איטליה: אתר הנופש מצטורה באי איסקיה
שיפור כן, אבל את זה אנחנו לא מבטיחות

חכמים מאיתנו כבר אמרו מזמן ש"יום ראשון דיכאון", ואין לנו אלא להסכים. כי למעט מקרים שבהם ביום ראשון אנחנו אמורות לעלות על טיסה בנתיב חד כיווני לחופשה המושלמת, אז ברגע שאנחנו מכבות את השעון המעורר, אנחנו מתחילות לחשוב על דרכים סימפטיות לקצר את חיינו. אז איך מבטלים את הקללה? איך הופכים את היום הראשון של השבוע לקצת פחות שגרתי ומעיק?

ובכן, מאחר שיום ראשון עובר הרבה יותר לאט מאשר שאר ימות השבוע, אנחנו מציעות להתייחס אליו קצת אחרת: או להתחיל אותו קצת יותר מאוחר, למי שיכולה להרשות את זה לעצמה, או להיפך – להתחיל אותו קצת יותר מוקדם. ולמה הכוונה? ובכן, למיץ תפוזים, הפוך גדול, קרואסון ועיתון, בבית הקפה שהכי נוח לך להגיע אליו. לא צריכה להיות לזה שום הצדקה, אלא רק החלטה. שבי חצי שעה, לגמי בנחת, בדקי מה חדש בעולם וכשתרגישי מוכנה קומי ולכי לעבודה. מדובר במשהו קטן שישדרג לך את כל היום, שלא לדבר על כל השבוע.

טיפ למהססת: אף אחד לא מתחיל לעבוד בזמן בראשון בבוקר. לכולם קשה לקום וכולם מקללים את היום שבו נולדו. אם את ממש חוששת מזה – פשוט תתחילי את כל היום חצי שעה מוקדם יותר. אנחנו מבטיחות שעדיין תיהני מתופעת הלוואי המרגיעה.