בואו נהיו כנות - כולנו היינו רוצות שאם יילך לאיבוד באיזה ואדי, הדבר האחרון שבן הזוג שלנו יחשוב עליו זה כמה לא נעים לו שהוא משאיר אותנו לבד עם הילדים (ועוד באוגוסט). זה בדיוק מה שקרה לזוג הבא. קיידן וארדן לאגה מיוטה יצאו לטייל יחד עם משפחותיהם באזור הררי בגבול מונטנה-איידהו. כשאחד הסוסים של החבורה התחיל לצלוע, קיידן התנדב לחזור לפני כולם כדי להביא אחר במקומו. אשתו ארדן, שנמצאת בהריון עם בנם הראשון, קצת נלחצה מהמחשבה שהוא יצעד לבד באזור שאינו מכיר: "היא הסתכלה עליי ואמרה לי: כדאי שתבטיח לי שתחזור בשלום", סיפר לרשת Fox. אבל אחרי כמה שעות של הליכה, כשלא הגיע ליעדו, הבין קיידן שהוא אכן הלך לאיבוד.

בלילה הראשון שלו לבד בהר קיידן היה כל-כך קפוא ורטוב, שהיה משוכנע שלא ישרוד את הלילה. הוא החליט להשאיר מכתב אחרון לאשתו, ובו כתב: "למקרה שלא אצליח לצאת מכאן, אני אוהב אותך. אהבתי את חיי איתך, ואני כל-כך מצטער שאני עוזב ומותיר אותך כאם חד-הורית". 

לאחר שמטוס חילוץ חלף מעליו בלי לראות אותו, קיידן החליט לנסות לחלץ את עצמו לבדו. במשך חמישה ימים צעד בשממה וחיפש אחר סימני חיים, ושרד בעזרת שתיית מים מנחלים ואכילה של פירות בר וצרצרים. בלילה האחרון הוא זיהה פתאום מרחוק פנס מנורת ראש שנותר דלוק, והגיע למדורה של זוג מחלצים שהשתתפו במשלחת החיפוש אחריו. "אנחנו אסירי תודה לכל מי שעזר להחזיר הביתה את קיידן שלי", כתבה אשתו ארדן בפייסבוק, והבטיחה שיקראו לבניהם ברט ורובין - על שם זוג המחלצים שפגש קיידן באותו לילה.