Posted by Dyson Nicola on Monday, October 24, 2016

 

במרץ האחרון חשבה ניקולה דייסון (33) הבריטית שהיא עומדת למות. מי שהיה בן זוגה ואהבתה הגדולה, דריל דייסון (25), פרץ לביתה ועמד להרוג אותה. למזלה שכן ששמע את צעקותיה קרא למשטרה, וכעת היא משתפת את סיפורה ב"סאן" כדי להזהיר נשים אחרות:

"על הנייר, דריל היה הבחור הלא נכון. כשהכרנו הוא היה בן 19, צעיר ממני בשבע שנים. הוא גם היה אלכוהוליסט שריצה תקופת מאסר בגין שוד. אבל הוא היה נפלא עם שלוש בנותיי ותמיד גרם לי להרגיש מיוחדת. הוא גם היה גלוי לגבי בעיית השתייה שלו והבטיח שיפסיק לשתות.

כשנכנסתי להריון דריל דאג ותמך בי. קיוויתי שהפיכתו לאבא תגרום לשינוי המיוחל. אבל בשבוע 20 התחלתי להרגיש נורא. הובהלתי לבית החולים ושם בישרו לי הרופאים שסבלתי ממקרה של צניחת חבל הטבור, ושהתינוק לא עומד לשרוד. נאלצתי לקבל זירוז, וחמש שעות אחר-כך בננו היפהפה נולד בלידה שקטה.

אחרי הלידה דריל שבור הלב התרחק ממני. ראיתי שכואב לו, אבל האבל גרם לו לחזור לשתות, ואני הבנתי שאין לי ברירה אלא לסיים את מערכת היחסים. דריל לא היה מסוגל לקבל את הפרידה והיה מגיע ודופק בזעם על דלת ביתי כל לילה. לא ראיתי את הצד האלים הזה שלו קודם לכן וזה הדאיג אותי.

כמה חודשים לאחר הפרידה יצאתי לבילוי נדיר עם חברות ונתקלתי במקרה בדריל. אחרי כמה משקאות סיימנו את הערב במיטה - ביחד. התעוררתי בתחושת חרטה. בבוקר דריל עזב, אבל ביום הבא הוא כבר חזר להכות על הדלת שלי. 

Posted by Dyson Nicola on Wednesday, May 29, 2019

 אחרי כמה שבועות המחזור שלי איחר. 'אין סיכוי', חשבתי לעצמי, אבל בדיקת הריון אישרה שאני בהריון מדריל. כשסיפרתי לו את החדשות זה היה כאילו קיבלתי בין רגע את בן הזוג התומך שלי שוב. אבל אני עדיין לא הייתי שקטה, וביקשתי שניקח את הדברים בינינו לאט. בחודשים הראשונים הוא התנהג ללא דופי, אבל יום אחד הוא השתכר ופרץ לבית של אמא שלי, איתה גרתי בזמנו. הייתי בהריון מתקדם, וכשהתקשרתי למשטרה קלטתי שהוא מחזיק בסכינים ובפטיש. למזלי השוטרים הגיעו מהר, ודריל נכנס לכלא ל-30 חודשים וגם הוצא לו צו הרחקה. סופסוף הרגשתי בטוחה.

כשבתנו טיאנה הייתה בת שנה דריל שוחרר מהכלא, ואחרי חודש נפגשנו איתו שתינו במקום ציבורי. רציתי להאמין לדריל כשהוא אמר שהוא השתנה, אבל במרץ האחרון הזהיר אותי חבר שדריל התחיל להשתמש גם בסמים. הייתי המומה, וקבעתי להיפגש עם דריל בפאב המקומי. אמרתי לו שאמנע ממנו לראות את טיאנה, אבל הוא נשבע שהכל שקר. מהפגישה אתו המשכתי לחברה, ובסוף הלילה כשחזרתי הביתה, דריל השיכור חיכה לי שם.

מבועתת, רצתי אל הדלת. אמרתי לבייביסיטר לצאת מהבית ולקחת איתה את הילדות. היא יצאה, אבל במהומה שנוצרה היא שכחה את טיאנה שישבה על הספה. בזמן שניסיתי להרגיע אותה דריל נעמד לפתע לידי. הוא פרץ לבית.

הוא היכה אותי מאחור והפיל אותי על הרצפה, ואז התחיל לבעוט בי בפנים, כמו כדורגל, בזמן שאני מתחננת שיפסיק. בזווית העין יכולתי לראות את התינוקת המסכנה שלי מסתכלת עלינו. בכל פעם שניסיתי להתרומם דריל היכה והפיל אותי שוב. השטיח הפך לאדום מדם והחדר נראה כמו זירת רצח.טיאנה התחילה לבכות ואיכשהו הצלחתי למצוא את הכוחות להתרומם אליה ולנסות להרגיע אותה. חשבתי שדריל עזב, אבל כשנכנסתי למטבח נעתקה נשימתי. דריל היה שם, מנופף בסכין ארוכה. החבאתי את טיאנה מאחורי הדלת והרמתי את ידיי כדי להגן על עצמי. דריל הסתכל לי ישר בעיניים ודקר אותי ביד ימין. צרחתי כשהדם התחיל לזלוג על הרצפה. לפתע שמעתי סירנות משטרה ושוטרים פרצו למטבח. הבנתי שהשכנים שלי כנראה שמעו את הצעקות והתקשרו למשטרה. הם הצילו את חיי.

כשיצאתי מהבית ראיתי שדריל אוחז בטיאנה. נחרדתי מהמחשבה שהוא יפגע בה, אבל אחרי רגע הוציא אותה אליי שוטר. 'תודה לאל' בכיתי והצמדתי אותה חזק אליי. הרגשתי כל-כך אשמה על מה שהיא ראתה, וקיוויתי שהיא מספיק צעירה כדי לשכוח את המראות.

בבית החולים אמרו לי הרופאים שנגרם לי נזק עצבי בפנים, שעשוי להיות קבוע. בחודש מאי הורשע דריל בתקיפה שלי ונכנס לכלא לתשע שנים. לא האמנתי כשהמשטרה סיפרה לי שהיו לו 22 הרשעות קודמות ב-56 עבירות, ביניהן שוד, תקיפה, והחזקת כלי נשק. אני מצטערת שלא השתמשתי ב-Clare’s Law (חוק בריטי חדש שמאפשר חשיפה של העבר הפלילי של בני זוג) כדי לבדוק את ההסטוריה שלו. אין סיכוי שהייתי מכניסה אותו לחיי אם הייתי יודעת את מה שאני יודעת עכשיו. היד שלי עדיין מצולקת, אבל הצלקות הנפשיות אפילו יותר גרועות.

אני רוצה להשתמש בסיפור שלי כדי להזהיר נשים אחרות ולעודד אותן לבחון את העבר של בני זוג פונטציאליים, במיוחד אם יש להן ילדים. בחיים לא אסלח לעצמי על כך שהכנסתי את המפלצת הזו לתוך הבית שלי".

בחני את עצמך: האם מערכת היחסים שלך אלימה?