אישה מבולבלת עבודה (צילום: realsimple.com, Getty images)
יש לי רק קו אחד בכף היד. מה זה אומר? | צילום: realsimple.com, Getty images
כשהשקנו את המדור של סיגל אחיטוב – מאבחנת בכף היד, הוצפנו בפניות רבות מצד גולשות שביקשו לדעת מה צופן להן העתיד. במיוחד מה יהיה בעתידן הזוגי. ואם לא זוגיות, אז הריון. ואם לא הריון, אז עבודה. עד שהגיעה רואית והצליחה להפתיע אותנו בשאלה מעניינת: רואית, 29, כתבה לנו: "מה שתמיד הטריד אותי זה שיש לי קו אחד בכף היד. מה המשמעות של הדבר?"

המאבחנת סיגל הייתה קצת פחות מופתעת, ומיהרה לשלוף תשובה מפורטת לעילא. "כפות הידיים שלנו מקושטות ומעוטרות בקווים שאמורים להיות נפרדים. הקווים המשמעותיים הם קו הלב וקו הראש", היא מסבירה.

"קו הראש משקף את איכות החשיבה, את המודל לפיו אנחנו קולטים מידע מין החוץ, את כושר הריכוז והמנטליות ולאחר מכן, גם מלמד אותנו כיצד נשתמש במידע זה לתקשורת עם הסביבה.

"קו הלב שידוע בכינויו קו הרגש משקף את התבנית הרגשית, באיזו מידה נבטא את רגשותינו, מידת הביטחון שנחוש ביכולת לבטא אהבה ורגש.

"במקרה של רואית, מדובר בקוו ייחודי היוצר איחוד בין שני הקווים - קו הראש וקו הלב. לקו זה נודעה בעבר השפעה שלילית ויוחסו לו מיתוסים רבים. ידוע שקו זה מצוי גם אצל בעלי תסמונת דאון, אצל קופים (מכאן כינויו קו קופי) אבל גם אצל אנשים בריאים.

ישירה, רגישה, קיצונית ונטולת פילטרים

כף היד של רואית (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
"מניסיוני אני מוצאת שהדבר לעתים מעיד על ביטוי פיזיולוגי הקשור להפרעה אורגנית כלשהי בלב או בתפקודו (הפרעת קצב חשמלית, הפרעות מבניות). רואית, קו זה יכול לתאר כושר חשיבה מיוחד ויכולת להגיע למסקנות מפתיעות. מצד שני, הוא גם עשוי ליצור הפרעה שתתבטא בעיקר בדרך תקשורתית נטולת סינון, שכן הרגש והשכל מאוחדים ומכאן הביטוי והשפה  שלך עשויים להיות נטולי פילטרים.

ההשלכות על חייך: שחקנית בודדה

הדבר מבטא מין אישיות אינטנסיבית, ישירה וחסרת מעצורים. "בפועל, את עשויה להתמודד עם קושי להגיע לאינטימיות בקשרים ולקיים מערכות יחסים תקינות וממושכות, בעיקר חברתיות וקרובות. אין ספק שיהיו לך ביטויים אטרקטיביים רבים ואף יכולת משחק או הבעה תיאטרלית אך הישירות והקיצוניות במצבי הרוח יכולה להתפרש כחוסר טקט. מה שעשוי לגרום רק לחוש בדידות גדולה.

"היות והאיחוד של שני הקווים גורם לך לסובייקטיביות  מאוד גדולה, פעמים רבות את תחושי נעלבת או רגישה אבל הביטוי החוצה יהיה לא מובן כך".

המלצות: תזרמי עם מי שאת

אין ספק שאנשים שבידם קו שכזה הינם ייחודיים גם ביכולת לקלוט מידע רב ואף באופן מיסטי לחוש תחושות ולכן היותך משתייכת לקבוצת אנשים ייחודיים, צבעוניים ולא שגרתיים, מכתיבה אורח חיים ייחודי ומכאן שתהיה לכך השלכה על מערכות היחסים שתבני וגם על בחירת מקצוע שונה ומיוחד.

"באם תתעקשי לבנות מסלול חיים רגיל, דבר שלא יבטא שונותך, תחושי תסכול רב. לכן אני ממליצה לך לבחור במקצוע שיבטא את הייחוד שלך. עיסוקים הקשורים לארגון, להפקה, לעיצוב, למשחק ולביטוי היצירתיות (תקשורת, במה, עיצוב)".

לסיכום: "לבעל סימן ייחודי שכזה אינטליגנציה ייחודית, יכולת תקשורת ייחודית ויכולת היסק מגוונת ומפתיעה. לרואית יש מתחת לקו זה הפתעה נוספת - המשך של קו הראש כלפי מטה מה שמוסיף לה אינטליגנציה ויצירתיות מפתיעה ומכאן שילוב בין נחישות, יצירתיות, צורך לביטוי, חזון עיצובי אך עקב האכילס שלך היא צורת התקשורת והצורך לנוע ולגוון. מכאן חשוב שתדעי להתמקד - אחרת תפחד פחד מוות מין השעמום".

>> בפעמים הקודמות:
למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?

האם תהיה לי זוגיות השנה?