הזוג השוודי סטפן ואריקה סוואנסטרום ארזו תיקים, מזוודות ואת בתם אלינור בת העשרה חודשים, ותכננו לצאת לירח דבש ארוך ורומנטי בן ארבעה חודשים. הם ציפו למנוחה של בטן-גב ואיזה טרק פה ושם לשם החוויה, אבל המציאות תכננה להם משהו אחר: שישה אסונות טבע שפגשו בדרך, ביניהם רעידת האדמה בניו זילנד, ההרס ביפן וההצפות כבדות באוסטרליה. רגוע ורומנטי זה לא ממש היה. 

אין תמונה
רעידת אדמה, שריפה והצפות - אחלה ירח דבש. סטפן ואריקה והבת אלינור

"החיים זה מה שקורה בזמן שאתה מתכנן תוכניות"

הנשואים הטריים, בשנות ה-30 לחייהם, מטיילים בעולם מאז נפגשו בשנת 2007, כך שהיה זה טבעי שגם ירח הדבש ירחיק אופקים. שבוע לאחר שנשבעו אמונים זה לזו, החליטו השניים לצאת לטיול ארוך. הפריווילגיה הזאת התאפשרה בזכות זה שאריקה, יועצת למדיניות חוץ בפרלמנט השוודי, הייתה בדיוק בחופשת לידה וסטפן, כלכלן במקצועו, עזב את מקום העבודה וזכה ביופי של פיצויים. נשמע מושלם.

"היו לנו רק כרטיסי הלוך, מסטוקהולם למינכן ומשם לסינגפור", מספר סטפן. "כרטיסי החזור שלנו היו ממלבורן אוסטרליה, דרך בייג'ין וחזרה לשטוקהולם. את שאר הכרטיסים הזמנו תוך כדי הטיול. רצינו לנוח קצת, לקבל קצת שמש וים בהתחלה ולטייל יותר בטבע ובמקומות מעניינים ככל שנתקדם".

למרות התכנון היעיל שעליו עמלו חודשים רבים, מהר מאוד למדו השניים כי האדם מתכנן תוכניות, ואלוהים צוחק. מיד עם המראת המטוס משוודיה, הם עוכבו במינכן בשל סופות השלג הקשות שחוו תושבי יבשת אירופה מזה שנים. לאחר מכן העבירו חודש של מנוחה בתאילנד, לא בלי להיתפס קצת גם למונסון בבאלי. עם הגיעם לאוסטרליה, נסו על נפשם משריפות הענק אשר השתוללו בפרת', אבל הסכנה האמיתית לחייהם הגיעה בצורת סופת ציקלון בקיירנס, אשר בעקבותיה פונו לקניון הסמוך לאכסניה בה לנו, עד יעבור זעם.

הסוד לנישואים מוצלחים: "להישאר רגועים בזמן לא צפוי"

מספר שבועות לאחר מכן, בעת ביקור אצל חברים בבריסביין נתקלו גם בהרס הרב שהשאירו אחריהם השיטפונות בעיר, בעקבות אותה סופת ציקלון שממנה נמלטו קודם לכן. בעת שחיכו בשדה תעופה למטוס שייקח אותם לקרייסטצ'רץ' בניו זילנד, קיבלו שיחת טלפון מקרובי משפחה מודאגים אשר עדכנו אותם על רעידת האדמה הקשה אשר התרחשה במקום.

אין תמונה
אחח, כמה רומנטי. תמונות מאלבום ירח הדבש של הזוג סוונסטרום

"המראנו לאוקלנד ומשם שכרנו רכב כדי להגיע לעיר, אבל חוץ משדה התעופה כמעט הכל נחרב. התחנה הבאה שלנו הייתה יפן, שם חווינו על בשרינו את רעידת האדמה שאירעה ב- 11 למרץ בזמן שאכלנו צהריים במסעדה בטוקיו. זו הייתה חוויה מפחידה. מיפן המשכנו לסין, שם יכולנו קצת להירגע ולנוח". בני הזוג אף צילמו את הרגע, שבו ניתן לראות כיצד תושבי טוקיו המיומנים מגיבים לאסון.

מכל אלו למדו בני הזוג איך לתחזק נישואים מוצלחים. "חשוב להישאר רגועים כשקורים מקרים בלתי צפויים, ולתמוך אחד בשנייה. כל אירוע שנתקלנו בו רק חיזק את הקשר וקירב בינינו עוד יותר. לא היה לנו מזל גדול בטיול הזה, אבל אנחנו בחיים, להבדיל ממאות אנשים שלא שרדו את האסונות הללו וליבנו איתם", אומר סטפן, ומבטיח כי למרות הכל, הם יחזרו לטייל בעתיד הקרוב.

>> הכירו בבליינד דייט וגילו שהם אחים

רוצה לעשות שופינג בלי לצאת מהבית? היכנסי ל-StyleRiver