באוגוסט של שנת 40. הבחורים המפשפשים בתיקה האישי, שהם מקור המידע של הציבור, מניחים לעצמם להאמין כי היא נולדה ביום קיץ בשל, כשהאשכולות בכרמים והתאנים בבוסתן נותנים את פריים, וכך מוסיפים נדבך נוסף – תנ"כי משהו – לדמותה המיתית.

אישיות וכוחות על
מתיקה האישי של דינה עולה כי יש לה אישיות חביבה למדי: אמנם במשמעת היא קיבלה בי"ת (מה שרק מעלה אולי את ערכה), אך חוות הדעת הכללית טוענת כי היא "בסדר גמור". היא חוטפת נזיפות במקום הרס"ר (ולא מלשינה), והיא ויתרה על תמיכה משפחתית, מה שמרמז על נפש עצמאית ומשוחררת ועל דאגה לרווחת הקרובים לה.

 סטיילינג
צבע עיניים כחול, צבע שער ערמוני, הגובה 160 סנטימטר, משקל 58 קילוגרם, היקף החזה 93 סנטימטר. יהיה זה קשה לקבוע כי מדובר בדוגמנית מהלכת, לפחות לפי הסטנדרטים העכשוויים. היקף החזה אמנם מספק, אך גובה של 1.60 על משקל של כמעט 60 קילו הוא עניין שאומר דרשני: האם ייתכן כי עוד בשנות השישים הלא רחוקות היה אידיאל היופי הנשי רחוק כל כך מהאידיאל בימינו אנו? את החידה פתר חיים חפר, כותב המילים, בטענה שכאשר הוא כתב את השיר הוא לא ידע כלום על מידות נשים, וכי הכניס את המספרים באופן שרירותי. לנו, רוב הבנות הממוצעות, זה ממש לא אכפת. יחי דינה, החיילת הנשית ורכת האיברים, מושא ערגתם של צעירי שנות השישים!

חיילת משתטחת על הקרקע עם רובה
אחחח, פעם היו לוחמות | תמונת AVI: עדי רם, חדשות
 זוגיות
גם החיילים הסדירים מפשפשים ברוב חוצפה בתיקה האישי של דינה המסכנה, וגם הסגן גד רפאלי, שהלך לאכול צהריים צפוי לעשות כן, לפי הודאת אותם החיילים עצמם. האם בפני החיילת התמימה ניצב עתיד של הטרדות מיניות כאלה ואחרות, בתקופה שבה חדירה לזכויות הפרט וניצול מיני היו תחומים אפרפרים, שלא משגיחים בהם בקפידה יתירה? אף כי יש להניח שדינה הערטילאית הייתה מושא תשוקה בלתי מושג, אין כמעט ספק שזכתה במקביל לכמה וכמה הטרדות, כאלה ואחרות, במהלך שירותה הצבאי.

 תחביבים
נגינה על פסנתר במשך שש שנים ושחייה: גם תרבותית וגם אתלטית – דינה היפה שומרת על נפש בריאה בגוף בריא, ובכך מחזקת כמה וכמה אידיאלים לאומיים.

רוצה עוד? הקליקי לשאר הכתבות מדור "טופ מודל".