דואגים לבר רפאלי שאוטוטו מגיעה לגיל שלושים, ותוהים מה יעלה בגורל קריירת הדוגמנות שלה? עד מתי תוכל לחשוף גוף חטוב בלי סימני הגיל, ויותר מזה: עד מתי תחשב ללוהטת ותועדף על פני דוגמניות צעירות ממנה? כשמכירים את המקרה של אילנה כספוב מבינים עד כמה השאלות האלה לא רלוונטיות. כספוב, אישה בשלה לגמרי בת 52, רק החלה את קריירת הדוגמנות שלה.

הבלונדינית החטובה מנהריה עלתה מסיביר לפני קצת יותר מ-20 שנה ועבדה כמעט שני עשורים שלמים כמנהלת חשבונות. ניתוח להגדלת חזה הוביל אותה להשתתף בתערוכת עירום אמנותי – ומשם הדרך לבחירה בעולם הזוהר הייתה קצרה. כספוב נרשמה לסוכנות דוגמניות, השתתפה בכמה תצוגות אופנה, התייצבה בהרבה אודישנים ואפילו שחקה תפקיד קטן בסדרת הטלוויזיה "מי נתן לך רישיון", לצד נירו לוי וטום קשתי.

אין תמונה
"זה לא משנה בת כמה את - אישה עצמאית תמיד תהיה מושכת"

עוד בערוץ הנשים:

"אומרים לי שאני מהווה דוגמה לנשים"

"הניתוח גרם לי להרגיש נשית יותר, ונתן לי טונות של ביטחון עצמי", היא מספרת ל-mako. "אלמלא ההגדלה אין סיכוי שהייתי מעזה לחשוב בכלל על קריירה כדוגמנית, אבל זה פתח לי תיאבון לשינוי". לדבריה, ההחלטה לפנות לדוגמנות הייתה פחות קשורה לגיל - ויותר לטיימינג. "זה התחבר לתקופת החיים שאני נמצאת בה עכשיו. עשיתי שינוי תעסוקתי והפכתי ממנהלת חשבונות למאמנת אישית ועסקית, וזה נתן לי הרבה כוחות ותיאבון לשינויים נוספים. ללקוחות שאני מאמנת אני אומרת שהכל אפשרי, שאף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לעשות מה שאתם רוצים ואוהבים ולהגשים חלומות – וככה התחלתי לחשוב גם על עצמי: מה עדיין לא עשיתי ואני רוצה לעשות".  

את הרעיון לפתח קריירה בדוגמנות קיבלה דווקא מהסביבה. במשרד רואי החשבון בו עבדה קראו לה תמיד 'דוגמנית הבית', ולאט-לאט הדברים חלחלו. "הרבה פעמים אנשים שואלים אותי אם אני מדגמנת, עד שחשבתי: 'למה לא, בעצם?'. אחרי תערוכת העירום האמנותי שבה הופעתי, קיבלתי אומץ ונרשמתי לסוכנות – והפידבקים שאני מקבלת מהסביבה מדרבנים אותי להמשיך. אנשים אומרים לי שאני אמיצה, שאני דוגמה לכל הנשים, וזה מחזק אותי – אבל את הפידבק החשוב מכולם אני מקבלת מבעלי ומהבנים הנהדרים שלי".

אין תמונה
"לא הייתי מעזה לעשות זאת בלי הפרגון של בעלי ושל הבנים שלי"
אין תמונה
אחרי תערוכת העירום קיבלה אומץ

ואיך באמת מקבלים בני משפחתה של אילנה את השינוי הקיצוני שחל בה? האם אפשר להתרגל לעובדה שאמא שלך, בגיל שבו רוב החברות שלה כבר משוות תמונות של הנכדים, מטופפת על מסלולי התצוגות? " לא הייתי מעזה לעשות זאת אם בעלי והבנים שלי לא היו מפרגנים לי, ואני שמחה להגיד שהבנים שלי הם גם חברים שלי. גידלתי אותם באווירה של חופש, ותמיד אמרתי להם לעשות מה שהם אוהבים – וכעת הם מחזירים לי באותו מטבע. הם גאים בי ולא מתביישים להגיד את זה, תומכים בי ומדרבנים אותי לעשות רק מה שאני אוהבת – וזו האהדה הכי מחמיאה ומחזקת. יותר מכך, זה גורם לי להיות גאה בעצמי בתור אימא, כי לא רק שגידלתי שני בנים טובים, מקסימים ולוחמים - גידלתי חברים שמבינים אותי ותומכים בי".

כשהיא נשאלת איך היא מתמודדת עם פער הגילים הקיצוני בינה לבין הקולגות, אילנה לא נעלבת. "אולי זה נשמע קלישאה, אבל באמת שהגיל הוא רק מספר. זה לא משנה בת כמה את - אישה עצמאית, אישה שמשקיעה בעצמה, אישה מטופחת וצעירה ברוחה תמיד תהיה מושכת, אהובה ותצליח בכל מה שתבחר לעשות.
כששואלים אותי אם יש עוד דוגמניות בגילי, אני עונה שבעולם זה מקובל ונפוץ, ואני ארים את הדגל של הדוגמניות המבוגרות בארץ".

אין תמונה
"הניתוח גרם לי להרגיש נשית יותר"

אין תמונה
אף פעם לא מאוחר מדי להגשים חלומות

צפו בתצוגת האופנה המלאה של הקולקציה החדשה של קסטרו

>> הציצו לאלבום החתונה הכי רטובה בעולם