"מידע אמין על מין" הוא מיזם חברתי בחינוך מיני. בכל יום מתקשרים אלינו הורים, מורות, יועצות, עובדות סוציאליות, פסיכולוגיות ואפילו א/נשי רפואה כמו פסיכיאטריות/ים כדי לשאול שאלות, לקבל הכוונה או לשמוע את דעתנו על סוגיה כזו או אחרת.

בשנה האחרונה התרבו מאוד שיחות הייעוץ הטלפוניות, והחלטנו לאפשר לעצמנו לענות בצורה מלאה על השאלות המגיעות אלינו ולתת להן את מלוא תשומת הלב. השקנו את שירות הייעוץ הטלפוני של "מידע אמין על מין", בו אנו נותנות הכוונה וסיוע ראשוני בשאלות חינוכיות הנוגעות לחינוך מיני.

נושאי השיחות או השאלות יכולים להיות מאוד שונים זה מזה: שיח על מיניות בריאה, ארועי הטרדה מינית או אלימות מינית וחשיפה לתוכן לא הולם ולפורנוגרפיה. הרבה הורים מבקשים מאיתנו הכוונה בשאלות של מיניות מותאמת ולא מותאמת – האם ההתנהגות הזו מתאימה לגיל? מצופה? אולי אפילו רצויה? או שהיא חריגה? האם זה אמור לעודד דאגה? האם צריך לטפל בזה?

אנחנו עונות בשיחת טלפון בת חצי שעה, שממפה את האירוע ונותנת מילים ואחר כך גם כלים. אנחנו מסתמכות על הניסיון הרב שלנו, וכמובן גם על מידע מקצועי ומחקרי. הנה כמה דוגמאות לשאלות שקיבלנו – ולתשובות שנתנו.